Rekonstrukce maringotky

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Posilam fotky pro predstavu..

Nevim, jestli to tu padlo, ale ...nedalo by se to oblozit proste OSBckem? :stydim: a treba prelakovat, aby z toho nelezly trisky... protoze to si jeste umim predstavit. Proste se tech palubek nejak bojim...prirezavat kazde prkynko zvlast tak, aby to pasovalo, to fakt neni ma silna stranka :nevim:
Přílohy
70FAF084-3F1E-4EF0-8BCF-5936C7C37DE0.jpeg
1F6A7D28-9137-40C3-931A-31CA924D71D6.jpeg
C271C0A8-6BDC-4AFB-8FF8-32F516CA785F.jpeg
16240AD6-E459-4ED3-B5C1-4FD15160E933.jpeg
19198147-0A4D-409C-B723-AFEEF93851E8.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2019 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Milanhájenka »

Tohle je vojenská maringotka, tam by šlo lehko přišroubovat zevnitř na boky hranoly silné podle izolace a zaklopit sádrošem. OSB desky jsou pro jednoho člověka těžké a musíte je řezat třeba maflem. Z toho sádroše by to bylo šup rup a řežete jen nožem.
Tykání prosím
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Napad je to urcite dobey z hlediska montaze. Jenze sadros je snadno ponicitelny a vzhledem k velikosti prostoru lze predpokladat, ze budou steny namahany. Navic se do sadrose vicemene nic neprimontuje...
Nebo mam mylne predstavy? Kdyz jsme zaklapeli sikmenou strechu v loznici, byla to dost zabava, aby v tom clovek neudelal nejake oderky a nemusel porad sadrovat :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Mastňáčku: Psssst! :vytlem: :cert:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Tyjo...ta 18 uz je na me skoro nenesitelna. Tedy...ta velka. S tim nebudu schopna sama pracovat :mrzimeto: a ty uzke prodavaji jen pero-drazku...nekdy se mi to blbe sesazuje, protoze jsou casto ty zamky poskozene...

Si vymejslim, co?

Chlap by proste nakoupil nejaky material a vyrobil to. Ja musim zohlednovat spoustu veci. Krom vhodnosti materialu taky to, jestli s nim zvladnu pracovat, jestli ho zvladnu opracovat (mam vhodne nacini) a jestli ho unesu :nene:

Kazdopadne diky za podporu!

Vis, Mastnacku, mas pravdu, ze tu mam ty tatinky. Ale ty maminky mi je nerady pujcujou. A nebo nejsou moc sikovni, takze treba pomohou porezat drevo a uskladnit, ale s takovouhle veci bych na to stejne byla skoro sama...na veskery vymysleni a ten tatka by byl jen na pridrzeno desky...nevim, no.
To je to. Ze vetsinou do skolky chodej ty matky a tatinky mnohdy poradne neznam. Jsou to chlapi, co dorazej sotva v sedm vecer domu a o weekendu nevedi co driv...delat kolem vlastniho a zaroven uspokojit rodinu...malokdo s malymi detmi se trhne delat na cizim, ikdybych za to neco slibila (penize myslim!!)
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2019 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Milanhájenka »

OSB je o dost těžší a dražší proti sádroši, ale pokud je třeba tvrdá stěna, tak vyhrává OSB. Já ze sádroše dělám rád a co se týče vlhkosti, tak myslím že takovou co bude v marině v pohodě snese. Materiálů je spousta, záleží na každým co si zvolí.
Tykání prosím
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, ohledne te vlhkosti uvnitr bych se taky az tak nebala..
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Kouťák »

Hhippie,co dřevěné obkladové desky.Jsou sice dražší,ale nalepují se a dají se i ohybat na to zaoblení.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Koutaku, to vubec neznam. Mrknu na to.

Jinak nad oknama jsem taky premyslela, co s nimi - jak je resit. Predstava, ze flexou vyrezavam do maringotky tvar, aby se daly vsadit normalni okna, mi prijde uz uplne sci-fi :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Kouťák »

Zase takové sci-fi to není.Necháš u truhláře udělat atypická okénka a když se ti nepodaří to krásně vyřezat,tak si necháš k tomu udělat širší obložky a ty kolem nalepíš.Stejně ty okénka budou chtít nějaký úchyt z kovu a ten se musí také tou obložkou zakrýt.
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Bekkky »

A co takhle březová překližka. Vyrábí se v různých sílách, v tenčím provedení je pružná a ohebná a lehká. Vruty se dají zapustit a zatmelit dřevokitem. Dají se z ní kouzlit různé věci. Přinejmenším ty obliny by se s ní daly vyřešit. Nevím, jak je teď cenově.....
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Bekky, to byl vždycky ten nejdražší materiál, který jsem měla tu čest potkat. Nedám na ní dopustit, pro venkovní účely je naprosto skvělá, ale tady to asi není potřeba do ní investovat.
Každopádně pořád mám takový sen, postavit si malý boulder (na lezení) a na to je určitě využiju... jestli se k tomu někdy dostanu... protože kupovat je jako nové, by mě asi vyšťavilo...(čekám na šalovací desky z velkých staveb, slíbené od kamaráda... tak snad se toho dožiju :) ) budou stačit nakupovat chyty - to bude taky investice jak blázen... :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku, koukala jsem na ty panely. Jsou na tom cenově cca podobně jako osb desky při větší esteticitě a nejspíš i snadnější montáži.
Máš je osahané? Víš, jak pracují? Nebudou mít problém s náročnějšími podmínkami uvnitř maringotky? (vlhkost, střídání teplot). Když už budu investovat do nějakého materiálu a prdět se s tím, tak bych byla ráda, aby to byly dobře vynaložené investice i čas a energie...
Díky moc za názor.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Kouťák »

Hhippie,bohužel zkušenost s deskama nemám.Byl jsem v pondělí u Strnada -koberce Lišov a tam jsem to vše viděl.Prodavač sice tvrdil,že to je perfektní,ale znáš to když někdo chce něco prodat.Měli tam hodně podobných materiálů,třeba na ten tvůj strop všelijaké korkové desky a u těch věřím,že jsou i vodě odolné,když se dávají na podlahy v koupelnách.Dřevěné obkladové desky bych chtěl použít na chalupě na podkroví,tak určitě se budu ptát kamarádů,kteří s tím pracují.Informace prodejců mě nezajímají a pokud něco zjistím dám vědět.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od arus »

Snad je trochu poznat, že je to maringotka (je trochu vidět kolo). Nechtělo se mi šlapat do rozbahněného kopce. :promin:
DSCF8700.jpg
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Janina »

arus musí to tam být krásné, při východu či západu slunce, kafíčko, siesta, nádhera. Moc pěknou chatku máš.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od oreb1 »

Myslím, že do tohohle prostoru, který je napůl venkovní tím, jak se bude chodit sem tam bez přechodového území, by byla dobrá izolace z vlny. Já ji mám v podkroví, dávala jsem ji tam sama a žádné sesednutí neproběhlo. Možná jsem ji tam víc nacpala, nevím. Chválím ji, protože dokáže udržet prostor bez vlhkosti, pohltí ji a zase za sucha pustí. To by se myslím tady hodilo.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb a v jaké formě vlnu? Dokáži si představit, že se nebavíme o tom, že když za sucha někdo ostřihá ovce, tak prostě tu vlnu sebere a narve jí mezi sendviče?
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, kdybych byla naVašem místě, dala bych tam tu vlastní suchou ostříhanou. Ale máte i možnost koupit izolaci z ovčí vlny. Hledala jsem to, co mám já, ale výrobce byl český a už asi neexistuje. Poslali mi tehdy zbytky z výroby, takže to byly spíš jen cucky, které jsem nacpala do prostoru. Bylo to podstatně levnější než prvotřídní výrobek a posloužilo to dobře. Našla jsem jen tohle, ale ta moje vlna to není, ta byla neupravenější. https://www.naturwool.cz/izolace-z-ovci-vlny/
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Janina »

Výše jsem psala, že s touto izolací máme zateplený pokoj v podkroví druhého domečku, pokoj pro hosty, má třicet metrů, a izolace funguje naprosto skvěle, na střeše leží sníh jako na poslední z celé vsi. Tuto izolaci vřele doporučuji. Vlnu z vlastních ovcí ne, četla jsem mnoho zkušeností lidí , kteří si s ní zateplili dům, a měli všude moly.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů