Ruční obraceč sena

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Nasadit jiný motor a max zařídit redukce uchycení a upravit hřídel stojí jen peníze. Ale jak nahradit 2t 4taktem tak aby se nezadíral a byl jednoduchý je už oříšek ve výběru. Tady už cena nehraje roly. Buďto to chci a dám za to cokoliv nebo jdu od toho pryč.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od arus »

Tak jsem po přečtení vašich příspěvku dospěla k tomu, že nic, co by mi obracelo a shrabovalo seno, pořizovat nebudu. A moc vám všem děkuji, že jste přispěli svými cennými radami a zkušenostmi...a že jsem díky vám, neutratila spoustu peněz :potlesk:

Jaký mám sklon pozemku, to nevím...a zajímalo by mně, kde to zjistím, poradíte? :mrk:
:arus:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od PavelIV »

V katastru nemovitostí to je, ale musí se trochu hledat
:PavelIV:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od arus »

:PavelIV: můžeš být konkrétnější?
:arus:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od PavelIV »

Teď ne, jsem na mobilu a chystám se spát. Snad si zítra večer vzpomenu
:PavelIV:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Arus, máte vodováhu a metr ? Jestli jo, tak ji položte na průměrný svah, bublinku mezi rysky a změřte převýšení a u dejte délku vodováhy. To k počtům stačí.
Na katastru je někde funkce pro zobrazení horizontálních (vodorovných) rovin.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od Jan »

A pokud nemáte dvoumetrovou, dá se použít rovne prkno jako prodloužení.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od arus »

Kukačko, máte pravdu. Zapojím všechny potomky malé i velké, co budou na dosah. :mrk:
:arus:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od čobanak »

určiťe je dobré vjeďet gdo bi moh s čím pomoct,ale samozřejmňe,muže se stát,že moc ochotnejch rukou nebude.moje žena se třeba jasňe vijádřila,že v chovu dobitka pro sebe neviďí žádnej přînos,že si mléko a sír muže koupit v obchoďe.s ňekterejma vjecma mi pomuže,ale příležitostňe.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od arus »

Čobanaku, mám to obráceně, můj muž chov toleruje a když potřebuji, tak mi pomůže, ale není to jeho hobby :usmev: Těší mně, že se pomalu zapojují děti, hlavně dcery a zeť. Myslím, že je to začíná i bavit a často mi nabízejí pomoc. Jenomže nejmladší ještě studuje a starší se vdala a už s námi nebydlí.
Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc docházím k přesvědčení, že jejich pomoc je pro mně to nejlepší. Naučí se postarat o zvířata a třeba je chov inspiruje a já budu mít komu ovce předat. Chce to jen z mé strany víc s nimi spolupracovat...a na to se docela těším :usmev:
:arus:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

. . . . . Inspiruje, nebo taky odradí.
Když si vzpomenu na tú dřinu ručního sušení a podobně, tak kdyby se pak okolnosti nevyvrbily jak se vyvrbily, tak chovám max. králíky.
Teď se snažím být soběstačný i s mechanizací. Ať děcka vidí že se to dá zvládnout. A když mě pomůžou, je to hotové rychleji a pak je víc času na nějakou oslavu (dožínky, konec sušení, . . . ) a taky na nějakou tu odměnu.
Pokud to po mě nikdo nepřebere, tak např. traktory zatím prodám s přehledem a ještě možná za víc než jsem za ně dal. Tak že tím se uklidňuju, že to není špatná investice.
Každopádně mě to neživí a můžu to kdykoliv zabalit.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od Františka. »

Většinou je to odradí na nějakou dobu, v dospělosti se k tomu vrací dřív nebo později. Jsou i výjimky, ale ty asi měly opravdu hrůzostrašné zážitky z hospodaření.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko: mám taky ten pocit. Že když si potomstvo “sáhne” na hospodaření, tak v něm něco zůstane. Což je skvělý základ! Ale za mě není potřeba děcka dřít z kůže, aby si odnesla to, že dělat pro sebe kolem zvířat je úmorná hrůza. Dnes už je svět jiný. Lze se živit něčím a mít hospodářství pro užitek i radost. Tím neříkám, že s ním není práce. Ale že je zbytečné padat na hubu. Chytrý a šikovný člověk si to dokáže zařídit, aby se většiny takových stavů vyvaroval. Právě třeba tím, že dokáže rozlišit, co je efektivní a ekonomické dělat svépomocí a co zadat :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

No tak ti moji už jsou +/- 20tiletí, tak že kdyby chtěli, tak bouchnou dveřmi a hurá dobývat svět :vytlem:
Což jim taky občas říkám - Běž, běž si, svět na tebe čeká, běž ho dobýt . . . . . . :vytlem: Zatím si to vždy rozmysleli. Ale snad jsem jim za ta léta ukázal, co a jak jde dělat, a že když se chce, tak spousta věcí jde. No a taky že: - "V leže(případně u monitoru :)) ) majetku nenabudeš!" :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od čobanak »

já si taki mislim,že bi si na hospodařeňí šáhnout mňeli,už proto,abi viďeli,zda to chťej nebo nechťej ďelat.ale co z ňich bude ,ví búh.zaťim mislej holki 4.třída na karijéru herečki a zpjevački :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobanak: taky se občas zamyslíme s mužem, že jsme zvědaví, kam děcka osud zavane. Jsou super ty dětské představy, jak to budou mít..
Starší je spíš přemýšlivý realista, ta by se ráda viděla jako lékařka, “protože to je potřeba”.
Malá je boží. To je prostě milovnice koní, takže jasná volba je být trenérkou. Mít dva svoje koně a dva psy. :)) Jako... není vyloučené si vydělat na živobytí i jako trenér, ale to si musí nejdřív člověk dost vyjezdit, aby měl co nabídnout. A většinou je to bohužel o tom, jak jsou movití rodiče, aby platili ty roky kvalitní trenéry a všechny výdaje kolem závodění a vzdělávání... tak se obávám, že tenhle sen neklapne :blazen: Ale třeba se vypracuje sama a jednou si tu jízdárnu vybuduje vlastní - po mamince je cílevědomá a paličatá dostatečně :))
Ale ono bude jistě všechno jinak. Je to prima sledovat ty své děti v čase...jejich proměny a vývoj.. :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od čobanak »

ten sen klidňe klapnout muže.třeba sousedka má sina žokeje.jezďí u váňi
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

No myslím si že tak jak si sáhli moje děti na hospodaření, tak si sáhlo málokteré v okolí. Ale nejsme tady od toho, aby se hospodařilo tak jako kdysi. Pokud přijde doba jako kdysi, tak budou trošku vědět jak na to. Rozhodně je nebudu nutit hospodařit, když to není na uživení. A hlavně proto, že nehospodařim na svém!!! Tak že žádný soběstačný grunt předávat nebudu. Nech si dodělají školy, zařídí se a pak nech si vyberou koníčka nejen podle sebe, ale i podle druhé polovičky.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od čobanak »

v ňekterejch roďinách se to i viplaťí převzít roďinej podňik.třeba v holandsku jsou roďiné firmi docela časté.u nás se bohužel zhusta znárodňovalo.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční obraceč sena

Nový příspěvek od PavelIV »

Vidím to podobně jako :profesor: .
Čokobaku, máš recht, já zdědil po tátovi včely a všechno k tomu. Sám bych s tím možná taky jednou začal, takhle to mám bez investic, práce dost, ale pravidelnej příjem je taky příjemnej
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů