HOLUBI

Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,je to opravdu tak jednoduché.Musíš být členem ČSCH a holub musí dostat svazový kroužek,ale bohužel čistokrevného holuba,který by splňoval požadavky určitého plemene tím nedostaneš.Může se stát,že okroužkuješ potomky" Kingů",které máš doma a na výstavě dostanou výluku,že nesplňují plemenné znaky Kinga a budeš mít holuba s kroužkem ČSCH,ne čistokrevného,ale do polévky.
DSCN0391.JPG
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Díky moc, tak to jsem ráda, že to není nic složitého, protože to bych se na to asi jinak vyprdla :blazen:
Jinak to samozřejmě chápu, že ikdyž bude tata king a mama king a tudíž i haranti king, že nakonec nemusí vypadat "předpisově" ale třeba jako úplně něco jiného... Zatím teda to co jsme odchovali, tak jako king vypadá :blazen: byť třeba zrovna "hrdlička" není až tak typická postavou, nebo držením těla nebo jak to nazvat oproti třeba Pípkovi nebo černému. I ti poslední výletci se jeví slibně (líbí se mi jak jsou kulatí a mají ty zvednuté ocásky :))
Nooo a začínám mít pocit, že ten náš pár úderníků neumí "udělat" samici nebo co, protože Pípek je samec, černý je samec a po pozorování minulý týden to vypadá, že Hrdlička je taky asi Hrdličák :hrabeti: Ikdyž teda Pípek dřív furt bublal a nafukoval se a tancoval a teď s tím úplně přestal, zato se takhle a ještě víc nakrucuje černý a pořád se s Pípkem drží pospolu... Tak aby to nakonec nebyla Pipka :))
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Nechci Tě zrazovat od vstupu do ČSCH,ale holub King je hodně prošlechtěné plemno a pokud by jsi se dostala do fáze opravdu kvalitních výstavních Kingů,tak sice budou zářit na výstavách a budou splňovat plemenný ráz Kinga,ale jejich životaschopnost a plodnost je na nule.Odchov bývá u špičkových chovatelů,tak dvě holoubata za rok a ještě většinou ručně dokrmují,nebo používají chůvy.Nikdo ze špičkových chovatelů Kingů to nepřizná,ale věř,že je to tak,ale ono je to i u jiných plemen.
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:koutak: :souhlas:
Jo jo, v nejhorším Xchipsy zaplatí jednou členský příspěvek. 😂
Oproti králíkům jsou pernatci v registraci jednoduchý.
XCHIPSY, Já to mám taky tak, mám tam přes 30 holubů. Na podzim rozdělím holubi a holubice a necham posoudit, co nebude vyhovovat, pujde do volného chovu. Co přežije přžije a bude lítat kolem baráků.
:nitraner2:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak v podstatě hlavní důvod pro vstup do ČSCH je abych mohla odchovy kroužkovat a občas nějakého výletka prodat, jak už jsem psala v předchozím příspěvku, nemám v plánu obrážet všechny výstavy a chtět sbírat poháry. Na nějakou výstavu třeba zajedu, ale určitě to není můj cíl.
Jinak co se týče té prošlechtěnosti a neschopnosti odchovu, myslím si, že u kingů to ještě není až tak katastrofální nebo jsem si toho možná zatím nevšimla... Třeba ten pár, co máme, tak samec to je vyloženě velká těžká koule :blazen: ale na hnízdě je hrozně opatrný, nic nerozmáčkl, pečlivě a poctivě krmí atd. Samice je o fous menší (ale třeba oproti těm druhým dvěma párům kříženců je zase veliká dost) a je taky perfektní matka (byť teda co se krmení týče, tak ve chvíli, kdy má nová vejce, už to trochu víc fláká a nechává hlavní péči na samci - třeba pštroska je v tomhle o málo "hodnější", sice už mají nová dvě vejce, ale pokud zrovna sedí cikán a mláďata "otravují", tak je nakrmí. Zrzka někdy taky, ale někdy radši zdrhne z holubníku :blazen:
No uvidíme, co bude, ty tři stovky na rok mě nezruinují :blazen: a taky to beru i tak celkově do budoucna, nejen kvůli holubům, ale pak i slepičkám a třeba časem i nějakým těm králíkům (zatím mám sice plemena, ale vždy jen jeden kus, tak třeba jednou pořídím obě pohlaví stejného plemene, kdo ví...)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

A já Ti je třeba přijedu posoudit. 😂😂😂
:nitraner2:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

:souhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od andre.marek »

Tak jako moje :vytlem:
Závidím holubářům tu registraci/neregistraci... U těch králíků to je hrozné :nesouhlas: , sice chápu důvody, ale tak moc mě to nebaví vyplňovat :stydim:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Mladíci se učí létat a tak s hrůzou sleduji,kdy je začne prověřovat jestřáb.Jde jim to docela dobře,ale už si zapisuji čísla kroužků u těch,kteří jsou trochu troubovití, hlavně při návratu do holubníku.Už jsem nakroužkoval 15 holoubat a tak si myslím,že něco přežije.
DSCN0994.JPG
DSCN1004.JPG
DSCN0997.JPG
DSCN1002.JPG
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

:koutak: 👍
Tak tuhle parádu chci vidět na vlastní oči. 😂
Jak pojedu kolem Třeboně, tak se stavím.
😂😂😂
:nitraner2:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

To se takhle vylíhnou dvě černá holoubata... Pak se jedno začne vybarvovat jako krahujec, prostě nádhera... (proto jsem si ho taky nechala do dalšího chovu...)

Obrázek

A pak plyne čas a vyroste z toho tohle!!! :udiv: :hrabeti: (ale tak, pěknej je pořád :mrk:

Obrázek

Pak se vylíhne holoubě hnědé a černé...

Obrázek

No zas na tu černou není spoleh! :))

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,tomu se říká v holubářském hantecu "KLAMÁK",ale holubářský hantec už skoro nikdo nezná.Proč se tak děje by bylo na dlouhé psaní.Jsou krásní a to je důležité.
DSCN0772.JPG
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Kouťáku, a co takhle napsat kraťounký nebo třeba dlouhý článeček o zbarvení holubů nebo něco podobného? Vím, že už jste se o své znalosti dělil tolikrát, že Vás to dál nebaví, ale třeba by se ještě pár slov dalo vyždímat :usmev: . Je to moc zajímavé.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Paní Oreb,napíši rád až budou dlouhé zimní večery,ale nyní bych ani s tím úrazem oka nemohl.Vydržím u PC,tak 5 minut.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Kouťáku, já jsem z těch barev vždycky překvapená, protože je to pokaždé jinak :blazen: Samice je rezavá, samec bíločerná straka. A mladí po nich jsou hnědí/rezaví, černí, černí s "prokvetlou" bílou no a tenhleten divnostrakatej :blazen: Jsem zvědavá, jak moc do bíla půjde ten mladý černý, zatím má jen pár peříček, ale to ten krahujec měl původně taky a jak se to rozjelo... Teď mají na hnízdě hnědé a černé, tak uvidíme, jak se změní ti.. Zajímavé, že se ta bílá neobjevuje u těch hnědých, ti vždy zůstanou "čistí"..
U bílých je to jasné, mláďata prostě buď bílá nebo bílá s šedým ocasem (jako má samice).
Pštroska a cikán, tam je to taky pokaždé jinak, měli čistě bílé, bílé s černým "motýlkem" (ale ten už se mu skoro ztratil, takže pod krkem tam má už jen maličký černý flíček), celočerné, "pošťáka" (obyč šedo jako divoký holub) a teď mají černobílé, resp. spíš bíločerné, zatímco samice je hodně černá s trochou bílé, tak oni jsou hodně bílí s černou :))
No a jak jsem začala předpokládat, tak se i stalo, hnědý Pípek není hnědý Pípek ale hnědá Pipka :blazen: A ještě se mi spárovala s černým "o líhnutí mladším" sourozencem :hrabeti: No a ta původně krahujcová (říkala jsem jí hrdlička) je taky samec, asi, takže budu shánět dvě samice a jednoho samce a na jaře to pak muset pře/spárovat..

snídaně :usmev:
vlevo cikán, za ním Pípek, ještě za ním čistě bílé holoubě od bílého páru
uprostřed jeden z bíločerných od cikána a pštrosky, vpravo pošťák (od cikána a pštrosky) a černý king
Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Já píšu vytrvale Kouťáku, Vy mně paní Oreb. Vážím si toho, ale nejsem žádná kněžna, nepřehánějte to s úctou :usmev: .
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

A mě píše jen Xchipsy, no to je bordel toto, paní Oreb.. :))
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Pani Oreb, ale je ta slečna Xchipsy závistlivá, že?
😂😂😂😂😂
:nazdravi:
:nitraner4:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

:blazen: :blazen: :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

A zase abych to tu uváděl na pravou míru.Přál jsem si,aby se mé osobě tykalo, ač jsem tu nejstarší kmet.Paní Oreb si přála vykání a já její přání plně respektuji a když jí vykám,tak nemohu napsat jen Oreb.Xchipsy,budu tě klidně oslovovat slečno,paní,nebo jak si budeš přát,ale také ti mohu říkat jako Hhippie a Marion,že jste mláďata,ale ty dvě z toho mají pouze psinu a tak to zde má být.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů