Rekonstrukce maringotky

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Před cca rokem jsem koupila maringotku - zvenčí vypadá v pohodě, ale vnitřek není žádná hitparáda. Sice jsem si to tam prozatímně zařídila, ale...strop je úplně tristní - chybějí "zářivky", tedy tam jsou dvě podélné díry ve stropní krytině a stěny taky nejsou žádná krása, takže mě chca nechca čeká výměna celého vnitřního pláště....
Předpokládám, že původní vrstvení je: strop: kovový plášť, izolace, vnitřní papundeklový plášť... vnitřní stropní desky jsou přichycené k něčemu (?) úzkými kovovými lištami. U stěn asi to samé vrstvení s tím, že některé svislé pruhy vnitřního materiálu jsou z dřevotřísky a ty, ve kterých jsou vložena okna (na každé dlouhé straně 2 ks), jsou kovové...

Má někdo zkušenost? Jak nejjednodušeji byste to řešili? (přihlédněte prosím k tomu, že to nejspíš budu dělat sama... :nevim: )
Nějaké možnosti samozřejmě vím, ale třeba někoho napadne něco praktičtějšího (třeba na ten strop, protože ten je vlastně místo rohů zakulacený, na což bude jistě třeba použít nejlépe nějaký pružný materiál. Nejlépe nenasákavý na vlhko, protože prostě nezamezím, aby se v maringotce měnila skokově teplota...
Taky moc netěsní okna, která jsou řešena cca 4mm plexisklem a jinak je mezi oknem a vnější a vnitřní stěnou veliká mezera.
Okna také nemají pravé úhle, ale rohy jsou okrouhlé... takže libovka :prekvapeni:

Předem děkuji velice za nápady..
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nejjednodušeji? Z obloukového stropu udělej rovný - sádroš. Každopádně nešetři na izolaci.
Dobrý stavař, nebo v nějakých dobrých stavebninám ti určitě nějaký ohebný matroš poradí.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2019 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Milanhájenka »

Mě se líbí víc palubky, ale jak píše profesor, klidně by to šlo celé objet sádrokartonem a z oblouků vevnitř udělat šikminy.
Tykání prosím
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Mě se taky spíš líbí dřevo. Každopádně nejsě přesvědčená o tom, že mi z toho nehrábne, když to z nich budu svépomocí dělat... :vytlem:
Každopádně použít na strop sádroš se mi zdá jako fakt dobrý nápad! Sice s ním nemám skoro zkušenosti, ale nic složitého to není. Spíš si nedokážu představit, jak to zaklápím :nevim: Bojím se, co najdu, až to začnu rozebírat... jestli tam budou někde pořádné komstrukční prvky, na které půjde nový strop zavěsit.. ale to se stejně nedozvím dřív, než to vykuchám... :mrzimeto: Jsem takový ocmrndávač spíš a na radikální změny si povětšinou netroufám tím, že to nemám v malíčku... :stydim:
Taky na podlaze je komplikace ve formě kulatých blatníků...což vyřezávat z palubek by bylo taky ...delikátní... to pak prijdu na to, že ikdyž pořídím tu stolní pilu, bude mi ještě chybět šukalka... a jistě o další věci...
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Bekkky »

Hippie, nemám konkrétní zkušenost ale před nějakým časem jsem něco podobného hledala, odkazy už nemám, ale takhle zhruba jsem postupovala. Zadala jsem do googlu, youtube a pinterestu Tiny house, vyjede nabídka nejen dodavatelů ale i různé samo-domo tipy a návody. Další téma je také Schäferwagen selbstbau.
Viděla jsem svého času také nějakou nabídku rekonstruovaných maringotek na bazoši a ty byly zevnitř obložené materiálem na plovoucí podlahu.
Třeba to k něčemu bude.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Kouťák »

Řeším něco podobného. Maringotka to není,ale je to rozměrově stejný prostor ve stodole.Je tam nové okno,jedna stěna zeď,druhá prkenná a elketřina zavedená.Chtěl bych útulnou,teplou trucovnu a tak zatím vyhrávají STĚNOVÉ SENDVIČOVÉ PANELY.Než člověk s něčím začne,tak to chce řádně promyslet.Tak raďte.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od PavelIV »

Hhippie, co třeba nějaký fotky. Nějak nevím co si mám představit, od POKY (kuchyňská nástavba na V3S) až po cirkusáckou ubytovnu. Ne, že bych v rekonstrukcích maringotek byl nějak zkušenej, ale asi nikdo neví, co si představit.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, Pavliku, když jsem to sem psala, říkala jsem si, že to chce fotku. Ale už byla tma a hnusně... :stydim: Zítra dodám.
A pak se budu těšit na Tvé bystré postřehy :vytlem:

A asi vypíšu poptávku na brigádníka :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od arus »

Hhippie,
taky mám maringotku, ale vy asi nemáte plastovou. K čemu vám slouží? My ji máme na relax a na uskladnění všeho potřebného.
DSCN4616.JPG
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Arus, to vaše je spíš unimobuňka?
Maringotka je takové to na kolech, co za sebou tahal traktor :)
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od arus »

Hhippie, tohle je opravdu maringotka, kterou tahal traktor :))
Je pravda, že stojí na kůlech, ale oje ještě má :)) Nafotím, možná už zítra, pokud nebude foťák zlobit. :smutek:
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

No vidíte... tak to máte krásnou. Já mám takovou zelenou plechovou obludu :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Bekkky »

Svého času jsem v maringotce přespávala u ovcí, pravděpodobně to byl podobný typ, ještě s kulatou střechou a stropem 2,5 x 7m. Když bylo horko, tak totální pekáč a jakmile se ochladilo, tak se muselo topit. Okna měla stahovací mechanismus, jako ve starých vagonech a prostor pod nima byl opravdu nezaizolovaný a děsně odtud táhlo. Kostra kovová, z venku plech, uvnitř lakovaný sololit. Takže izolace asi bude dost podstatná.
V následujícím klipu hraje mimo jiné i zmiňovaná maringotka :mrk:
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Ano, Bekky, přesně tu mám. Akorát má myslím jen 4m na délku. Nechtěla jsem tu velkou, neměla bych jí kam dát a tím, že jsem to měla spíš na relax přes den než na žití, nebylo potřeba brát velkou... mám opravdu ne úplně jednoduchý přístup k pozemku, takže by se tam návěs s velkou prostě nevytočil... :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Bekkky »

Do tý díry pod oknama jsem nakonec našťouchala izolační vatu, když jsem si lehla tak mi totiž děsně táhlo na hlavu.

https://auto.bazos.cz/inzerat/101230858 ... ngotku.php

Tohle je ten inzerát, pán prodává dlouhodobě opravené maringotky
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2019 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Milanhájenka »

Ještě bych měl takový návrh, který se mi zdá praktičtější u mariny co má sloužit jako zahradní domek a to promyslet si jestli při kompletní opravě neudělat vchod z boku místo zezadu. Já mám maringotku jako stabilní včelín, teď už je dokonce bez náprav a kvůli úlům by boční vchod zabíral místo. Pokud bych marinu využíval jinak, určitě vchod z boku udělám kvůli lepšímu využití místa. Je to jen takovej můj postřeh, který nemusí každému vyhovovat, tak to berte prosím s rezervou. :usmev:
Tykání prosím
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Janina »

Já bych v upravené maringotce někde na samotě klidně bydlela. Nebo ve dvou. Měli bychom s panem Bosorkou každý svoji. :usmev:
Promyslela bych zateplení a okna. A určitě komín. Trojpláštový nerez.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Janina »

Jako dvoupokoják, mastnáčku. Postavili bychom je například do L. :191:
Když zateplit ovčí vlnou, tak navrhuji vyráběnou izolaci https://www.naturwool.cz/izolace-z-ovci-vlny/Máme s ní zateplené podkroví pro hosty. Super pocitová pohodinda. Na střeše se drží sníh nejdéle z celé vsi.
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Bekkky »

Kdysi jsme měli ovčí vlnou zateplený domeček - pracovnu. Byla to dřevěná konstrukce obitá vším možným prkna, sololit... uvnitř taky. Zateplili jsme to nepranou vlnou, protože jsme jí měli hromadu. Stálo to na patkách a myši tam nebyly, ani škůdci. Překvapivě to tam ani nějak extrémně nepáchlo. Když jsme to rozebírali asi po 7mi letech, viděli jsme, jak se vlna sesedla a ve stěnách pod stropem bylo asi 40 cm prázdno.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce maringotky

Nový příspěvek od Hhippie »

Mastnacku, diky za navrh, ale uz milionkrat jsem rikala, ze jsou veci, ktere umet nechci.
Nikdy resit elektrinu a nikdy svarovani!
:mrzimeto:

Ja vim, ze to budu muset vsechno vykuchat :plac: ale uz to mam zobytnene... gauc na spani a uzke stolky po obou stranach prichycene k podlaze i bokum... vubec se mi do toho nechce :smutek: radsi bych nejake jednodussi reseni, ale to vim, ze neni...
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů