Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1815
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1558 poděkování
Dostal poděkování: 1702 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od Augenblick »

Fakt nelituju, doobjednal jsem k sadě ještě brousek na zoubkatý nože a vzal jsem ještě jednu tu samou sadu pro kámoše co mi tu hodně pomáhá jako malý poděkování.
Tykat, díkes ....
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od aladin »

mastnacek píše: 02 led 2019 11:53 Aladine, dam ti anketni otazku...cim si pilujes retez na motorovce? Ze by pilnik? :napad:
Ano, pokud se piluje, tak to co piluje je obvykle pilník. No a pokud nespatřuješ rozdíl mezi hoblovacím zubem řetězu a ostřím sečnýho nářadí, je každá debata zbytečná. Tady honíte brusný kameny různých zrnitostí a kožené opasky a páníček brousí sekeru pilníkem? :zed: Ale jo, kařdej podle svého. Člověk od fochu, nožíř, truhlář, ale i tesař by ti zaplácal uši do hlavy.
Profesor1
Příspěvky: 8387
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3896 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hošani :splachnise: přeloženo do srozumitelna = jděte do hajzlu :)) stěma odbornostma (na tohle jsem se těšil až to použiju, tak se nezlobte! :andel: )
Tady se neřeší žádná strojařina, ale broušení nožů do kuchyně!
Proto bych si nikdy(zatím) nekoupil nějaký přípravek na broušení, byla by to pro mne prohra :-D Není nad to brousit to na ručně - nožně točeném kameni s vodní lázní. To někde sháním :mir:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8387
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3896 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od Profesor1 »

No právě já hledám něco malíčkého na stůl, ale stejně to vyhraje ta pomalá bruska.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od oreb1 »

No, vidíte, a já jsem naprostý neodborník, dokonce jsem použila formulaci "brousit na ocílce", což aladina vyvedlo z míry, ale tahle debata mi naprosto posloužila. Nemám technické vzdělání, ač nejsem zcela nevzdělaná ;), mám jen něco málo zkušeností z praktického života a potřebovala jsem nabrousit nože. A to jsem na základě této diskuse udělala, i když to podle někoho bylo zavrženíhodným způsobem. Jestli má aladin něco přínosného k tomuto tématu, jistě nám sem dá konkrétní nápad nebo řešení. Kecat umí hodně lidí, ale poradit doopravdy jich umí míň. A nepovyšovat se skoro nikdo. Že mám pravdu, aladine?
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od aladin »

No já se snažím varovat před tím, že brousit sekeru pilníkem může jen prase a neznaboh a taky bych si i myslel, že trošku toho "technicka" ještě nikoho nezabilo. Do hazlu jít, alespoň já můžu, mastňáček si nikdy a snad v ničem nenechal poradit v případě že to nebylo podle jeho představ. Kdo se mu do představ s radou trefil, byl borec a spokojenost na obou stranách. Určitě máte nastudovaná videa o broušení nejen nožů, jsou tam i sekery a kolik z těch videí je o broušení pilníkem a kolik lidí brousí kamenem? Když na to příjde, i ten řetěz motorové pily brousím kemenem - brusným kotoučem. Pilník ano, nosím ho ale používám jen výjimečně.
Když žena označí za broušení obtahování na ocílce chápu to a jen jsem upozornil, že o broušení nejde. Nic víc. Jestli je to špatně nebo v mém případě moc, příště se zdržím a nechám průchod odborníkům s pilníkem, beztak jen prudím, ne? Jak chcete.
Mastňáčku, já po tvojí identitě taky netoužím, prosím zapomeň ty na moji. Dítě ani dvojdomek s tebou nechci. A vůbec, už máš traktor 1A? Když máš čas na tyto nemysli?
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od oreb1 »

aladine, já jsem tím jen chtěla naznačit, že asi máte v lecčems přehled, ale předat zkušenosti nějak moc neumíte. Třeba si to ani neuvědomujete nebo máte jinou praxi, ale to, co píšete, se zdá být mírně arogantní. Což nepřináší žádné poučení, žádnou radost tomu, kdo by se rád něco dozvěděl, ale vyvolává to v okolí pocit, že se cítíte nadřazený. Ani to tak třeba není, píšu jen, jak to působí. Když máte co říct, řekněte, ale zkuste to, prosím, tak, aby to ostatní pochopili ne jako přezíravost, ale jako snahu o pomoc, o radu. Jestli to tak myslíte ;) . Pak nenutíte ostatní k opozici, ale ke spolupráci, což je snad cíl.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od oreb1 »

Mastnacku, pošlete.
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od aladin »

Á pozor, mastňáček je mě na stopě? Panečku začal hon na aladina? Kde pak, tady je tak příjemně a fajn na malochovu!!! Hned po Vás jdou!!!
oreb1 já se omlouvám, Vy (ne osobně) mě tady pořád umravňujete jen proto, že to napíšu jak mi zobák narost, ale ať mě někdo vysvětlí, když jste tak slušní a ťuťu - ňuňu, k čemu se dají slušně použít třeba tito smajlíci? :pripousteni: :polibme: To je pro zpestření slušné komunikace mezi vámi? Já se na to teda ptát nechtěl, ale když mi je vyčítáno slušno tak se zeptám, no. Měl jsem toho napsáno víc a snad k věci, ale uvědomil jsem si, že je to zbytečný.
PS: zjistil jsem, že "mastňáček" existuje i jinde a je to taky někdy počteníčko!!! Ovšem mám já zapotřebí srovnávat? Zjišťovat kdo je kdo? Nemám. Já myslím, že to tu už bylo, kádrovat, ne?
Dokážete mě zde jen okřikovat bez ohledu na to, co napíšu a jestli tak náhodou nemám tak trošku pravdu. Na názoru, že je prasárna brousit ostří sekery pilníkem nic nezměním. Fakt je to zde super. Takový spravedlivý, vůbec se zde nehledí na to kdo píše ale spíše co píše. :relax:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11580
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2572 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od Hhippie »

Tata je aktivni myslivec, takze ostre noze jsou pro nej tema c. 1. Kdysi se mu dostala do cesty sestava Spyderco a od te doby nebrousi nicim jinym 😉 (https://www.kapesni-noze.cz/brousky-bru ... harpmaker/)

Add Aladin: tak,jak pise v tomhle vlakne,mi prijde v pohode a prinosne, zrovna jako od nekterych dalsich clenu. Srovnatelne, neurazlive. Nevim,co je za problem? To,ze jednou probehla neshoda v jinem tematu neznamena,ze se na nej bude apriori nasazovat,kdykoli se nekde objevi,ne? :mracim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od arus »

Já měla už tak tupé nože, že jsem si pořídila nové zoubkové a s těmi jsem spokojená. :kanclkrysa:
:arus:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od oreb1 »

arus, taky na něco používám zubaté nože, ale na stahování kůže to fakt nejde :-)).
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od oreb1 »

ano, i zubatý jsou za čas tupý, ale pořád trochu řežou. Nabrousit je musí být strašná práce. Já je používám, dokud aspoň trochu pižlaj.
Třeba na maso fakt nejdou. Jdou na chleba, na zeleninu.
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od aladin »

Hippie, tady vidíš, co je matňáček zač. Mě je třeba snad i preventivně tlumit nebo rovnou poslat do prdele.
Hippie, ty jsi sice projevila svůj názor, ale on ti dal jasný směr, kterým je třeba se ubírat.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od oreb1 »

Pro všechny účastníky by bylo lepší se držet tématu a neshánět si přívržence nebo odpůrce.
Aladine, potřebujete podporu od někoho? Napíšete přínosný příspěvek, ocení to každý, garantuju Vám, že i mastnacek. A i kdyby ne právě on, záleží na tom? Prostě máte-li co říct, poradit, udělejte to. Máte zkušenosti, víte leccos, tak sem s tím. Nezabývejte se mastnackem, ale jinými nevědomci, mezi které se řadím v mnoha oborech i já, a kterým byste mohl být přínosem. Tedy nemyslím, že byste měl zrovna hodnotit mou úroveň některých technických znalostí ;-) . Nebo můžete, ale jen šetrně, prosím.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od Janina »

Stále platné pro přínosnou diskuzi,vyvarovat se osobních invektiv, nepovyšovat se. Mít dobrou vůli a :slunce: v duši.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od Janina »

:mastnacek: tebe jsem na mysli ani neměla. :slunce:
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od aladin »

A koho teda? Dovolím si upozornit, že jsem to opět nebyl já kdo s tím začal!!! O nějaké držkové nemůže být řeč, já děti nebiju. To měli udělat rodiče a již před mnoha lety.
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od aladin »

Joj!! Už jsem se lekl, ale těsně vedle! Každopádně co se týče předávání know-how - nevím jak na tom dotyčný je, ale co předáš ty? Ty svoje kecy? Nebo pilník na broušení sekery?
aladin
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2018 06:53
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení a ostření nožů a podobných nástrojů

Nový příspěvek od aladin »

Vyhrožuješ? A důvod?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů