Řetězová pila

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od Marion108 »

Mame Husqvarny asi tri, profi i poloprofi, tankuje 100oktan tu vervu a slape, kaci reze bez poruch. :souhlas: pak ma elektrickou makitu, taky to na drobnosti jde kolem domu...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od Marion108 »

Btw 100 oktan tankujem i do aut na lpg a vari i dakra a opravdu to usetri na servisu... vyrazne i prodlouzi zivotnost... :nevim: pry tedy.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od andre.marek »

Hlavní je to do strojů, které delší dobu stojí - používám prakticky do všech - traktor, sekačka, pily, motorky. Od té doby co to praktikuji se podstatně zlepšily starty i po delší době :souhlas:
Do auta se většinou taky snažím, ale pokud se rychle ten s biosložkou vyjede, tak to nedělá takový problém - ta biosložka totiž rychle degraduje. :cert:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Mám pilu i od ECHO. Zkoušel jsem i jiné značky když jsem se velmi zlobil v servisu Husqvarny na kvalitu odvedené práce.
No, je to o lidech :smutek: :nevim: .
Echo (6 let) , odešel dekompresor (2500 +s.),
zlobí karburace, v dosahu není slušný servis a tak jezdí na lèčení občasně.
Tankuju na ONO (jezdím kolem) a leju tam WIF a kvalitní syntetiku pro dvoutakt.
No, les už nemáme, v práci mi stačí Jonsered.
Další pila bude STIL . Už žádné pokusy.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od Hhippie »

A to me tak napada, ze by bylo asi vhodne, pomalu zazimovat nektere nastroje... motorovka jeste v procesu, krovinak budu taky jeste pouzivat, ale Tera a stary krovinak, co mame jako nahradni, uz budou odpocivat... :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od arus »

Taky jsem už zazimovala motúčko a chtěla jsem i sekačku, ale manžel prohlásil, že ji doveze do servisu, aby ji vyčistili a připravili na novou sezónu. Což jsem ráda. :usmev:
Jinak se zájmem sleduji diskuzi o motorové pile. Chci si taky nějakou pořídit. :usmev:
:arus:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od Jan »

Možná, ale to tu už bylo naznačeno , je potřeba se ptát NA CO ji potřebuji. Je rozdíl hledat pilu pro celoroční 12/6/365 dní práci v lese a něco na jarní provětvení 6 hodin / rok. A z hlediska výkonu může být třeba ta malá pila, co jsem psal odkaz na smrk v pohodě (s 30 cm lištou i třeba 40 cm smrk - ne kácení, on ten výkon není nijak oslnivý) a třeba hloh 20 cm může být problém. Minimálně s řetězem, protože u tvrdého dřeva to je sakra znát. Ale jsem v tomto amatér. Takže ideálně zkuste naznačit NA CO ji budete chtít. Ty levnější nejsou úplně pro celodenní zátěž. Ale zrovna ten HECHT měl loni akci 50 ccm pila za 1600 Kč, včetně DPH, to nestojí skoro ani karburátor. A záruku má 2 roky.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od oreb1 »

Pilu nepotřebuju na kácení, ale spíš na rozřezání silnějších větví, většinou už uříznutých. A na nějaké další práce kolem zahrady a zvířat. Většinu pořežu maflíkem, ale něco už je moc silné a mimo zahradu už není elektřina.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od Jan »

No ale jaké větve a jakého průměru a kolik cca ks za jaký časový úsek. Protože pokud sem tam otýpku, může být výhodnější ta akupila, protože odpadá servis karburátoru, motoru.... maximálně se jednou za čas koupí nová baterie. A možná by i byla lepší ocaska
Obrázek


https://www.lidl-shop.cz/media/b49e0e68 ... 8e939.jpeg

LIDL má zatím celkem bezproblémovou záruku a odpadá nutnost brousit řetěz , nemůže se přetrhnout. Pokud si připravíte materiál a koupíte poštou,
dá se i vyzkoušet.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od oreb1 »

VIděla jsem akuocasku jednou v činnosti a dělalo to na mě hrozný dojem. Prořezávali s tím stromy a kdyby si vzali ruční pilku, bylo by to dřív a nebyli by tak vyklepaní. Ale třeba to neuměli nebo byla nějaká slabá.
Topím dřevem, většinou jsou to větve do 15 cm, občas víc. Mám toho u koz spoustu. Za rok takového drobnějšího dřeva spálím asi 4, někdy 6 kubíků. Měla jsem levnou elektrickou řetězovku, šlo to sní dobře, ale vloni se neopravitelně rozbila. Maflíkem se mi řeže dobře, i ty kulatiny jdou, ale něco už je na něj moc, i když má 1.400 W.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od Jan »



tady je celkem videt, jak řeže. Pochopitelně záleží na použitém plátku - jemnější zub půjde pomaleji, ale možná bude i na kov, hrubší pude rychleji.
Tupý blbě. Pochopitelně toto není profesionální zařízení. Ty jsou za jiný peníze a maj pak pochopitelně lepší sílu. S řetězovou pilou se to pochopitelně srovnávat nedá.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od Kouťák »

Když si kupujeme pilu,tak víme na co jí budeme potřebovat,ale:Časem přijdou chvíle,že potřebujeme něco rozřezat většího a on ten marketový šmejd to nezvládá,natož ještě to,že nejde vůbec nastartovat a pod..Ano je levný a má životnost 2 roky jako každý výrobek u nás,ale potom tečka.Jednou jsem si chtěl koupit jednu mašinku Hecht a prodavač se mě zeptal,zda mám doma hezkou skříňku,abych si jí tam vystavil,tak se toho držím.Celoročně s pilou nedělám,ale když jí potřebuji,tak musím přijít,nastartovat a dělat.Mám rád kvalitní a hlavně spolehlivé stroje a pokud jde o pilu,tak jedině Stihl,ale na to musí přijít každý sám.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od irčan »

Začínám mět pocit že by to chtělo pily dvě.Tu Stihlku co sem doporučoval a to šudlátko vod Parksidu
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od PavelIV »

Tož já si pořídil pilu od Hechtu. Už jsem to tu někde psal, nechtěla startovat, až brácha přišel na to, že se ani po měsíci nesmí pumpovat, jinak se uchlastá. Jinak mi funguje slušně, ale měl jsem si pořídit menší, lehčí. Mám ji necelý dva roky. Na potěžkání to šlo, ale po dvou hodinách práce je sakra těžká.
Jednou se musela profouknout palivová soustava, ten vzduchovej filtr nic moc
Jo., je to typ 945 lišta 40 cm
:PavelIV:
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od irčan »

A eště sem si vzpoměl na další možnost:

https://pily.heureka.cz/dewalt-dwe397/? ... MlEALw_wcB
Něco v takovéto konstrukci ale menší a lehčí
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
aladin2

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od aladin2 »

Oreb1 chce řetězovou pilu a jak jsem pochopil z první strany, benzínovou motorovou pilu. Ona i pila na elektriku má motor, že? A rovnou řeknu, že se kloním k tomu Stihlu. Proč? No protože i ta tzv. hobby pila MS211 má celokovový motor, který je přišroubovaný do plastového těla pily a protože to není plast z P.R.C. vydrží. Je to určitě lepší řešení než má třeba Husqvarna, kdy je u některých modelů spodní kliková skříň z plastu a součást skeletu. Na to je pak čtyřma imbusákama přišroubovaný blok hlava-válec. Po létech je to konstrukční problém, který se jen těžko těsní. Plast se prohýbá a dosedací plochy - těsnící roviny se nedají ani srovnat. I kožiska klikové hřídele jsou v plastu. Mají to tak i některé křovinořezy od HQ. To jen tak kolem, proč bych dal přednost Stihlu.
Dal bych přednost ale taky jakékoli "značce" před Hechtama a podobnejma strojkama. Proč? Mám se rád a nehodlám na sobě šetřit a člověk až po létech pozná, co to jsou vibrace, jak škodí a to tak, že nevratně. prostě si nebudu ničit ruce víc, než je třeba a jsme zde asi farmáři, tak to roční nasazení je větší než jedna nádrž za rok. Já ctím zkušenosti ostatních třeba s tím Hechtem, přeju jim to, ale pro mě to není, no. Co bych ještě doporučil? Podívat se na Dolmar 420, je to taky značka prochází testama KWF (nezávislá zkušebna) a nemůže si technické údaje do návodu cucat z prstu. Ostatně vliv vibrací a jejich podlačování platí i pro křovinořezy. Tak hrají největší úlohu uložení hřídele a popruhy. Když jsou dobrý popruhy, nevadí kilo hmotnosti stroje navíc a vlastně by to pocitově nikdo neřekl, že je těžší než jiný strojek.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od andre.marek »

Ahoj aladine, nemáš náhodou zkušenosti s výše zmiňovanou značkou ECHO - vždy byly chváleny, irčan psal že už to není co bývalo.
Vím, že pokud někdo dělá např. prořezávky, nebo sochaři z ledu apod. - používají ty jednoručky ECHO.
Jedna čínská se se mnou loučí a hledám náhradu. Sice nebudu pořizovat hned, doufám že jarní prořezávku ještě zvládnu s tou čínou, ale už musím mazat řetěz ručně a myslím že to dlouho nevydrží... :stydim:
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od MartinR »

Dolmar 420 ku mám a je to supr pila. Ta co už se mnou zažila. Akorát když jsem jí přejel traktorem tak to nedala ☺ a tak mám svařovanou rukojet s nádrží- je to jeden blok. Ale je pravda že pro ženu je to už asi dost těžká pila. Dolmar má trochu nevýhodu proti Stihlu že má menší servisní síť a tak někde v nejakých lokalitach může být problém.
Echo pily měl jeden řezbař dneska na trhu řemesel v Havl Brodě tak jsem je taky okukoval. Měl tam jednu jednoručku kterou vyřezával špalek a to bylo fakt tintítko. Ale na to že řezal asi nějakej jasan tak výkon fakt držela.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od irčan »

Andre já sem to myslel tak že z důvodu boje o cenu to šlo s kvalitó dolů všude.Asi před patnásti letama řešil tchán křovinořez na koncuži votnosti,bylo to Echo,kdy ž konzultoval se známým servisákem téhle techniky že by chtě zas něco tak dobrýho jako ten co doslóžil tak mu chlap vysvětlil že tak kvalitní strojky se už nedělají.Takže si myslím že Echo bude srovnatelný s jinéma značkama.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
aladin2

Re: Řetězová pila

Nový příspěvek od aladin2 »

Bohu žel jsem nikdy nic od Echa neměl v ruce, takže nemohu komentovat, ale vždy se o Echu mluvilo jako o japonské technice. Jako náhrada za čínu myslím nebe - dudy. Namir si hraje na dobrého prodejce Echa. I se servisem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti