Matrace z ovčí vlny

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrace z ovčí vlny

Nový příspěvek od Hhippie »

Jak pise Bekky. Vetsina skolkovych deti na to sama silu nemela - museli pomahat ucitele. A to se delaly kulicky jako korale, takze treba do 3 cm prumeru a pak se rozpulily (kdyz se delaji z ruznobarevnych cesancu, vytvari to takovy měňavý mramor).
Me by zas zajimalo, jak se jich dela vic najednou.. napadlo me pouzit nejakou desku proti podlozce...neco na zpusob stukovacich nastroju - deska s drzadlem :andel: otazka je, zda by clovek dokazal vyvinout dostatecnou silu takhle :)
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrace z ovčí vlny

Nový příspěvek od Hhippie »

Ti sidli ve vasi obci...? :blazen: tak to se asi zeptat muzes :))
Ja prave uz na zacatku psala, jestli by neslo pouzit ty stavebni izolace v pripravenych deskach (tihle maji návin).
Mame s tim zateplene jurty - s takovymhle materialem se pracuje dobre :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrace z ovčí vlny

Nový příspěvek od Janina »

Návinem z ovčí vlny máme zateplenou podkrovní místnost pro hosty. Funguje to skvěle, v zimě v létě. Ale proti škůdcům je to ošetřeno zcela jistě.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrace z ovčí vlny

Nový příspěvek od Hhippie »

Sice to není o matraci, ale hodim to sem.
Už delsí dobu jsem řešila polštář, protože mě štve nízká životnost dutého vlákna. Tak jsem vybrala na internetu něco z české vlny a od výrobce Besky jsem koupila 1) peřinu pro manžela, 2) polštář pro sebe. Protože mám radši méně pod hlavou, přemýšlela jsem, zda nebude 14 cm moc, takže jsem nakonec zvolila variantu "dětský", který měl být nižší. Upřímně... na tom spát nejde, protože pod hlavou není nic. Polštář je velmi málo naplněn (nevím, jestli proto, že je pro děti, ale tohle by prolehla i dětská hlavička), takže je to prakticky jen volně ložený česanec, který se zmáčkne tak třeba na 2 cm plus obal, který je sice z bytelného materiálu, ale šustí, což do polštáře nepokládám za šťastné.
Jsem tedy dost zvědavá, jak vypadá přikrývka. Tenhle si budu muset dovycpat. Ještě, že tu někde mám ještě zbytek česance z walliserek, který mi jedna hodná paní z Brněnska zpracovala... tak se bude hodit :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrace z ovčí vlny

Nový příspěvek od Bekkky »

Tenhle odkaz jsem sem už dávala a jejich produkty znám. Dělají je opravdu postižení, vlnu vykupujou, byla jsem se podívat v dílně.
https://eshop-anezka-tyn.cz/deky-a-polstare
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů