Rekonstrukce maringotky

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od arus »

Snad je trochu poznat, že je to maringotka (je trochu vidět kolo). Nechtělo se mi šlapat do rozbahněného kopce. :promin:
DSCF8700.jpg
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Janina »

arus musí to tam být krásné, při východu či západu slunce, kafíčko, siesta, nádhera. Moc pěknou chatku máš.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od oreb1 »

Myslím, že do tohohle prostoru, který je napůl venkovní tím, jak se bude chodit sem tam bez přechodového území, by byla dobrá izolace z vlny. Já ji mám v podkroví, dávala jsem ji tam sama a žádné sesednutí neproběhlo. Možná jsem ji tam víc nacpala, nevím. Chválím ji, protože dokáže udržet prostor bez vlhkosti, pohltí ji a zase za sucha pustí. To by se myslím tady hodilo.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb a v jaké formě vlnu? Dokáži si představit, že se nebavíme o tom, že když za sucha někdo ostřihá ovce, tak prostě tu vlnu sebere a narve jí mezi sendviče?
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, kdybych byla naVašem místě, dala bych tam tu vlastní suchou ostříhanou. Ale máte i možnost koupit izolaci z ovčí vlny. Hledala jsem to, co mám já, ale výrobce byl český a už asi neexistuje. Poslali mi tehdy zbytky z výroby, takže to byly spíš jen cucky, které jsem nacpala do prostoru. Bylo to podstatně levnější než prvotřídní výrobek a posloužilo to dobře. Našla jsem jen tohle, ale ta moje vlna to není, ta byla neupravenější. https://www.naturwool.cz/izolace-z-ovci-vlny/
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Janina »

Výše jsem psala, že s touto izolací máme zateplený pokoj v podkroví druhého domečku, pokoj pro hosty, má třicet metrů, a izolace funguje naprosto skvěle, na střeše leží sníh jako na poslední z celé vsi. Tuto izolaci vřele doporučuji. Vlnu z vlastních ovcí ne, četla jsem mnoho zkušeností lidí , kteří si s ní zateplili dům, a měli všude moly.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od oreb1 »

Část mám vlnu surovou a moly nemám. A mám to ze zkušenosti, ne ze čtení ;-).
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Augenblick »

Také bych se molů nebál, ale pro jistotu ji klidně můžeš dát do igelitových pytlů a máš to na stopro a s minimálními náklady...nebo nákladňější způsob použít parotěsnou a paropropustnou zábranu.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od oreb1 »

Ještě mě napadlo (ale berte to s rezervou, třeba se Vám to nebude zdát), že ta oblá místa nad koly by bylo dobré vyrovnat, prostě nad ně udělat hranatou boudu s izolací. Nepotřebujete asi na nic, aby byla dokulata, a rovná by mohla sloužit na odkládání, sezení apod. Nic tím neztratíte, to oblé místo je těžko využitelné.
A pak ještě jedna věc, co určitě nejde použít u montáže obkladů s izolací, ale někde by se třeba hodilo. Něco se dá přilepit třeba mamutem nebo nějakým takovým lepidlem.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Řeším teď hlavně otázku oken.
Ta původní jsou plexiskla zasazená mezi kovové panely (vnitřní a vnější plášť). Obvod není pravoůhlý, ale se zakulacenými rohy. Ráda bych udělala okna nějak pěkně, ale představa vyřezávání flexou dir v obvodovém plášti mě dost děsí...
Za mě ideál: 2 okna zrušit, 2 udělat nová plastová. Ale vůbec netuším, jak na to. Ani jak by se takové okno mělo usadit do “ničeho” - není tam ta hmota stěny (tloušťka, do které se okno zapustí, aby uvnitř ani venku nevyčuhovalo mimo osu stěn).
Zrušit okno asi nelze vůbec, vzhledem k tomu, ze budu předělávat jen vnitřek a ne vnějšek. :smutek: Nebo někoho něco napadne? :mdz:

Plán prozatím jediný odsouhlasený realizátory: vyčistit plexy a přilepit silikonem zevnitř na vnější plášť... :(
Přílohy
7BDD2E77-43ED-4A3F-A345-8306D469065C.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Bekkky »

Jestli je vnitřní konstrukce maringotky podobná, jako ta ve které jsem vegetila, tak stahovací mechanismus musí být přimontovaný na příčném nosníku v plášti pod oknem a ten nosník zase na svislých traverzách konstrukce a mezi nima bude mezera cca 80 cm. Tehdy jsem do tý mezery nacpala polystyren, aby netáhlo a okno jsem nechala být a dala na něj roletu z koberečku hadráku z Ikea který stál asi 100,-Kč a byl pěkně tlustý a tvárný a dobře izoloval. Okno se dalo trochu otevřít i přes tu izolaci, což mi v létě vyhovovalo a když se ochladilo a topila jsem, stáhla jsem roletu.
Není to nic dokonalého, ale fungovalo to.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
MalyNomad
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2019 11:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od MalyNomad »

Tak co se tyce vlny jako izolace, tak moli problem jsou, ale nemaji radi kazdou vlnu stejne. Dokonce kdyz jsem mel v jednom pytli vlnu z ruznych pemen, tak treba Romney byla uplne cista a Zwarbli byla nejvic napadena. Krizenky a vresacky neco mezi.

Obecne se doporucuje vlnu vyprat ve studene vode, dokud pousti spinu. Pak rozlozit a ususit a kdyz je uz uschla, tak postrikat roztokem Boraxu.

Jinak my vloni take poridili maringotku, tenhle stary typ s kulatou strechou, tu velkou. Jako letni byt pro rodice, aby meli neco vlastniho. Strechou zatekalo, takze nosniky jsou shnile (stresni nosniky jsou dokulata rezane drevo vyztuzene prilozkama z plochace). My se rozhodli nosniky nevymenovat a radej strop podeprit stojkami a pruvlakem, vyuzije se to i pro rozcleneni interieru. Okna doporucuju vymenit, tahle stara jsou designovana tak, ze co naprsi na sklo, steka po skle a odkapava vevnitr ve stene do plechove sberne nadoby, z ktere tenkou trubickou (prumer max 10mm) dolu pod podlahu. U nas byla jedna ta trubicka zacpana rzi takze voda sla do steny, do podlahy, proste vsechno shnile. Plechovou trechu tata prelepil kvalitni stresni lepenkou, to vypada ze vydrzi dlouho. Steny obkladame palubkama, izolace obyc vata. Dostal jsem nedavno sprda od kolegy co si zrovna stavel drevostavbu, ze do sten se ma pouzivat tvrda vlna(desky, ne role) a ze jsme nedali parozabranu. Tak abys vedela jak to udelat dokonale.

Diky za tip na tu tenci OSB na strop, ze se da ohnout, to nas nenapadlo. Kdyz nevyjdou palubky, tak to je dobra varianta.

EDIT; tak koukam ze ty mas okna uz jinak delana, to co pisu se tyka tech starsich stahovacich
Think out of the box!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Ondro, diky i Tobe ta rady.
Ta moje ma take stahovaci okna driv, ted uz ne. Zadne s uzkym profilem, aby se daly dobre namontovat, jsme nesehnali, drevene pry nedavat, takze to dopadne tak, ze necham pririznout skla a ty se na tvrdo nalepej do der, s osazenim do novych tesneni.
Az se to ocese, prenytuje se to a pak zacne objkladat. Jeste jsem vcera dostala tip na izolaci - drevovlakno, ale je to taky drahe jako pes. Takze fakt jen vata a paroteska pres to a pak zaklopeni z osb. Az zacnu pracovat, budu fotit - treba to nekomu bude k uzitku 😉
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od arus »

Hhippie, k čemu bude maringotka sloužit? Jako chatka?
:arus:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od PavelIV »

Je to v tomhle vlákně - pssst :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavle: no taaaak :ajeje: :vytlem:

Arus: Treba aby mela kde prespat nejaka navsteva z Malochovu, az si prijede podrbat malé bubáčky :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od arus »

:PavelIV: Sorry jako, nečtu všechno, spím jen tři hodiny, pořád pracuji :))
Hhippie, dík...ať se dílo daří a podaří! :kyticka:
:arus:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od arus »

Kolem maringotky a pod ní, je to nejlepší místo pro relax :budicek:
DSCF8716.JPG
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Janina »

arus nikde tě pod maringotkou nevidím. :andel:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Vcera jsem zacala odstrojovat, dnes jsme byli nakoupit material.
Jsem zvedava. Nejak jsme to dovymysleli, nakoupili zaklad a pristi tyden, kdyz budu lecit packu ve Vysokem, by tu na ni mel delat kamarad. Tak jsem zvedava, jak to dopadne. Je to mala maringotka, tak budu rada, kdyz se i s platem pracantovi dostanu do 20tis. Dnes jen za zakladni material padla desitka.. tak jsem zvedava. :andel:
Přílohy
6DAEB9ED-4556-499B-93CC-605B31D6298D.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů