Tuk-tuk

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tuk-tuk

Nový příspěvek od Augenblick »

Mít zbytečný kačáky, tak tohle by se mi líbilo...

http://eco-future.cz/produkt/benycargo- ... otrikolka/
Tykat, díkes ....
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuk-tuk

Nový příspěvek od Janina »

Moc pěkný. Něco podobného má Hhippie. :usmev:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuk-tuk

Nový příspěvek od Hhippie »

Ono je to dost levné zařízení, oproti všemu, co člověk na hospodářství kupuje..
Pro mě je to např. naprosto geniální věcička. Mám jí třetím rokem a nemůžu si jí vynachválit. Jakmile se oteplí, používám jí pořád. Nemám zvířata u baráku, ale jen kousek přes les (asi 1,2 km?), tak nemusím ničit diesla a přemísťuji se s rikshou. Na korbu naložím, co potřebuji, nemám bordel v autě, vozím tam jak materiál - stahovali jsme dřevo z výběhu, odvážela jsem kameny z výběhu, vše, když stavím ohrady.. tak nářadí - křoviňák, atp., převážím tím ovce i vlastní děti do školky (pššššt, to nikomu neříkejte :)) )
Má to půl tuny na korbě, nejvíc jsme s tím vezli balík sena nebo 360 kg hnoje. A mělo to co dělat. Problém riksh je ten, že mají slabé motory :( Jinak za mě nejlepší věc, co jsem za svou "zemědělskou" éru pořídila! (za 50 tisíc!!)
Přílohy
DSC_0240 (1).jpg
DSC_0055.jpg
IMG_20170608_180717.jpg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuk-tuk

Nový příspěvek od arus »

Taky jsem hodně zvažovala jestli si pořídit rikšu nebo motúčko. Pak jsem usoudila, že mně bude stačit motúčko. Rikšu však měl dlouhé roky soused a taky ji jen chválil. :potlesk:
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuk-tuk

Nový příspěvek od Hhippie »

Mastňáčku, já samozřejmě vím o strojích daleko míň než Ty. Každopádně obecně se traduje, že největší slabinou riksh jsou právě motory. Ty v ČR běžně dostupné rikshy ho prostě mají slabý. Stěžovali si na to i prodejci. Že ten první model měl motor silnější a běhalo to super a teď že je to na prd. Ani nemluvě o rikshách, které jsou na elektropohon...ale pro takové ty potřeby typu ZOO nebo Technické služby na vyvážení košů z náměstí, to funguje dobře myslím.
Je to jen dvoustovka a jestli má utáhnout půl tuny... mno... každopádně u mě má obrovské plus v bytelné konstrukci! Jízdní vlastnosti od ní bůhvíjaké nepotřebuji. Maximálně vedle do vesnice do obchodu a to je pořád max 50 km/h, což dá :)
Největší mínus je to, že jak má malý výkon, tak že je problém se pomalu rozjet. A když mám naložené ovce a jedu po mizerné cestě, potřebuji jet pomalu.. a to pak občas chcípá. Taky má slabý výkon baterky. Nevím, jestli se dá pořídit nějaká o mnoho výkonnější, každopádně je tam taková ta malá...prostě motorková...a když je chladněji, tak se rychle vybíjí...
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti