Cena za ostříhání ovce

chov ovcí a koz...
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Co kdyby jste to dal opravdu do češtiny?!?! Ale to je vlastně jedno. Buď to chcete dělat nebo ne. Buď na tom chcete vydělat nebo ne. Co mě po nějakém anglánovi. Tady je to jinak. Naštěstí to dělám jen pro radost, tak že když mám náladu, tak klidně i za dara. Dobře no, tak alespoň za pivo :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nezpovídejte stříhače tam někde z prdelovic. Nebo klidně zpovídejte, ale nesrovnávejte to s bohmen und mahren :mrk:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

Obrázek o cenách stříhání v malochovech u nás si uděláme, pokud přátelé napíší, kolik za stříhání letos zaplatili, zaplatí.
Já vloni za pět kusů, střih el. strojkem, střihač bydlí do deseti km od nás, 400 kč.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

Ne, paznehty a odčervení si dělá pan B. Jednu ovci náš střihač stříhá tak cca 6 minut.
Ovce jsou zavřené v ovčíně 20x5m tam je i střihá. Pouštím je po jedné ven. Ovce má zavřené, el připravenou, i s cestou mu to trvá tak hodinu.
Letos v září to zmonitoruju přesně všechno.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

Našla jsem na if můj příspěvek z lonského stříhání. Musím opravit cenu. Střihač účtoval 400, ale já mu dala 500 :vytlem:
Před stříhem a po střihu.
Přílohy
5b924ca9dac27.jpg
5b924ca3a2c9c.jpg
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Mě se ptáte proč mít v ČR přeplacené stříhače? Pokud mě paměť neklame, tak to vy s Kubou jste si do ceny chtěli započítávat i pastu na zuby :vytlem:
Vůbec teď nechápu o co vám jde. Jestli to teda chcete řešit, řešit pořádně, tak to řeště pořádně. Jde vám o ceny ofiko, tzn. s "EET" nebo jen kolik si kdo řekne? Ale stejně zbytečná debata. Poptávka dělá cenu, tak že . . . . . . . . .
Osobně taky nevím kolik si za ovci říct :vytlem: Tak že tak nějak orientačně - jedna ovce s pazourama 100,-, dvě ovce s pazourma 150,- (stejně vím že vždy dostanu 200,- :vytlem: ) Tak že nějaké pevné ceny nemám. Je spousta vlivů, které cenu ovlivní - čistota ovcí, servis okolo . . . . . . . Ale u mne to dělá rozdíl +/- 100,- celkem, protože víc jak 5 ks nedělám.
Tož tag, nepomohl jsem :nevim:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ano, myslíte to určitě dobře a máte pravdu, i s těma hadrama :vytlem:
Velice dobře si pamatuji "agitaci" před založením asociace stříhačů, pamatuji si i kritiku (největší myslím od nějaký "Vojtek", nebo tak nějak, už to nemíním hledat.
Nevím jak to funguje teď, kdy asociace už nějaký pátek funguje. Uritě máte lepší přehled. MŮJ! pocit(doufám že mylný) je ten, že stříhači v asociaci si hlavně hledí kšeftů v zahraničí a když už musí stříhat za koruny, tak si to náležitě ocení. Asociace jim slouží hlavně k získávání podpory na sem tam nějakou veřejnou akci. Ale opakuji, MŮJ!!! názor, nemám dostatečné info, tak že určitě názor MYLNÝ!!!

Pohybujete se v tomhle už delší dobu, tak obrázek máte určitě přesnější. Já si myslím že řešíte neřešitelné, neřešitelné u drobnochovatelů. Pokud by jste stanovil oficiální ceny za jednu ovci, tak drobnochovatelům JEN uškodíte, protože jezdit někomu někam ostříhat jednu dvě ovce za danou cenu nikdo z profíků určitě nepojede. Nechtějí jezdit už teď, kdy je chovatel ochotný jim zaplatit třeba tisícovku, ne tak kdyby stříhač věděl, že si nesmí říct o víc peněz.
Tohle je činnost, která nějak "vymantinelovat" podle mne nejde. Ale to je zase jen můj, diletantský názor. Jsem podstatně starší generace než vy, tak že spoustu věcí už raději vzdávám :vytlem: a neřeším a . . . . . . . a jsem rád že lidi jsou čím dál víc línější. Když na to mají, tak nech klidně jsou :vytlem:
A klidně nech jsem kurwítko cen směrem dolů nebo nahoru :vytlem: , Když na to mám, tak si nechám zaplatit třeba jen dobrým pocitem, že jsem někomu tu jednu dvě potfory zbavil vlny zadarmo , nebo si řekl o dvě kilča za ovci, když byl nějaký problém :bublina: :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacku, když se Vám vyplatí udělat něco levněji a budete tím pádem mít víc zákazníků, tak snad není o čem diskutovat. Pokud by to bylo jen jako naschvál, tak :cert: ..
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Kostey »

Já furt Mastňáčku nechápu o co ti jde. Nemůžeš srovnávat velkochovy ze zahraničí s těma pár ušmudlanejma ovcema tady v ČR, které stříháme se strojkem přidělanym někde na nejbližší větev, protože ve stáji je nízko do stropu.
i tady v ČR se stříhaj velká stáda za 50kč/kus a ještě se z toho odvádí daně, protože chovatel si to samozřejmě chce dát do nákladů, takže chce fakturu.
A co se ceny jehněčího týče, tak prodávám tak, abych neprodělal. Nemám jen nevýdělečný hobby chov pro radost, mám certifikovaný eko chov a jehněčí i skopové jde k zákazíkům oficiální cestou za 200kč/kg. Porážet to doma a prodávat potají by cenu určitě zlevnilo.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

Ale jestli to děláte jen kvůli tomu, pak Vám řeknu jen, nedělejte to. Pokud byste v tom chtěl pokračovat, pak ano, prokážete, že to jde jinak. Ale jednorázově nebo plánovaně krátkodobě - to se mně nezdá správné. To si fakt musí vyřešit zákazník a dodavatel.
Píšete, že zákazník klidně zavolá druhého, protože ten první nemá čas. Ale když já nemám čas prodat mléko v poledne a on ho chce, musí si zajít někam jinak nebo počkat, pokud nikoho jiného nesežene. Tak to prostě je a v kůži zákazníka se většinou nechováme jinak.
Nechci se Vás dotknout, ale nejsou užitečnější věci, které byste mohl řešit :usmev: ?
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

Dobře, tak já nemám ovce a nepotřebuju střihače. Ale byl by tu, prosím, někdo tak hodný, a seznámil mě nějak polopaticky s tím, o co tu jde, když jsem to nepochopila?
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacku, já to nechci od Vás. Ale pochopila jsem to, co jsem si přečetla (celé) tak, jak jsem napsala. Takže třeba mi někdo vysvětlí, co jsem pochopila špatně. A když ne, svět se nezboří :usmev: .
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Oreb, když jste napsala to co jste napsala v jednom příspěvku do poslední věty, tak mám pocit, že jste to pochopila správně :vytlem: :souhlas:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

Profesore, díky, ať čtu, jak čtu, nic jiného jsem tam nenašla. Takže OK.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jestli je to teda cena čistá, bez nějakého cesťáku a co já vím co ječtě, tak je to tak akorát, i když stále zbytečně moc, když si člověk spočítá kolik ovcí udělá za hodinu :vytlem:
Ale stále si myslím, že je to neřešitelné, protože - dobře mě tak že jsem pomalý a že za hodinu ostříhám ovce jen tři.
Bagrista si za hodinu práce řekne dejme tomu 650,-Kč = "sedí" na sedačce, spotřeba 4 l nafty (např.!) Tak že náklady cca 150Kč, jeho plat za "sezení" 150Kč, "přeplaceno" 300Kč/hod. . Řeší to někdo? Jo řeší, sežene si dejme tomu za 500Kč/hod., nebo si zavolá deset chlapů - 80Kč/ hod. a bude na 8 stovkách, nebo si to vykope za týden sám a ušetří +/- 700Kč :vytlem: Většina je nás líných a chceme to hned, tak že přijede bagr, první kterého seženeme , třeba za tisícovku :vytlem:
Vždyť tohle není jen stříhání a jehněčí . . . ..
(ještě si rýpnu vedle, musím :vytlem: )
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od irčan »

Tak ňák,chceš ber, nechceš-neché ležet nigdo tě nenutí.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Janina »

profesore zapomněl jste připočítat cenu bagru.
Mastnáčku je to všude a ve všem. Kadeřnice mají velmi různé ceny, například.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Profesor1 »

:mastnacek: začínáte mě už štvát :cert: teď už vás nechápu asi ani já! :vytlem:
Proč myslíte že jsem vám onehdá smál, když jste řešili ty hadry, sklon terénu, vzdálenost zásuvky. . . . . . . . . To vy jste tu frflali na kde co.
Za nějaké ztěžejní podmínky si myslím máte právo ROZUMNĚ! navýšit cenu. Určitě je lepší přiměřeně navýšit cenu, než se vytočit a odjet s tím, že za takových podmínek stříhat nebudete ( nebavím se o opakované návštěvě bez sjednané MOŽNÉ nápravy.)
Nechci zastávat zákazníků, ale už jsem to psal určitě onehdá na uIF , že pokud přijedu někam, kde mě přivítá starší osoba, která je ráda že ještě ustojí na nohách, tak si ty ovce klidně i sám chytím a nebudu jí vyčítat, že nemá nic nachystáno . . . . .
Vše je jen a jen na vás. Každy jsme jinací, každý to bude stejně řešit po svém.
Nevím co s tím teda chcete přesně udělat, ale za nějaký posun(nevím jaký) k lepšímu - DÍKY VÁM!
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od oreb1 »

Mastnacku, a co konkrétně a krátce řečeno je stěžejní myšlenkou těchto Vašich příspěvků? (Nemíním Vás urazit, tak to nijak neotáčejte :usmev: .)
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za ostříhání ovce

Nový příspěvek od Kostey »

Mastňáčku nemůžeš moc porovnávat stříhání na malo a velkochovech, když velkochovy nestříháš. Například na malech chovech tupim nože jak na běžícim pásu a cena broušení jednoho nože je 55kč bez DPH. Zároveň ve velkochovech nebývají lojovatý metrákový ovce rozmazlené rohlíkama a máš na každym stanovišti jiné ovce a mnohem hůř vybíráš nůž na stříhání. Fakt mě nebaví sudavat pořád pro legendy a chargery a měnit je za Topaze kvůli tomu že zrovna přijedu na ouessantky. Pořád se tahat se strojkem, pořád ho věšet. Pořád stříhat ve sparťanských podmínkách, stát v kopci, na slunci, vždycky to nějak ostříháš, ale na málo kusech ani techniku nevypiluješ. K tomu převlíkat se ať netahám bordel ze stáda na stádo... To se fakt radši uklidim na celej den na větší stádo. Jana se teď vrátila z Itálie a pochvalovala si jak se tam hezky člověk naučí stříhat a jen si tak povzdechla, že tady v ČR na těch malých stádech si zas techniku a zkazí zlozvyky se jí zas vrátí.
A cesťák za 4kč/km? Vždyť i ze zákona je snad minimálně 6
Nevím co tu řešíš. Pokud se s nůžkama i cestovnym dostaneš na jiné náklady než strojkový střihači, tak jim klidně vyhlaš válku. A zkus si platit socku a zdrávku z vlastní kapsy a pak jsem zvědavej za kolik budeš stříhat.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů