Cena za ostříhání ovce

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od PavelIV »

:bosorka: :)) :)) :))
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kubo, to si nech na propagační schůzi asociace - veřejnou. Já si ještě pamatuji co o zaměření asociace psal VB. Ano, dokonce že si lidi můžou na stříhače postěžovat . . . . . . atd. . Realita je ale jiná. Aby si nebylo na co stěžovat, přesněji aby byla možná výmluva, tak vyžadujete po zákazníkovi takové a takové podmínky . . . . . ale to je jedno, já už to řešit nechtěl, protože stejně píšu jen své doměnky.
:mastnacek: nebuďte nervák :vytlem:
Člověče, změňte zaměstnání, protože už máte nemoc z povolání. Nejde všechno dělat způsobem jak funguje compjůůůůtr. Je rozdíl když zaměstnávám traktoristu co jezdí na mém traktoře - platím ho od hodiny. Ale za práci svého traktoru si přeci nemohu nechat zaplatit stejně když popojíždí někde sem tam po rovince a nebo když někde v kopci oře v plném zápřahu. Vždyť sám píšete že existuje faktor X . A ten je přeci stále. Tak jako bude stále - Co jsem dlužnej . . . . . . . . Smluvní cena je přeci zajimavější pro obě strany, nez fixní taxa.
Mašinkář bude vždy ve výhodě! Produktivitou práce. Vy budete ve výhodě pouze tehdy, pokud by si vás pozval nějaký pořadatel na ukázky pravěkého stříhání. Tam si můžete nasadit cenu. Jinak e éééééé.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

Do ceny práce mechanizace je třeba započítat cenu mechanizace samé. Nespadla z oblakov, že.
Takže do ceny v kadeřnictví je třeba započítat: pronájem, cenu vody, elektřiny, vytápění, cenu všech nástrojů a nářadí, soc a zdrav úměrné soc zdrav zaměstnance, aby jí nezbyly oči pro pláč, když např. vážně onemocní, přípravky, které kadeřnice použije, cenu úklidu prostor, ošacení, cena práce kadeřnice samé, dále zaměstnanec má placenou dovolenou, že. I to je nutno započítat. A další věci, zákazníci užívají toaletu, požadují nápoje. Je nutno pracovat na účetnictví atd.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

Jednoho dne nic nesplatíš. Jsou to vše stále se opakující náklady, jak sis jistě všiml. Nůžky stojí kolem pěti tisíc nejméně, a takovéto je nutno měnit co dva roky. Fén stojí kolem tří tisíc a zas co dva roky, nájem i ostatní náklady se platí stále dokola. Je nutno, aby ti zbylo po zaplacení toho všeho, co jsem psala, včetně daně z příjmu, 20000 čistého. Máš děti, kdo je živí? Máš bydlení, kdo to platí? Máš nárok i na koníčky, rekreaci, atd. A onemocníš také stejně. Stejně jako zaměstnanec. Mám ŽL od roku 1997, před tím jsem byla s klukem na mateřské. Takže celou dobu "kapitalismu" takže o tom něco vím. A říkám ti, jak to je a není to legrace. Něco naprosto jiného je být OSVČ se vším všudy po řadu let, a něco jiného je být zaměstnanec a jen si melouchařit při práci. To mi věř. Je to i psychický tlak.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

Ze zisku se nepokrývají náklady. Zisk je to, co ti po odečtení všech nákladů zbyde, mastnáčku. A zisk je jako plat v zaměstnání. Už není určen k pokrývání nákladů podnikání, ale k pokrývání nákladů na život, rodinu atd.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

Bosorka má pravdu, až se nějaký stroj zaplatí, obvykle je potřeba koupit nový. Mimoto by měla být i nějaká rezerva na to, že se stroj rozbije neopravitelně dřív, než je zaplacen, že někdo onemocní, budou se mu platit náhrady a ještě bude potřeba brigádník na záskok za něho. Atd. Ale to už má málokdo, i když je to logické, jenže zákazník nechce platit a tak ten zisk je někdy jen taktak. Zisk není to, co dostane člověk od zákazníka, ale to, co zbyde po zaplacení všeho včetně strojů a zařízení atd. Ze zisku musí člověk žít a dál být schopen podnikat.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Kostey »

A kolik si myslíte že třeba tak stojí servis hlavice na stříhání? Kdejakej speciální šroubek, vidlička, kulička jsou hned nepochopitelné tisícové položky + cena dílů bývá i cena práce. Vyplatí se spíš koupit hlavici novou za 14tis než se s ní opravovat.
Vzhledem k tomu jak se moje hlavice začíná zvukově projevovat, tak počítám že na podzim jí vlastně už po roce a půl zahodim. To je ale uplné nic proti amortizaci nožů a ceně jejich broušení.

Profesor: Vždyť ale třeba na mě byla skrz asociaci hozena stížnost, řešilo se to s předsedou a ten pro objektivnější posouzení kontaktoval střihače, co tam v posledních letech stříhali, aby získal trochu lepší náhled na situaci.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacku, však jen do toho (neberte to zle). Jestli máte pravdu, musí se to projevit tak, že současnou situaci změníte. Teoreticky se toho dá udělat hodně, ale praxe může být jiná. Třeba nebudete mít dost zákazníků, protože nevím co, třeba jiný se bude paní domu líbit víc nebo se naopak pánu domu budete zdát jako osobní konkurence atd. I tyhle faktory hrají roli při výběru dodavatele. Naprosto Vás nechci odrazovat od ničeho, ale dokud to něco nedokážete aspoň zčásti trvale realizovat, jsou to všechno jen slova. Ve skutečnosti bych Vám všem přála, abyste stříhali rádi a ke spokojenosti zákazníků i své.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

Také je třeba koupit auto, kterým se stáda na stříhání objíždějí.
Já nechci být hnidopich, ale zaměstnavatel, větší podnikatel, si také započítá naprosto vše do nákladů, a až pak co zbude má zisk. Takže OSVČ logicky musí postupovat stejně. Že mnozí živnostníci, nejsou to žádní podnikatelé, žijí na hraně, pracují od nevidim do nevidim, je jasné. Rezervy vytváří málokdo. Je to chyba.
Je třeba si jako OSVČ platit nemocenskou, kolik z nich to dělá? Je to dobrovolné. Já si platila minimum nemocenskou. Dostávala jsem pak 3500 kč měsíčně, nemusela jsem platit soc a zdrav po dobu neschopnosti. Na to nemá ten, kdo si nemocenskou neplatí nárok. Musí přerušit a je bezprizorní. Mě se to počítalo, ten rok co jsem marodila. Byla jsem vděčná za 3500, bylo to na jídlo, mno já toho moc nesnědla, že. V léčbě. Ale já mám manžela, ten je po celý život zaměstnán , nemá nervy na to, být OSVČ a to bylo naše štěstí. Platíme také hypoteku, že. A protože nekouříme a nepijeme, tak jsme to zvládli. A dost si vypěstujeme a tak. Ostatní kultura anebo dovolená a podobně, na to nebylo stejně ani pomyšlení.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kubo s tím brečením ohladně nákladů mě opravdu štveš od samého začátku! Napiš kolik ostříháš ovcí než tu hlavu, zničíš. To samé ty tvé slavné nože. Nejednou jsem na jeden spodní a dva vrchní obyč nože ostříhal 50 ovcí a pak se teprve brousilo. A to jsem kolikrát hrnul na krku písek a hlínu. To jsem neumětel, který ovci ostříhá na desetkrát více tahů než ten kdo to umí. Tak že nože dostávaly odemne opravdu zabrat.
Nedovedu si představit, že bych někomu brečel, že jsem traktorem jezdil jen po asfaltu a tudíž jsem ošoupal pneu víc, než u souseda, kde jsem jezdil jen po trávě.
Tebe ani tobě podobného stříhače bych si určitě podruhé nezavolal. Nemám zapotřebí poslouchat jak mají ovce ve vlně nějaký bordel a podobně.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

Mastnacku, neberte si to, že se Vám smějí kvůli ručním nůžkám. Vykašlete se na to. Že jste v tomhle hodně dobrý, by měli vědět i Vaši zákazníci, že jste byl na soutěži atd.. Mně se taky posmívají, protože přece takhle se kozy nechovají, to se dělá někde v Nepálu nebo Pákistánu. Nesnažte se přesvědčit lidi něčím jiným, než tím, že budete dělat. Ono nic jiného nefunguje a stejně nepřesvědčíte všechny. Jestli je pro Vás na trhu nějaké místo (nedokážu to posoudit, protože Vás nepotřebuju), využijte ho a jen pracujte, jak jste přesvědčený. Někde se to projeví, ale trvá to.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Marion108 »

Me se nuzky libi, jsou mnohem setrnejsi vuci protredi, jejich vyroba neni urcite tak narocna na zdroje jako strojek a provoz stoji "jen" lidskou energii. Za me :souhlas: jestli budu mit nekdy :ovce: , necham je strihat nuzkama.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

Ale tohle je stejné ve všem. Řeknete někomu, že používáte separační wecko. A nepotřebujete tím pádem vodu ke splachování, pitnou vodu povětšinou. Lidé si o vás pomyslí, že větší :prase: svět neviděl. Zapomněli, jak se narodili a kadili do plen, a ke konci to bude stejné. Jsme součástí přírody, jsme stejné bytosti jako jakékoliv jiné. A neviděla jsem ještě jediné zvíře, že by si exkrement spláchlo.
Nejde to všude, ale všude to jde nějak.
A já si dělám po svém a je mi u zadku, co si o tom kdo myslí. Vysmívali se, že si pěstujeme, chováme, zamražujeme, zavařujeme, sušíme. Že vaříme, pečeme. A teď? Hodně lidí to závidí.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Kostey »

Profesore může tě to štvát sebevíc, ale na jeden spodní nůž jsem schopnej ostříhat třeba 200 ovcí bež nějakého zářezu a nebo taky jen 5 a je tupej a jsou v něm zářezy o hloubce desetiny milimetru. Jen co se nůž probrousí o milimtr, tak ti zmizí přední náběhy a nůž je na vyhození. Takže desetina milimetru na noži je 10% z ceny nože + broušení. Tak to prostě je. A buď se to rozpočítá mezi 200 ovcí a nebo mezi 5 ovcí a to taky dělá cenu. Strojkové stříhání je prostě dražší než to s ručníma nůžkama a to je třeba to, proč by Mastňáček mohl jít s cenou na polovinu, když se stříhánim nemá takové náklady. A je pak na chovatelích jestli chtěj stříhat mašinkou nebo nůžkama. Mastňáček hezky propaguje ruční stříhání s logickejma a hezkejma argumentama které já beru.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacku, to je dobře, že to tu proberete a pak s odhodláním a čistou hlavou jdete domů a zase pokračovat v práci :souhlas: . Však my víme, máme to tak asi většina. Někdy to že to tu člověk napíše, pomůže, aby se na věc podíval s odstupem. Nebo mu dodá sílu. Nebo ho odradí od blbosti. Jak kdy.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Stříhání ručníma nůžkama je fyzicky náročnější, časově náročnější a hlavně pro ovci stresově míň zatěžující, tak že by :mastnacek: měl zdražit na trojnásobek ceny strojku :mrk:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Kostey »

To je profesore diskutabilní. Já ovci nůžkama stříhám 20 minut a stresuju jí tim tím pádem asi víc než strojkem :vytlem:
Je to podle mě hodně kus od kusu. Některé ovce jsou během stříhání jak pružiny, nechtějí se uvolnit. A to dělají občas i Mastňáčkovi i když stříhá nůžkama. Jiné ovce jsou zas jak hadr a některé během stříhání zvládají i přežvykovat i když se stříhají strojkem. Netvrdím že strojek je lepší, ale jen chci dát najevo že s tvrzením, že ruční nůžky méně stresují ovci nejsem ztotožněn.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů