Zálohování spotřebičů při výpadku el. proudu

O strojích, nářadí a náčiní.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohování spotřebičů při výpadku el. proudu

Nový příspěvek od Jan »

mam něco jako toto :
https://www.vselektro.eu/menic-napeti-c ... jecka-10a/

mam k tomu 180A baterii a vydrží to cca 20 hodin dávat asi 800W . Nemá to čistý sinus, ale čerpadlo od kotle sice trochu vrní, ale jede. Nevíhoda je, že to přepíná na zálohu relé , takže je několik ms výpadek, některý PC zdroje (na víc W maj asi větší kapacitu kondenzátorů) to nepřežijou (bez výpadku).
Pokud toto lehne, mam elektrocentrálu. Další level jsou fotovoltaické panely s baterií , ale to už trochu leze do peněz.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohování spotřebičů při výpadku el. proudu

Nový příspěvek od Jan »

ono by to asi šlo i dobastlit na měnič + relátko + nabíječka.
třeba tenhle typ https://www.vselektro.eu/menic-napeti-c ... -800w-usb/ . Akorát se pak musí hlídat ta nabíječka, aby obyč autobaterka neklekla.
Ty jsou levnější. Taky se dá udělat "solární elektrárna" bez solárních panelů , prostě mít měnič sínus (dá se to i spáchat z nějaký vyřazený USP velký) a baterie. V případě kalamity se to dá nabíjet z centrály.
Tenhle konkrétní odkaz jsem našel narychlo, já ho měl tušim za 2500 i s daní. 500W , nárazově 1000W
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohování spotřebičů při výpadku el. proudu

Nový příspěvek od Jan »

no byla zmínka i o čerpadle. Potom je potřeba UPS , stačí od APC řada BACK , s COM/USB/NET rozhraním ( třeba tady : https://www.alza.cz/aeg-ups-protect-alp ... 503225.htm , ale nedoporučuji, jen byla jako první s USB), a program v PC , kde se nastaví, že třeba při 40% stavu baterie se PC vypne. Pak se vypne i UPS , teda možnost pro kotel 0 a až se zapne elektřina, stane se to, co je nastaveno v BIOSu (nastavení , jak se má chovat základní deska) , teda jestli se sám zapne, nebo bude vypnutý do stisku tlačítka, stisku klávesnice, dle schopností desky.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů