Stříhání elektrickým strojkem

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání elektrickým strojkem

Nový příspěvek od Kostey »

Vždyť víš jak to je. Ozvou se ti lidi na jedný trase tak jedu. Navíc to spojuju mnohdy s cestou do Jaroměře do Kamiru, nebo tentokrát jsem potřeboval zavézt nějaké věci ze sestřiný svatby k bráchovi do Litomyšle a 2 větší stáda jsou jakýsi příbuzní jedné paní odsud které stříhám...
Nejsem proti tomu si prohodit nějaká stáda, ale i ta vzdálenější se hodí, že se to spojí s něčim soukromym.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání elektrickým strojkem

Nový příspěvek od Kostey »

Taky se mi zdá, že lidi moc nechtěj, abychom s nima mezi sebou nějak kšeftovali. Během stříhání se bavíme o všem možném a takhle po roce se mě ptaj jak mi to nakonec dopadlo a jsou rádi když jim řeknu něco takového, že oproti minulému roku maj ovce lepší, nebo přesně vědi jak chci stříhací místo a vědi jak mi ho připravit, než aby se jim tam furt motal někdo jinej.
Taky mám radost, když si pamatujou, jaký si dávám kafe apod.
Já se na mnohá místa prostě rád vracím.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání elektrickým strojkem

Nový příspěvek od Marion108 »

:kostey: to ses moh stavit na cumendu... ovce na strihani tu ovsem nemam a znamky a gumicky uz dala :Hhippie: ale mohli jsme se sejit ona odjela lehce po 12. h. :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lesni
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2019 07:10
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání elektrickým strojkem

Nový příspěvek od Lesni »

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s touto sestavou?
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... ny-p17450/

Jde mě o to, jestli má cenu upgradovat starou hlavu na strojku ze Slaného?
Stříhám kolem 100ks ročně, nepotřebuju orig. HAINIGER, nevím jestli už není ta hlava dávno prezita. Samozřejmě bych si to nejradši chtěl vyzkoušet, ale teď v době covidu to není úplně vhodná doba....🤔
Profesor1
Příspěvky: 8381
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání elektrickým strojkem

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jestli 100 ks ročně, tak to nejste žádný amatér. Tohle rozhodnutí je ale jen na vás.
Osobně bych do toho nešel, protože: nejsem nejmladší (prý :)) ), ale hlavně záda v hajzlíku. Mít zdravá záda, a před sebou ještě tak 30 aktivních let, tak strojek slaný prodám a trošku zainvestuji.
Jestli víte že víc jak sto ks ročně stříhat určitě nebudete a slaný vám vyhovuje, tak to kupte.
Prvně ale nech pořadí ten, kdo dokáže přesně porovnat slaný a nějaký ten hainiger.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů