Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

O strojích, nářadí a náčiní.
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

I tobě děkuju za názor!! V sekyrách a nůžkách se jakž takž orientuju, ženě jsem k MDŽ koupil https://www.zbozi.cz/vyrobek/fiskars-11 ... ars-111256 Ať má "svoje". :vytlem:
Ale tyto hrábě šli tak nějak kolem mě. Někdo tvrdí, že je to k ničemu, jiný že nahovno a další že dobrý. Asi je to i rukama - nevím.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Hhippie »

Vidis, ja na ne nikdy zadnou spatnou recenzi neslysela. Ale tak...kazdy ma jine potreby a podminky.
Ty “klasicke” hrabe neznam. Chtel jsi na listi - to jsou ty huste umelohmotne. S temi jsme moc spokojeni. Jsou mekke, takze krasne bezi po trave a nezasekavaji se a berou jak listi, tak i trochu mech z travy, kdyz clovek chce a zatlacil by.
Me se na nich libi prave ta lehkost, se kterou se s nimi pracuje. Na vetsi mnoustvi travy (jeste hur - mokre) jsou ale spis nevhodne, protoze prave tim, ze jsou mekkci, ji nedokazou pobrat oproti pevnym hrabim.
Mno...asi proto jsou ruzne druhy hrabi pro ruzne potreby. Ale rikam to proto, ze si nekdy lidi tu nespokojenost vyrabeji sami tim, ze nepouzivaji veci k ucelu, ke kreremu byly zkonstruovany a pak nadavaji, ze to nefunguje... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

Hrábě na listí budou na listí a právě že ty obyčejný se kudlí o travní drn a jde jí to těžko a chce lehčí. Díky za rozšířený názor!! :souhlas:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Hhippie »

Ráda bych požádala ty, kteří pracují s jakýmikoli kovovými stroji a nástroji o radu, co všechno se dá “konzervovat” spreji typu WD-40.
Jde mi o to, že bych ráda alespoň nějakým zoůsobem o svoje nástroje a jejich součásti pečovala, ale “bojím se”, že WD použiji na něco, kde to nebude žádoucí a nebo to následně stíží práci...
Např.mě teď na rychlo napadá třeba, že jsem nakoupila drahé kotouče do flexy pro opracovávání dřeva a po jednom použití a cca 2týdenní nečinnosti je rašple v některých místech již načatá rzí :(
Teď mám drahý pilový kotouč (vypadá jako řetěz z motorovky navlečený na kroužku do flexy) a bodlinovou rašpli a zvažuji je občas prostříknout, aby se udržely v dobré kondici...(ikdyž ta bodlinovka na sobě má nějaký ochranný nátěr)...lze to? Na co vše se to dá použít? Nebo jak ty věci chránit? V dílnách mám bohužel vzdušnou vlhkost a střídání teplot..
Díky moc.
:Hhippie: Bubáci forever!
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

WDčko je opravdu stran konzervace úplně ale úúúplně k ničemu. Vysychá!!A to tak, že celkem rychle z pohledu konzervace. Zato dobře vzlíná, takže se hodí na jiné věci. Nehodí se ke konzervaci ani Konkor. Později, ale vyschne taky, je to vlastně olej na zbraně a dobře rozpouští nečistoty. Vzhledem k popsaným skladovacím podmínkám nezbude nic jiného, než ony choulostivé věci přenášet do sucha rozumně stálou teplotou. Jinak existují konzervační oleje a tuky, pak i třeba zabalit do voskového papíru, ale kdo to bude před dalším použitím zase čistit, že? Já si myslím, že nejlepší, nejrychlejší, nejlevnější a nejpohodlnější bude najít pro ty pracovní adaptery lepší pelíšek.
JO a omlouvám se, že jsem moc nepomohl z konzervací!! :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Hhippie »

Asi jsem se spatne vyjadrila. Proste potrebuji udrzet sve nastroje s dlouhou zivotnosti. Pouzivam je nepravidelne, takze jednou neco vytahnu uz po tydnu a nebo taky po roce. A byla bych rada, kdybych to tam nachazela v puvodnim stavu... to je cele 😉
:Hhippie: Bubáci forever!
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

Hippie, já myslím, že ses vyjádřila jasně, ale myslím si, že je prostě problém to nářadí v popsaných podmínkách udržet bez koroze!! Pokud je tam taková vzdušná vlhkost i díky rozdílům teplot, ta pronikne třeba i do palivových nádrží a pokud je nádrž plechová, tak tam, kam nedosáhne palivo - koroduje. No a pokud jde o plechovou "boudu" o to hůř. Ta se potí jak milenec v těch sychravých dnech. Stále si myslím, že nejjednodušší zajistit nepoužívanému nářadí, hlavně přes zimu suchý kout. Napatlat se to samozřejmě dá, ale kdo to bude pro použití čistit? Když se to neočistí a roztočí, v tu ránu je doliskaný vše v dosahu, včetně obsluhy.
Dobrou přilnavost vykazují maziva na řetězy kol či motocyklů, prodávané třeba ve spreji, kdy nosná látka ředí mazivo a po aplikaci vyprchá a zůstává jen mazivo. Ředěný je to i proto, aby to stihlo zatéct do článků řetězů. Ovšem otáčkám třeba flexi to neodolá - neudrží se.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak diky, kluci :271:

Jinak jsi me, Mastnacku, s tim kameliovym olejem dost pobavil.
Objednavala jsem si na e-shopu blato a k tomu si prihodila kameliovy olej. Puvodne mysleno na kosmeticke ucely. Ale dost mi nesedl. Takze ho tu mam k nicemu. Tak me tesi, ze se da vyuzit alespon na ucely technicke...
:Hhippie: Bubáci forever!
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

Kameliový olej na kosmetické účely - chápu, ale k čemu to blato? :stydim:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Hhippie »

Aladine, to jsem se tu nechala inspirovat mistnimi ekobio zenami... je to marocky jil a pouziva se na vyzivu vlasu... :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

Jo na vlasy?! :235: Tak to se mě skoro netýká :18:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Tedysek »

Předevčírem nám odešel mafl. Tak přítel byl v Hilti. S myšlenkou že si kupuje nářadí, které bude pracovat. Krom úžasné baterky tedy dovezl mafl.
Jako super věc. Je to robustní, pevný, místo plastu železo a asi milion šoupátek, páček, držáků...
Moc hezká a precizní věc. To se musí nechat. ALE je tak strašně těžký. :-( jako dobrý na tvorbu pro truhláře. Ale na řezání palet na topení to není. Bohužel neměli ho vystavený a tak drahý ho nenapadlo si ho nechat vybavit a potezkat. Škoda.
IMG_20191115_071412.jpg
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Hhippie »

Tedysku: mam asi sto let stary mafl Hilti a je take tezky... ale porad bezi a funguje.. je to spolehlivy stroj :mrk:
Co na rezani palet bych se poradila s Nitranerem - je to odbornik :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Tedysek »

My jsme měli nějaký obyč. Ale lehký, aby mohla řezat i já. Ale s tímhle já neudělám nic. I do obouruč je těžký. :-( ještě že tuhle práci už vůbec nedělám. :D
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od oreb1 »

Já mám Ryobi a nemůžu ji vynachválit. Palety se dají řezat dobře, ale já s tímhle maflíkem řežu i dost silní větve od koz a jde to krásně. Pasuje pěkně do ruky. Taky jsem takovou těžkou potvoru, u které jsem nedosáhla na vypínač. Mám malinko jiný typ, ten můj se už nedělá, ale je to skoro to samé jako tohle: https://www.profi-technika.cz/ryobi-rcs ... 66mm-12184
Tedysku, běžte ji vyměnit za jiný typ.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Tedysek »

Oreb to už je boj mého chlapa. Říkal že mu říkalo že "to je ta lehčí." Takže pochybuju že mají ještě lehčí. Kulatiny s madlem vůbec neřežeme. To už je si myslím docela nebezpečný. No uvidím co s tím můj drahý provede. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
nitraner

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od nitraner »

:tedysek:
P_20191115_103618.jpg
Prásknu neco málo na sebe. 😂😂😂
Na palety používam ocasku. Ta na obrazku je poloprofi a značková. Dost dobrá a odolná i proti blbosti.
Jsou k dostání i levne varuanty. Do 1000, - to by ti mohlo stačit. A jsou lehké.
Platek na dřevo stojí klome 45, - při slušnem zacházení vydrži dloho a dá se přeostřit. Já je řešim své pomoci.
P_20191115_103701.jpg
Mám nazbiranych starych plátků na dva životy. 😂😂😂 Vyrábim si je sám. Nic složiteho.
P_20191115_103714.jpg
Teměř jakýkoliv tva plátku bude řezat. 😂😂😂
A hlavně, je to jednoduchší práce než z maflem. 😂😂😂
👍
15738112600701520278258.jpg
Kostky jako finalní topení.
15738113324021125079459.jpg
Zadni čast na topení 😂😂😂
15738113873571343291500.jpg
A přední časť na ohrdy. 😂😂😂😂
A zásoba, když se zima zeptá co jsem dělal v létě.
1573811522308223453356.jpg
Tak si nech dařit :tedysek:

:nitraner2:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Janina »

Nitraner :udiv: :udiv: :437: :36:
Jéé Eliška :50: :28:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Augenblick »

Ocaska je super, dá se s ní i parádně půlit páteř po délce při porážce. Používám u oven i koz.
Tykat, díkes ....
nitraner

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od nitraner »

Jo taky ji používam na puleni prasat i ovcí. 😂👍
Pro neznalé, požívají se plátky na řezání železa. Výborně řežou. 👍👍👍.

:nitraner2:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů