HOLUBI

nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:koutak:
Jen ne drahoušku, 😂 to by se z lesa mohlo ozvat "Bum Búúm"
😂😂😂
:nitraner3:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Kouťáku (nebo Pane Kouťák :blazen: v pohodě, já to myslela v legraci, nevadí mi ani tykání a slečnu ani paní rozhodně nevyžaduju, spíš naopak, když mi někdo říká paní a vyká mi, tak si pak připadám ještě starší, než ve skutečnosti jsem :ajeje:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od irčan »

Kouťáku řekl bych žes to s tím tykáním a Vykáním vyjádřil dokonale: :potlesk: Aji když píšeš néstarší tak možná vodžitéma rokama a Tvojí moudrostí ale mentálně pořád na špici.
Xchipsy přesně jak píšeš,jak mě negdo Vyká tak si připadám jak staré mrzuté dědek a že bych měl jít trénovat skoky do rakve. :))
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Klidně mi říkejte drahoušku :andel:
Čtyři vraždy stačí, drahoušku. :bublina:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,vždyť já to také beru z legrace,protože to mládě by jsi si také zasloužila.Raději ukáži krásné holuby.Už 4 dny v Třeboni pozoruji párek Budapešťských vyskoletců jak loukaří na kraji Třeboně.Dnes jsem se rozhodl,že je vyfotím a tak jsem se přikrádal pomalu k nim,aby nevzali roha a oni nic.Pomalu jsem k nim došel na metr a v klidu jsem si je fotil.Vůbec nevím čí jsou,ale alespoň se můžu kochat.
DSCN1040.JPG
DSCN1051.JPG
DSCN1050.JPG
DSCN1056.JPG
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:))
kucíí to je vývoj :vytlem: věkem :vytlem:
všichni kluci na dílně mi vykají, podrží dveře když vcházím, oslovuji pane Grígeľ
nikdo stým nemáme problém, a já už vůbec néééé :)) a už vůbec si nepřipadám nijak...... :)) a proč taky? :vtipalek:
viděl jsem, zažil jsem, můžu umřít :vytlem: pochopitelně že čim později a ve zdraví tím lépe :))
:nitraner2:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Kouťák - jsou krásní, já bych měla strach, kdyby takhle "chodili" mimo domov, že se jednoho dne nevrátí (že je něco sebere). Proto mám ty "slepice", jejich max je vyletět na bryčku nebo střechu holubníku :blazen: Ikdyž teda na střeše už taky byli, Pípka/Pipku jsem už fotku dávala, tady jsou pro změnu hnědý s černým a s hrdličkou... Ale ono je to tím, že mají "postupné cesty" - na králíkárnu, z té na střechu zahradní kuchyně a odtud na střechu nad koně.. Pipka to tenkrát vzala přes zábradlí a střechu kuchyně na střechu vysokou.. Ať si tam hnípou, když se jim tam líbí, hlavně ať pak vždycky slezou zpátky směrem do dvora a ne na ulici nebo k sousedům.. :nevim:

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Dnes jsem se kochal jak orel mořský má zájem o moje holuby.Krouží nad nima a štěká jako pes,ale s barevnohlávkama to ani nehne,protože ví,že by je nikdy nedokázal chytit.Už to u mě mají zmapované co by je mohlo ohrozit.
DSCN1216.JPG
DSCN1218.JPG
DSCN1215.JPG
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Kouťáku, proč by je nedokázal chytit? Není tak obratný nebo oni se dokážou schovat nebo co?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Slezský barevnohlávek je nejlepší letec ze všech holubů a ani holub poštovní nedokáže takové kaskaderské lety jako on.V rovném letu to třeba zalomí do pravého úhlu a proto nejlépe odolává pernatým dravcům.Orel mořský je těžkopádný a nemá šanci.Za dobu,co je mám, tak se u mě zastavilo několik poštovních holubů ze závodů a žádný po nakrmení neodletěl a létal s barevnohlávkama a jeho život vždy ukončil jestřáb,nebo krahujec.Našel jsem jen kolo peří,nedaleko mého holubníku.Nyní tam mám už 14 dnů poštovní holubici z Polska,vrací se s barevnohlávkama do holubníku,ale šance,že přežije můj predátorov jí moc nedávám,i když je krásná.
DSCN1207.JPG
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Dnešní návštěva :vyhlizim:

Obrázek
Obrázek

A jedna "domácí pohodová" :blazen:

Obrázek
Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Ještě doplním, že po zvětšení fotky je na kroužku čitelné ...2302 SK10 58?.. Druhý (červený) kroužek je klasický rozlišovák bez čísel.
Holoubek je takový poloplachý, prochází se v klidu, zobe co ti naši parchanti vyházeli z krmítek :blazen: ale dojít se k němu dá jen tak na tři čtyři metry, pak ustupuje (nezkoušela jsem nijak "násilně" k němu napochodovat, to by nejspíš uletěl hned..)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,nakrmí se a poletí dál.Je to asi slovák,tak na něj musíš tak mluvit.Ten můj to má asi už za sebou,jak jsem předpokládal.Musím prohledat okolí.V případě,že se u mě ještě zastaví nějaký pošťák,tak jsem rozhodnut,že ho vezmu a odvezu hodně daleko z toho mého predátorova.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

xchipsy, nechte ho odpočnout, až nabere sílu, odletí domů. A pak ho možná chovatel zamorduje, protože nesplnil dobře úkol :smutek: . Ale třeba ne, třeba bude holubář rád, že se přece jen vrátil.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Jasně že ho nechám, ať si nazobe, o jeden hladový krk víc nebo míň, to už je fuk :blazen:

Ale mám trápení s holoubaty. Od bílého páru, jsou dvě (teď z hlavy nedám stáří, ale cirka tři týdny), ale jedno vůbec neprospívá, sourozenec je obr a tenhle chudáček je proti němu sotva třetinový, spíš menší. Zatímco toho prvního mám plné obě ruce, tak drobek se mi vejde do dlaně :mrzimeto: Všimla jsem si, že má trochu průjem a co je horší, je v tom krev. Jinak je poměrně čilé, o krmení se hlásí a nakrmené je, ale... Nevím, co s ním je a jak mu pomoct nebo jestli s ním radši fláknout...? :plac: Do vody dávám všem v holubníku 3x týdně Trichocoxan, mám dát ještě něco jiného a přímo holouběti? :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

"MÁM DÁT JEŠTĚ NĚCO HOLOUBĚTI ?"Tak tohle je voda na můj mlýn.V době mé 32 leté éry chovu Neměckých výstavních holubů jsem se vyučil veškerému léčení nemocí holubů ,protože to bylo plemeno,tak :Nemohu se ani o něm vyjádřit.Do ordinace k mému MVDr.jsem docházel s vlastní diagnozou a dokonce jsem mu nosil různou literaturu o léčení holubů ve světě a dohazoval jsem mu dodavatele léků ze Slovenska.Vydržel jsem však u tohoto plemene zmíněných 32 let a pořád je pro mě Německý výstavní holub ten nejkrásnější.Zlom u mě nastal asi před 15 lety,kdy jsem se rozhodl,že holub ,musí přeci zůstat holubem a přestal jsem úplně léčit.V té době jsem měl kolem 100 holubů a za 5 let jsem skončil na 16 holubech.Na těchto 8 životaschopných párech jsem postavil svůj chov a za 10 dalších let jsem měl nejlepší chov v ČR bez léčiv a holub byl opět holubem.Každý kdo mě zná,tak ví,že nesmí přede mnou mluvit o léčení holubů.
Xchipsy,mám k tomu ještě něco psát např.o Trichocoxanu?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Zdenku takže utratit. Selekce zdravých jedinců.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,tam se nedá nic jiného dělat než zakrslé holoubě utratit.Ta neživotaschopnost v něm zůstane i když by vyrostlo.Příčina je ta,že pár zasedl hned na první vejce a tohle se zpozdilo o pouhé dva dny,ale od rodičů nedostalo dostatečné množství tzv.holubího mléka,kterým krmí pouze týden.Pro Xchipsy:Pokud by to dělal pár pořád,tak nastává další nimrání a to první vejce mu odbrat,dát podkladek a při snesení druhého vejce vrátit a obě holoubata se narodí v týž den.Já bych to však řešil vyřazením páru,nebo přepářením.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Ne ne, neseděli hned na prvním, to vím určitě. Holoubata se vylíhla v jeden den, určitou dobu byla stejně velká. Až tak poslední týden to jedno úplně přestalo růst a objevila se ta krev.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

V případě,že by tam byla nemoc,tak holoubě už to bude mít za sebou.Rodiče jej nakrmili něčím ostrým(ječmen),ale je lepší ho utratit.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů