HOLUBI

Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak holubník dokončen, do čeho se mám pustit dál? :)) :)) :))

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Dokonale. :souhlas: :souhlas: :souhlas:
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Xchipsy, 🤔
👍👍👍👏👏
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy paráda.Jestli nevíš do čeho se máš pustit dál,tak já mám na chalupě plno nápadů a takovou šikovnou ženskou bych určitě využil.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Děkuji :usmev:
A mám dotaz. Jak naučit ty potvory, aby to vzaly jako svůj nový domov? Pořád se cpou do původního. Vždycky navečer, jak už je "jejich čas" (že nechtějí courat po zahradě a dvoře), tak místo aby šly do nového, lezou do starého :vztek: A já zase jdu, po jednom je pochytám (ty výletky, 5 ks), nanosím do nového, oni hned vyletí až na střechy budníků, tak musím počkat, až se trochu víc setmí, pak je pochytám ze střechy a nastrkám do "chlívků", tam pak jsou v pohodě přes noc, ráno jakmile je víc vidět, tak zase nalezou všichni nahoru na budníky, já je pustím ven, drží se vesměs u sebe, za dospělými se nijak nehrnou, ale jak je zase navečer, chcou jít "domů" tam k nim... :hrabeti: A pokud je přes den velký hic a chtějí si odpočinout a tak, tak se taky tlačí tam...
Pomohlo by je třeba dva tři dny vůbec nepustit ven? Ale to mi jich bude líto, protože když vidí ty staré chodit po venku, tak pochodují za pletivem a čekají, kdy půjdou taky...
("chovný" holubník je od toho nového asi deset metrů)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,dva holubníky 10 metrů od sebe to bude fuška.Mladíci se budou stále vracet a ani uzavření nepomůže.To bych tam spíš zahoukal chovný pár,ale musel by tam být také alespoň týden zavřený a to ještě pokud by tam nebyl spokojen,tak by šel stejně do starého.Oni si dělají co chtějí.Jediná možnost starý holubník uzavřít a do nového dát všechny.Když jsem vypustil barevnohlávky,tak udělali průzkum chalupy a musel jsem uzavřít okénka,starý vlet od holubů atd..Dříve na chalupách hnízdili kde se jim to vyhovovalo,ale ta doba už je pryč.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

No já to měla původně tak v plánu - chovné páry přestěhovat do nového s tím, že je tam místo pro čtyři a máme tři, tak jeden "vyrobit" a přidat (a postupem času ty bílé a pštrosku s cikánem "zlikvidovat" a mít jen čisté kingy). A starý holubník nechat třeba pro holoubata, že by tam nebyla hnízda a nic a případně se nepouštěli a byli tam jen pár dní od "odstavení" na dokrmení po porážku. Jenže můj chlap samozřejmě nechce, chce si nechat "svůj" holubník se svými holuby a v novém že budou nové čtyři páry... :otraveny: (hlavně že když jsem to původně chtěla vyrobit pro šest párů celkem a aby byly jen v novém a ve starém chovní žádní, tak říkal, že co s tím, že 6 párů je moc a teď jeho 3 a moje 4 = celkem 7 a to asi není moc....... :hrabeti: Horko těžko jsem ho přemluvila (a ještě ani nevím, jestli úspěšně), aby do budoucna v tom starém nechal páry jen dva, aby mohly být oba nahoře a nemusel si tak samec hlídat celou podlahu, protože mají hnízdo na zemi...
Takže finta na to není žádná, zbývá jedině trpělivost, každý večer je přenášet ze staého do nového a doufat, že jednoho krásného dne pochopí, že je jim tam líp... A až se spárují (ne teda tihle mezi sebou, protože tři kingové jsou všechno sourozenci, byť každý z jiného hnízdění no a ti dva bílý a černý zase jsou kříženci, takže ti asi skončí nakonec v mrazáku...) tak snad se jim budou líbit budníky a tím pádem si budou muset oblíbit i holubník...
Ach jo. :plac:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tři generace kingů - hnědý Pípek nejstarší (konec dubna), černý (dvojče přenecháno chovateli, co od něj máme rodiče) prostřední (květen) a nejmladší Hrdlička (červen, černé dvojče opět přenecháno chovateli). Pípek je vztekloun, který štípe po rukách :vytlem: černý je tak něco mezi a Hrdlička (hrozně se mi líbí ta barva, něco mezi divokou hrdličkou a poštolkou, prostě fakt roztomilouš) je zatím plachý a opatrný a v ruce pípá a pláče :blazen:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Černý a bílý od pštrosky a cikána, vlastně jejich první mláďata, na čtvrtý pokus.
Obrázek

Teď mají na hnízdě jedno (druhé uhynulo asi v deseti dnech, nevím proč) a předevčírem pštroska snesla nové vejce, zatím jedno.
Obrázek

Bílí zatím dvě "drží" (jejich čtvrté hnízdění - první mladé jsme snědli, druzí uhynuli cca ve třech týdnech, pak převrátili hnízdo a jedno vajíčko se rozbilo a druhé zastydlo no a teď mají tahle dvě a už se zase cpou na půdu - ona vždy snese první vejce pod bednu s ovsem, když ho přeneseme do holubníku, tak už pak druhé přidá tam a sedí...blbka)
Obrázek

A nejmladší přírůstky kingů s tatínkem, na světě teprve dva dny :hura:
Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,máš pravdu až se spáří,tak na zaučení v budníku budou stačit tři dny a u kinga by to mělo jít i dříve.Jsou to krasavci a přeji ať se to podaří.
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od kosta »

Pěkní holoubci.Když jsem byla jako dítě bratr byl do holubů fanatik.Měli jsme je také doma ale soused dělal problémy tak tam dlouho nebyli.než šel
bratr na vojnu.V ořechu nám hnízdí každý rokem jsou krásní a pěkně velcí.Jsme na venkově tam to nikdo neřeší nikomu nevadí.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak u nás ani nemají komu vadit, nijak extra nelétají, jsou to spíš procházkáři, takže ser*u po zahradě a dvoře a v holubníku :blazen: To spíš nadávám já, když jdu krmit králíky, že je zase plno hovínek kolem králíkárny :))
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Kouťaku.,
Holoubci.jpg
fotku jsem trochu rozjasnil, už je venku dost šero.
Moji holoubci dnes vylitli s hnizda. 😥
Včera jsem to nestihl a dnes jsem je doma už nezastihl.
Tento rok už podruhé. 😥
😂 :nitraner2:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Hřivnáč je krásnej a chytrej holub,protože pochopil,že v lese má plno nepřátel a tak se nastěhoval do měst.V lese už je pomalu není vidět a jak jsem zjistil,tak jeden pár u nás i přezimoval,ale nevím jestli to byl pár,nebo jen pozdní mláďata.Letos už mají druhé hnízdění za sebou a mláďata musí přepelichat před dalekou cestou.Hřivnáč je pro mě první posel jara ,protože přilétá kolem 14.února.Už se těším na ten krásný pohled až se začnou houfovat před odletem a budou jich stovky v přírodě.
IMG_2250.JPG
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Koutaku, nase lesni skolka je v habrovem naletu navazujicim na brdske lesy. Hrivnacu tu mame vic nez strak a sojek (coz je co rict!). Jsou obrovsti a delaji desny hluk kridly ve stromech :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Vyčetl jsem, že se můžou křižit s hrdličkou chechtavou.
Tak letos holoubci ulitli, tak snad za rok.
Po třetí nezahnízdí. Škoda.
Už bych si je pohlídal. 😂😂😂😂😂
:nitraner2:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak hlásím, že jsem je hodně podcenila :promin: včera odpoledne koukám, holubů je po venku nějak málo, tak se jdu podívat k novému holubníku a 4 z 5 byli doma :souhlas: Jenom Pípek zase dělal Zagorku a usadil se ve starém a ještě se tvářil nenápadně, jakože "já tady vůbec nejsem..." Tak jsem zkusila nový způsob, místo abych ho tam odnesla, tak jsem ho prostě vyndala jen ven, zavřela holubník a Mazej! pěkně jako pasáček ovcí ho "hnala" (pomalým nenápadným krokem jakože tam pro změnu nejsem já :blazen: směrem domů... Po pár odbočkách pochopil, že to má marné a nechal se nasměrovat a skočil dovnitř. Tak doufám, že i on to nakonec dá napoprvé jako Pája :bublina:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
nitraner

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od nitraner »

Jednou budu taky mít Dům holubí...
:))

:nitraner4:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Mládež spořádaně pospolu...

Obrázek

a zas ten Pípek musí vymýšlet hovadiny...

Obrázek

A pak že king nelítá... :vztek:
Asi dnes přijdou do akce nůžky a bude mít po hehe...
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,nůžky néééé.Holub je stvořenej,aby létal a tak buď ráda,že létá.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

U mně se Kingové vyrápaly na střechu našeho patrového domečku a to to mněly ještě do kopce. Vypadaly jako slepice na střeše :usmev: .
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti