Traktor s čelním nakladačem

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

Ale no tak Aladine, taky nebuď tak chytlavej, já sekyry nebrousím ničím, tak neřeším kdo z vás má větší pravdu.
Každopádně v tomhle tématu jsem dost mimo já.
Jinak díky za radu, nemůžeš naznačit jak je to s tou hnanou přední nápravou (jak se ptám asi o 4 příspěvky výš)?
A taky jsi v tomhle vlákně myslím psal, že tříválec ne. Je mi jasný, že víc válců - menší namáhání každýho z nich, plynulejší chod, teoreticky větší výdrž. Ještě nějaký důvody?
Bráchův tchán má 5245 a nemůže si vynachválit, jak to málo žere a žádnej problém. Když bude na výběr, beru válec navíc, ale třeba padnu na tříválec ve slušným stavu levněji.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od MartinR »

Ta manžetovka (lehká) hnaná náprava má jednu dost velkou nevýhodu nejen pro čelák a to, že má malej rejd.
Jinak pokud by jsi ho používal jen na přibližování balíků a nepřetěžoval ho tak by taky sloužila ale určitě to není na tahání těžkých břemen nebo moc častý používání.
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

Já zde v tomto tématu o broušení seker nic nepsal. Myslel jsem to tak, že v podstatě cokoli někam zde napíšu, je špatně. Bez ohledu na to co a o čem píšu největší problém je v tom, že někteří nevědí co jsem zač.
Já nevěřím, že tříválcový motorZetor, třeba 5201 má nižší spotřebu než čtyřválcový motor. Třeba 6901 nebo 7001. Možná na volnoběh nebo pracech tomu podobných, ale v 80% zatížení určitě ne, tam je snad i psaná větší spotřeba v gramech na kwh. A čumák je kratší. TOP pro čelák je Humpolecká PHN má největší únosnost, částečně i zabrání převrácení traktoru. Manžetovka je samozřejmě subtilnější konstrukce, proto byla na "slabších" traktorech, třeba 56xx a hůře se shání ND. Proto si Humpolec drží cenu a dá se po inzerátech ještě sehnat i funglovka. Co platilo u Zetorů už neplatí a jen se platí!! Co? Už není možná záměna motorů, jen stejného typu, už není možná domontáž nápravy a jen dopsání do TP. Všechno přes individuální povolení výrobce za které se platí. Zrovna ta změna předku je za 30.000kč? Nevím přesně. Prostě nesmysl. Kupuj takovej traktor, jakej chceš nic nedomontuješ. Čelák je i za 33.000kč jen je třeba si pohlídat to návazné na čelák. Myslím že je s nosností 500-600kg? Tak nějak.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Bojím se bojím, že za 200 Pavle neseženeš nic co by sis přál, aniž by tě to po koupi nesežralo na opravách
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

DAD to je jasný, že by se mi líbil tak za dvojnásobek
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak ta manžetovka . . mám pocit že jsou minimálně dva typy. Taky dva typy poloos. Když tak kupovat tu dražší, ale už nevím co a jak. "Výhody" - malý rejd a v zátěži na zpátečku při zatočení volantem často křupne. Nevím proč, ale co jsem slyšel, tak vždy prdla při couvání. Soused ji měl a dělal s ní divy a vydržela. Asi těch divů nebylo dost. Ale už kvůli tomu malému rejdu (kór s čelňákem) NEBRAT.
5211 Jo, malá spotřeba, tříváleček . . . . ideální pro vyvezení rodiny na snídani v trávě. Jinak to opravdu není traktor do zátěže (výkon o ničem což tě nutí podřazovat a držet otáčky nahoře = větší spotřeba než vyšší řady, které si jen bublají) . Jen tak pro zajimavost 7711 má taky nižší spotřebu (když chce) než třeba 7211. Ale to je takové srovnávání pro "lufťáky" Když pořebuju jet a mít výkon, tak na spotřebu nehledím.
Hlavně musíš vědět sám co potřebuješ. Taky se připrav na to, že většinou do toho vrazíš ještě dalších 50tis. na opravy a doladění, ale pokud opravdu nekoupíš starou vránu před smrtí, tak tu hodnotu si traktor drží, a zatím bez ztráty desítky, tak že ty prachy v tom stále máš.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

Děkuju Profesore, tak mě spotřeba nějak netrápí, vidím to ze začátku na nějakých max. 200 motohodin ročně. Levněji vyjdou i Crystaly s předkem, ale ty mají určitě taky svý mouchy, skoro každý říká nebrat. A ta kabina - bývá v nich sedadlo "vedle řidiče"? Synek musí jezdit se mnou a v 8011, co měli naši, si šlo sednout jen za řidiče kolmo ke směru jízdy a ještě se tam mizerně lezlo.
:PavelIV:
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

Do 15 let ho stejně budeš vozit nelegálně!! A je to pěknej zdroj průserů.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

Jasně, tak po silnici minimálně, to by mi neodpustil, sedlák malej :)
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od Profesor1 »

Crystaly nebrat . . . . . . nooo? ? ? ? Něco na tom je, ale . ? ? ? pro tebe asi teda nebrat, ale pokud by jsi měl známého servismana, nebo traktorů znalého domácího kutila, tak za ty prachy možná i joooo.
Sedačka ve slovenské kabyně myslím že je. Určitě jsem v ní nejen jako jeden spolujezdec seděl, ale na čem jsem seděl už nevím :)
A to vození mladších patnácti let . . . . . záleží jak to u vás s policesborem vypadá. U nás to zatím neřeší, i když nás tam jede pět a z toho tři malouši. Ale tady hodně ppolicajtů traktor doma má, nebo jej minimálně jednou do roka potřebují :)
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od PavelIV »

Nějaký kutilové jsou, prohlídnu inzerci. Mně by se líbil silnější kvůli širšímu mulčovači a možná někdy lisu
:PavelIV:
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od aladin »

Crystal je opravdu náročnější na servis, když je třeba něco udělat a je to spíše na dílnu, než to dělat venku, obrazně řečeno. A je to větší kus traktoru, i proto ty nižší ceny. Ale jasně, může být, že se někomu bude hodit víc, než cokoli jiného.
Sezení mladejch vedle řidiče a je jedno jestli vlevo nebo vpravo - už párkrát si nechtěně otevřeli dveře a skoro každej se zinkl hlavou o sklo nebo rám kabiny při jízdě po nerovnostech. Na zem ze sedačky nedosáhnou, těžko se jim drží balanc. To ten Crystal se sedačkou za řidičem je relativně bezpečnej, ne že by se neuhodil, ale nemá kam zdrhnout a následně ho přejet. Já nestraším, jen že se to už párkrát stalo, taky v dobré víře povozit kloučka. Jasně, taky svezu, ale uleví se mi, když stačilo a chce ven.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od Profesor1 »

Neznáte někoho kdo má tenhle čelňák?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor s čelním nakladačem

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nebo spíše tohle.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů