Cena za ostříhání ovce

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacku, jo, tak dobrý, pokecat se dá o lecčems. Já měla pocit, že Vás někdo štve a chcete se mu pomstít. I kdyby to byl jen šéf v práci :vytlem: . Ale takhle je to OK :souhlas: .
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Kostey »

Jo Mastňáčku socku a zdrávku si už platim sám a dokud to tu nebudu mít uzpůsobený tak, abych tu celý zvěřinec mohl nechat na starost přítelkyni, tak ani nikam za hranice vyrážet nebudu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Hhippie »

Obavam se, Mastnacku, ze jsi tady na jedne strane barikady se svymi pocity a domnenkami a ikdyz se nezucastneni snazi Te pochopit, aby Te mohli podporit, nepresvedcil jsi je... :nevim:

Ja uz svoje k tematu rekla. Take mi prijde, ze je to ciste osobni zalezitost.
Dal se nevyjadruji, protoze se muj nazor stotoznuje s ostatnimi tady. A hlavne, protoze mi je to sumak :vytlem: Nejsem strihac, nestriham na kseft, zivi me jine typy “podnikani”. A radsi zminim, protoze je to evidentne v tomto vlakne dulezite pro sebeobhajeni: zakonne odvody take v plne vysi odvadim z vlastni kapsy. Dokonce ani ne jako OSVČ! :mrk: :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

Hele prší, sem tam slunce, tráva roste, nemáte nějaký roupy? Asi málo starostí bo co.
Hryzec,molice, slimáci, a ještě vy se tady hádejte, chásko jedna střihačská.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, tady se preci nikdo nehada :mrk:
A uz vubec ne strihaci :vytlem:

Profesore: to me tesi, ze ma nekdo podobny limit na maximalni pocet strihanych ovci ve “stade” jako ja! :))
Tesim se, az se konecne vratim z dovci a vrhnu se na ne. Bubaci jsou zalepene od tech repikovych kulicek k nepoznani.. :blazen: Akorat to je na dlouhe rukavy a nohavy, proroze je od toho clovek tak orvanej, ze ho pak pali cele údy... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Kostey »

Hhippie: Zkus si někdy stříhat třeba 20 takovejhle ovcí :D

Obrázek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Hhippie »

Kubo, ti zwartblaci jsou ale lajdaci! :))
Tak to bych strihat nechtela. Me staci ty plstene desky, co maji na brichach prirozene :nesouhlas: Tohle je skoro nemozne sundat.. :smutek: Na druhou stranu - kdyby se to svleklo v celku, treba by se z tech rour dalo neco postavit - treba izolace parovodu :))
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od přezdívka »

Tak to teda musela být pěkně zaneřáděná pastvina. Nebo nikde jinde nic nebylo a seno taky ne. V každém případě asi hodně blbá práce.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kubo a stříhal jsi to za normální cenu? Ono všechny ovce nemají předstříhané břicha. Kolikrát takové bodláky ani tak nevadí. Teda nevadí tomu, kdo to umí :mrk:
Už na uIF jsem psal, že stříhači, kteří si neustále na něco stěžovali mě donutili si ovce stříhat sám. DÍKY!
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Berrynator »

vše je přece otázkou nabídky a poptávky, ceny jsou smluvní a hotovo, pokud se mi cena za střihání zdá vysoká, tak holt musím hledat levnějšího střihače, v obchodě si taky hledáte výhodnější nabídku, nevím proč by ceny nemohly být rozdílné, když vám někdo zavolá, že potřebuje (chce) nutně ostříhat ovce, tak si holt musí připlatit, když si usmyslíte, že nutně potřebujete hned teď o víkendu bagr, tak vám taky nikdo za běžnou cenu nepojede a budete si muset připlatit, co se týče rozdílnosti cen u menších a větších stád, je zajímavé, že se s tímto setkáváme dennodenně v supermarketu, že prostě menší balení v přepočtu je prakticky vždy dražší než to větší, tady to nikomu nevadí, všichni s tím počítají a kalkulují, ale u střihání se nad tím pohoršovat. Ty hodinové sazby na střihání jsou sice zajímavé, ale to může fungovat jen v ovčácky vyspělých zemích, což ČR rozhodně není, kdy střihač mnohdy funguje i jako konzultant, poradce atd., předpokládám že ti střihači z NZ nejezdí střihat 2-3 ovce, to by mluvili trochu jinak.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Berrynator »

asi poslední doplnění příspěvku - myslím, že malé stádo v NZ a AUS není jako malé stádo v ČR, o střihání 2 ovcí jsem se nikde nedočetl, jen u toho prvního střihače, že malé stádo je do 200ks
když to totiž přeložím trochu do češtiny, tak můj překlad je tento
1. střihač si účtuje poplatek za příjezd, něco jako u mě účtuje veterinář, tedy u tohoto střihače je to 600 Kč, u stád do 200 ks počítá 60Kč za kus bez ohledu na to čím střihá, u stád nad 200ks nějakých 38 Kč za střihání mašinkou a 50 Kč za ruční stříž
2. střihač má hodinovou sazbu 600 Kč, od kdy účtuje (jestli od příjezdu, od střihání, od výjezdu z jiného stáda) nevíme, kolik za tu dobu ostřihá ovcí taky nevíme
3. střihač si účtuje taky vstupní poplatek (nevíme kolik), pak účtuje 25-38 Kč za střihání mašinkou, podle toho u koho střihá (viděl bych to podle velikosti stáda), u ručního střihání 45-53 Kč

co z toho vyplývá, že i v NZ se setkáme s dosti rozdílnými cenami a navíc přepočítávat současným kurzem je dosti ošemetné (rozpětí kurzu 11-22 Kč historicky), když neznáme vývoj cen za střihání v dané zemi a kolik stojí život v NZ, navíc jsme v zemi kde je vlnařský průmysl úplně někde jinde a předpokládám že ceny za střihání byly nastoleny podle ziskovosti tohoto průmyslu, taky bych se nedivil kdyby se ceny za střihání i v těchto zemích zvedaly, jelikož vlnařský průmysl zažívá renesanci (ceny vlny na historickém maximu) a taky v poslední době řeší stárnutí střihačů a malý zájem mladých o toto povolání, výstupem nemůže být nic jiného, než tlak na růst cen za střihání

ještě jsem zapomněl doplnit kalkulaci, pokud to dobře chápu, tak ostřihání 2 ovcí by mě třeba od prvního střihače vyšlo na 720 Kč, tak a teď srovnávejme s ČR
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Dovedete si představit ten stres, když se ráno probudíte a už jste nervózní že budete muset tahat strojek, měnit nože, stát na sluníčku . . .. . . . .
Blíží se doba, kdy stříhač si otevře "ordinaci" a zakázníci budou jezdit k němu. Konečně bude mít podmínky podle svých představ. Pak ale musíte počítat s tím, že cena půjde hooodně nahoru, protože to máte : náklady na elektriku(vlastní), na vodu, někdo třeba nájem, vybavení, umývání podlahy . . . . .
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Berrynator »

[quote=mastnacek post_id=32033 time=1565683310 user_id=93]
A je po vymluvach a poplatku za vybaleni stroje, jak jednoduche. Kolik by sis rek za 3 minuty prace berrynatore???


to je přeci úplně jednoduché, jako ti střihači z NZ 600+40 Kč :vytlem:
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Berrynator »

popravdě, určit cenu za ostřihání 2 ovcí snad ani nejde, každý normální člověk ti zaplatí podle uvážení, pokud ne tak bych k němu už nejel, já nejsem normální střihač, ročně ostřihám do 200ks u cizích lidí, ale cizí jen v uvozovkách, protože to jsou vesměs známí, kteří ti vždy něco přihodí, například v neděli jsem střihal na dvou "stádech", celkem 5 kusů, dostal jsem za to 1 pivo, kávu, buchtu a svačinu a příští rok tam pojedu určitě zase, takže jsem ještě levnější než ti hoši z NZ
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Kostey »

Ty Zwartbly s bodlákama jsou z minulého roku a stříhal jsem je za 60kč. Byla to půlroční vlna, stříhalo se to hezky, ale bohužel jsem neměl dlouhé rukávy, tak jsem pak měl pěkně dojebané předloktí.
Je to dobrý zákazník, službař v rostlince. Odjel na x dní s kombajnem a pohůnky na jeho hospodářství napadlo, že ovce kvůli nedostatku pastvy pošlou vypást oploceny areál starého prasečáku a takhle to dopadlo. Když se pán vrátil a ovce viděl, tak mi hned volal, že by je potřeboval zase ostříhat.
A stříhání málo početných stád je hlavně na prd, co se organizace týče. Ono když se jede na 8+ stád denně, tak ono to jen vykomunikovat s lidma, aby to všem vycházelo časově je občas prekérka.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Hhippie »

Add bodlaky: ja mam treba letos vic tech bodlaku z repiku kvuli tomu, ze jsme prave nesekali “prerostlou” travu, protoze chrani ten podrost v suchu a vedrech. Mam tam traviny a byliny tak do 30 cm vysky dospele rostliny... A tak se stalo, ze tam mame letos vic vykvetleho bordelu. Jenze minuly rok nam vymrel ten podrost, prptoze kdyz jsme nedopasenou vybehlou travu posekali, slunce vse spalilo na padet :nesouhlas: To si clovek nevybere :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od PavelIV »

Nechci se do toho moc míchat, skoro vůbec tomu nerozumím, ale s hodinovkou dřív nebo pozdějš od někoho uslysíš: ale Franta Vopička udělá za hodinu o 3 víc. Jestli jsi na to připravenej, tak to zkus.
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já se v tom asi ztratil nebo co.
Chápu profi stříhače, nebo asociaci , že spíše se zaměřují na velké stáda, kde teda na nějakou romantiku asi není čas ani nálada (jedině když jsou tam přes noc :vytlem: ). Chápu i vás a hlavně znám vás! Jste děsný, chorobný . . . sólista. Tím pádem řešíte pikačoviny. Jste dobrý v ručním stříhání, motostrojků jste se zbavil, tak se držte nůžek. Smiřte se s tím, že s nůžkama budete stejně jen vyzobávat drobky. Každý větší si raději zavolá někoho se strojkem, kvůli času. Menší si raději zavolají vás, kvůli tomu, že profi jim budou remcat. Hlavně se nesnažte někomu něco dokazovat (dětem už vůbec ne!). Jedině teda na závodech :vytlem: Úžívejte si to, že jste možná s nůžkama nejlepší, budete se vracet domů s úsměvem a to děti ocení víc, než zamračené čelo. Děti mají supermanů plnou televizi, doma chtějí něco jiného.
Hlavně nebuďte naivní. Velkým je to celkem jedno, cenu za stříhání dají do nákladů a malí pokud chtějí ostříhat ovci, tak rádi zaplatí. Berou to jako daň za svého chovatelského koníčka.
Vy určitě cenu neovlivníte. Ovlivní to jen větší počet a větší konkurence stříhačů.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Kostey »

Profesore, je velkej omyl, co si napsal, že se asociace zaměřuje na velká stáda. Ta je tu právě hlavně pro malochovatele aby si dokázali najít střihače, Vlasta to tlačí taky tím směrem, aby právě i ti malí nebrali vlnu jen jako odpad, ukázky stříhání které asociace pořádá na kdejaké akci má působit na mladé, aby vlnu jako surovinu zase začali brát v potaz a aby si uvědomili, že nemusí být vše z umělých vláken. Zároveň střihačů stále ubývá a je potřeba mezi nás dostat novou krev. Většina střihačů profíků je ochotná s sebou na nějaká stáda vzít nováčka a kouknout na něj jak stříhá a trochu mu s tím pomoct.
Na velkých stádech už je stříhání zaběhnuté a všichni vědí co střihač potřebuje, odbyt na vlnu mají, takže tam asociace nemá na práci vůbec nic.
Pak tu je asociace taky proto, aby sdružovala střihače, abychom se navzájem poznali, společně si zastříhali na soutěžích, udělali nějakou show... atd
Mastňáček má dost dobře nakročeno k tomu, aby byl v republice v ručním stříhání nejlepší. Věřím tomu, že by i Švarce na dožínkách už překonal a já doufám, že se zas tenhle náš nervák uklidní a na soutěž dorazí.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

:)) :)) Všechno je vždycky tak, jak má bejt.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 14 hostů