Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od oreb1 »

Já mám tuhle, jsem s ní maximálně spokojená, ale čistím s ní jen pistolí a vodou, víc nepotřebuju. Akorát kdyby se rozbila, měla bych problém, tady se to asi opravit nedá.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Profesor1 »

Pojedete letos do Vrbětic? Že bych si objednal tak púl kufru auta :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ale dole, dole . . . . . . za pár let bude všechno už jen dole . . . .. :vytlem:
Verča vás naloží, přibere další dva a dorazíte! :potlesk:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jejda je toho hodně, teď si na vše nevzpomenu. Např. ten monitoring stáje :vytlem: , ale na vzdálenost tak kilák a půl a ještě přes kopec, pak ty ledkové světla bez čidla, a co já vím co, musel bych si prohlídnout nabádku (raději ne) jen povzpomínat :usmev:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Hhippie »

Mastnacku: celej aliexpres je hanba! A vubec vsechny e-shopy,ktere funguji na principu objednavani od ruznych vyrobcu a zasilani nesdruzene objednavky v xy ruznych baliccich pres cely svet!!! :hrabeti:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od PavelIV »

Máte každý kus pravdy, ať se každej rozhodne podle svýho názoru. Já se držím zásady - "se šmejdy nekšeftuju". I kdybych na tom měl vydělat nebo ušetřit. A současný režimy v Číně, Turecku, Rusku, Bělorusku atd. jsou pro mě šmejdi, tak s nima nekšeftuju a i výrobkům z těch zemí se snažím vyhýbat. Ono to úplně nejde, to by synek skoro neměl hračky :smutek: . Taky nekupuju nic, o čem vím, že je z Agrofertu.
Na lodích se toho veze spousta, zásilka jednou na kvartál pro jednoho Mastňáčka na tom moc nezmění, ale pro milión Mastňáčků z celý Evropy už pár lodí navíc vypraví. Nic proti Jardo, dost známých tam taky objednává, nikomu to nevymlouvám, jen říkám, jak to mám já. Hlavní důvod pro mě není ta doprava, ale kvůli nízký ceně nebudu něco kupovat od soudruhů v Číně :nesouhlas:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Marion108 »

Oni cinani necudej pod nos jen sobe... nedavno jsem se dozvedela, ze znecisteni z mimo jine i cinskejch tovaren se projevuje na ovzdusi i napr. V himalajich ve vysce. 4000 mnm... :plac:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Profesor1 »

Taky máš :PavelIV: kus pravdy, ale jen kousíček. Já tohle tak nemám rááááád. Nemá to řešení, je to vše dvojsečné. Na jaké klávesnici píšeš? Z jakého mobilu voláš? Nekupuješ z číny = nepodporuješ tam pracující-trpící lid. :mrk:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od PavelIV »

:profesor: já tím nic neřeším, ani si nemyslím, že můžu vyřešit. Ale za co dávám peníze je jen moje věc, tak tím trochu rozhoduju, do vydělá o pár korun víc a kdo míň. Prostě mám kromě ceny a kvality další kritérium.
(ještě, že to po sobě čtu - jak píšu rychle, tak nestíhám přemýšlet, měl jsem tam "vidělá" FUJ) :otraveny:
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jasně, já ti to neberu. Mě to jen vždy trošku nadzvedne - podobné řeči. (mimochodem je ti jasné že to tričko co máš na sobě šila čínská 14tiletá holčina na12tihodinové směně? ) Já totiž odmítám čumákovat kdo co vyrobil, nebo kde je či není kokosový olej. Když už něco kupuji, tak určitě ne často zbytečnosti. A když mám chuť na margotku, tak si ji koupím i s palmou :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

Jsem si to tu přečetl v tahu a mám z toho dojem, že by se do uvedených zemí bylo třeba povolat nosiče US demokraice. A abych zůstal u strojů - v Bělorusku se traktory pořád vyrábí, dokonce v mnoha výkonech a provedení, zato ten "demokratický" Zetor, se svou debilní orientací trhu jde nebo je v řiti. A to tak, že velmi. Taky mám dojem, že asi ne všechno jde svádět na čínu, nebo boty do celého světa z Indie sem nepatří? Ti, co argumentují prací za misku rýže - když ale nebude mít tu práci, nebude mít ani tu rýži.
Co se týká vysokotlaké myčky - já upřednostňuju KÄRCHER od modelů s celokovovým čerpadlem, tedy hlavně hlavou. Mám ho dvacet let, samozřejmě za tu dobu povolila těsnění pístků čerpadla a natekla voda do oleje. Všechny ND pro opravu svépomocí se dají koupit objednat v e-shopu prodejců této značky. Pořídil jsem k tomu i hadici na čištění potrubí. Píšou myslím do průměru 150mm, no zvládne i 200mm. Super věc. Nilkfisk se snažil navodit dojem, že má něco společného s WAP a že je tedy kvalita a výdrž nadstandartní. No, prostě není. I zde je přímo úměrná pořizovací ceně. Jednou mi jeden řekl, že trošku kvalitní myčka - čerpadlo s motorem - nemůže vážit 2.5kg. Obrazně řečeno.
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

Nesmíš být bolavej na korunu a v traktoru baterku jen kolem 100 ah já používám https://www.tipa.eu/cz/nabijecka-autoba ... /d-188306/. Má to i funkci RECOND - pulzní nabíjení a částečná desulfatace článků. Nebo si najdi vhodnější od c-tek https://www.nabijeckyctek.cz/
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Profesor1 »

:mastnacek: k traktoru už si kupte zrovna "startovací vozík" , ono už to tolik nestojí, ppomůže to se startem a pak i nabije baterku.
K těm myčkám. Osobně bych šel taky do karcheru, ale je třeba taky říct, že kvalitní začíná na ceně možnáááá 8tis. a výš. Tak to už je třeba zvážit na co to chci a kolikrát za rok to zapnu. Jinak vám stačí obyč , za 4 tisíce.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

Prošel jsem si různejma nabíječkama i třeba z Lidlu a c-tek, pro svoje vlastnosti a funkce je to nejlepší, co jsem měl a zůstanu u toho. Ptal ses na můj názor. Já ti ho napsal.
Profesore ano, stačí za 4, ale jen do doby, než praskne plastová hlava čerpadla. Navíc, pokud mám nějaké požadavky na přídavné adaprery myčky, nemůže to být to nejlevnější drnčítko. Jde o tlak a množství vody. V neposlední řadě výdrž v nepřetržitém chodu. Já toho KÄRCHERa mám s jednou opravou asi 20 let.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ale jooo, proto jsem psal že je třeba zvážit na co to kdo chce a jak často to bude používat.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

Při výběru nabíječky bych vybíral něco, co má řízený cyklus nabíjení (různé proudy ve fázích nabíjecího cyklu) a po "nabití" nabíječka "odpadne tak, že do baterie teče jen konzervační proud. Přebíjení a "vroucí" elektrolit baterii škodí. Škodí jí tím víc, čím je akumulátor starší. "Chytré" nabíječky nenabijí úplně vybitý akumulátor, takřka bez napětí a vyhodnotí ji jako vadnou a už v nabíjení nepokračují. Dá se to řešit paralelním připojením druhé dobré baterky, ona se ta mrtvola chytne a po chvíli lze už nabíjet jen tu vybitou. Nabíječka ji přijme. Pak je dobré použít právě ten REKOND až do úplného nabití.
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

Já bych se dovolil zeptat na hrábě na listí (švédské hrábě). Zkušenosti a Vaše doporučení. No a co nejlehčí, takže plast? Nejlehčí jsem v omezeném výběru držel od Fikars řada Solid, ale neměl jsem v rukách všechny na trhu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od Hhippie »

Aladine, ja na Fiskarsove hrabe na listi nedam dopustit. Jsou jednoduse genialni! Funkcni, pevne, lehke!! Nemam proc hledat dal... :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí, nástroje - co koupit a čemu se vyhnout

Nový příspěvek od aladin »

To je rychlost, díky!!! No a jaké? Plastové a hliníkovou tyčí?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů