Traktor s čelním nakladačem

O strojích, nářadí a náčiní.
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

Zamomněl jsem - každý stroj má svoji hmotnost a k tomu zvolené pneu (šířka) aby byla zajištěna adheze pro potřebné práce. Vjetím na rozmrzlou louku znamená vždy koleje ať je to co chce. No a dvůr je třeba zpevnit. To se nedá nic dělat.
A ještě doplním, byl jsem už u pár prodavačů traktorů s potencionálníma kupcama, ale třeba TENTO se mi zdál z nich nejsolidnější Byl jsem tam jen dvakrát tak je třeba to tak brát a doufám, že mě nikdo nevyčte, že dělám sobě nebo někomu reklamu
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

Aladine, díky za tip, už jsem na něj nějaký pozitivna četl, ale on má pořád v inzerci jen traktory se slovenskou kabinou, to bych nechtěl. Za zeptání ale nic nedám.
Já zase nejsem žádnej mechanik, na to mám bráchy, ale pořád nemají čas (když mi něco bude hořet, tak si ho snad udělají), takže já potřebuju hotovej stroj, kam se bude lejt nafta a občas olej, občas něco promazat.
A taky bych ideálně chtěl traktor od neplátce DPH.
:PavelIV:
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

Při Zetoru prostě musíš být "mechanik", to jinak nejde. Na druhou stranu Pán Búh zaplať za to. Nejlevnější opravy. Chce to jen čas, prostory a dostatek solviny. Slovenský kabiny? No jasně, je to všechno dovoz!! Já je taky nemám rád. Ty vymýšlel debil. Zlatý Letovice!!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

mně když se pos… hydro čerpadlo pojezdu tak mi nabídl origo servis jen výměnu za 120 t. + montáž + DPH, tak jsem nelenil, nechal jsem díl vyndat ve firmě na servis hydrauliky a odfrčel k Frankfurtu, tam to přes den zmákli za 350 EUR a jel jsem domů ať to namontují zpátky
třeba za lapování dvou h. motorů na Agrii 2500 si řeknou v Kopřivnici 80 tis.
důležité je se nedat a nebát se :souhlas:
dnes se nebojím ani číňanů
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Pavle
do kolika korunek se ten traktor hledá ? A jen z ČR nebo i za čárou ?
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

To je zajímavá nabídka !
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

Proč inzeruje po "bazarech" DABAKI, Sylesia všechno prodejci nových strojů a příslušenství? Má to slovo "bazar" znamenat jen a pouze použité zboží? Nebo spíše místo pro prodej či nákup čehokoli? No jo, ale co když je tento konkrétní inzerát "předváděčka"? Teda ten traktor, byť s plnou zárukou
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od MartinR »

Nevím ale za 700tis. bez čeláku už bych radši šel do Zetora. Todle je Indie. Má dost dílů se Zetorem schodnych ale nějak se mi nepozdavalo to české zastoupení a servis- ale jen můj subjektivní názor.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

Jsem na mejdanu, tak nemám čas odpovídat. Tak do 400k včetně případného DPH, jen z ČR
Ten Solis je akontace přes 300 plus ty splátky, to je moc a bez čeláku
Naposledy upravil(a) PavelIV dne 10 lis 2018 19:56, celkem upraveno 1 x.
:PavelIV:
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

No Martine jasně máš na to svůj názor, všichni ho zde vyjadřujeme, není třeba se asi nějak "omlouvat". Ale dnes Zetor teda fakt néééé!! A když teda tak jakej za ty prachy? Bude to tříválec Deutz a s močovinou. Ano i Zetor je dnes skládačka a já si myslím, že zrovna zde se výběr vhodných komponentů povedl ze všech nejmíň za tu cenu. Proximy do lesa - katastrofa, málo únosné portály, praskají a traktory zůstávají v lese, kde je řešení závady na špagát. Odlitky skříně portálu drahý a ve stejné kvalitě jako z montáže. Levnější bude jen Utiliti nebo jak, je to traktor s hydropohonem v případě Zetoru a protože se jedná o traktor výrobce z Korei TYM bez sebemenších úprav, bude lepší se obrátit přimo na prodejce této značky, určitě půjde vyjednat "lepší" cena. No a když sem píšeme svoje názory, já bych si velice dobře prověřil možnosti a nabídku HATTATu. (turecká Valtra?). Pořád ale platí, že koupit "vrak s papírama" UŘI a udělat si ho nebo nechat si ho udělat, na doma, bude zase traktor, který se bude dědit. Pavel něco psal o šikovným bráchovi, tak jestli by s ním nebyla řeč aby bratr pro bratra něco udělal.
Mastňáčku, jo aha, to mě nenapadlo. Sylesia i Dabaki mají svoje stránky, přesto jsou jejich nové stroje v inzerci.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Dnes se vyrábí tolik značek, že to jeden není schopen pojmout. Kdo schání něco levnějšího hledá na bazaru. Komu je to jedno jde k nejznámějším značkám.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

No chlapi, limit jsem napsal, podle inzerce za super UŘ1 max. 400 tis., překupníci jsou zpravidla s DPH, což pro mě neplátce jsou peníze navíc. Takže ideál malý starostlivý chovatel (neplátce DPH), buď kupující si lepší techniku nebo končící.
:PavelIV:
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

Pavle jasně, ale pokud takového malého chovatele neznáš, je jen teorie se k něčemu takovému dostat. Takový stroj si rozebere nejbližší okolí a do inzerce se vůbec nedostane. Co vím, není vždy dobré spoléhat na kvalitu prodávaného a je, hlavně do budoucna dalších investic do stroje, pořídit kompletní papírový vrak nebo co nejlevněji v horším stavu a ty prachy si do něj nasypat a bude. Třeba motor udělají od spojky po vrtuli ve Velkém Meziříčí za cca 45 tisíc a to je od nich GO jak má GO být. Co se dá renovovat se renovuje, co se mění se vymění, co je třeba na bloku orovnat, to se na strojích orovná. To snad nikdo doma prostě nedokáže nebo jen málo kdo. Motor je pak odzkoušený, nastavený, jen namontovat. No a převodovka - rozvodovka? Inspekce a pak se uvidí. Takže Pavle, nevěř tomu, že je každá UŘI super i když vypadá jak nová. Mechanicky je většinou netknutá a pokud vše funguje při prodeji pak už má prodejce vyhráno. Pár strojů se spojkou těsně před smrtí jsem už viděl, stejně tak s vadou PHN. Pokud to nějak funguje, nikdo to z nich neřeší, jen to oblečou a tradáá. Jdou cestou malých ivestic ale velké plus na oko. Třeba jen výměna gum skel kabiny udělá při prohlídce dojem. Staré jsou rozpraskané a některé třeba pokryté "mechem". Takže dívej - gumy jsou a relativně levné, trocha černé barvy a kabina z venku jak nová. Že má shnilou podlahu se v ten moment neřeší. Je to pod podlahovou gumou. Já tě nechci nějak strašit a tvrdit, že jsou všichni stejní, ale dobrý kup se hledá velice těžce. Co dobrý, férový!!!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

Aladine, to chápu a samozřejmě si určitě na případný prohlídky vezmu někoho, kdo tomu rozumí
:PavelIV:
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

Přesně!! A tu Systru jsi úplně odvrhl?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

Ještě ne, ono by to zatím stačilo a kdyby pak byl potřeba silnější a bylo na něj, tak by ze Systry byl manipulátor. Ten systém je asi podobnej jako bývá v traktorbagru, ten má a sám opravuje druhej brácha. Je to tak?
Ale ještě se nepouštím do žádný akce, čekám až bude vypsán jeden dotační titul.
:PavelIV:
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

A pak to bude fofr!!!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já jsem se snažil sehnat nějakou dotací tak dlouho, až mi řekli, že jsem starej a pro stát neperspektivní mladej zemědělec :nesouhlas:
Nezbylo než jet jen za vlastní, když jsem si chtěl zachovat zdraví ruce a záda.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

Aladine to je těžký, měl by na to být měsíc. Ale domlouvej se s někým na konkrétním stroji, když nevíš jestli za dva nebo šest měsíců
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 7 hostů