Stříhání ručníma nůžkama

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Lostsan
Příspěvky: 574
Registrován: 29 kvě 2023 17:46
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Lostsan »

Neni potreba experimentovat, staci se podivat do katalogu :) https://www.truhlarime.cz/nozirska-ocel ... -mm-i3311/
Jde prece i o vybaveni a vedomosti. D2 neni tak draha, aby jedny nuzky staly 6000.
Uživatelský avatar
Lostsan
Příspěvky: 574
Registrován: 29 kvě 2023 17:46
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Lostsan »

Tak nasi ani Ina nejdou do semifinale
Přílohy
poradi.jpg
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Františka. »

Tady sice stříhají strojkem, ale jeden z nich je při práci zavěšený na nějakém popruhu, aby nenamáhal záda.
https://www.youtube.com/shorts/sgmrhmVd5kU
Uživatelský avatar
Lostsan
Příspěvky: 574
Registrován: 29 kvě 2023 17:46
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Lostsan »

Krizenec watsons shears a burgonu. Obri rozvor pro maximalne rychlou praci. Nikdy jsem moc nekvaltoval, ted to bude nutnost. Dnes je testnu na 2 roky nestrihanych. Prestihnou xkrat prelozenej hadr. Zatim bez pojistky proti preskovceni. Cepele jisti dratek u srdicek nebo pouziju bezpalcovej uchop.
Přílohy
1689681527108.jpg
1689681319006.jpg
IMG_20230718_131519_690.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Tyjo, to jsou dost brutální čepele. To bych neumáčkla ani náhodou :otraveny: Krása!
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Lostsan
Příspěvky: 574
Registrován: 29 kvě 2023 17:46
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Lostsan »

Trosku je jeste poladim. Maj moc tenky ostri a v kastanech bylo par kaminku. Jinak dobry.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Hledala jsem návod, jak připravit ovci na výstavu a narazila na zajímavé video, ve kterém hrají při úpravě vlny výstavního berana hlavní prim ruční nůžky :souhlas:

:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Lostsan
Příspěvky: 574
Registrován: 29 kvě 2023 17:46
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Lostsan »

To je spis strihani prasete :))
Alan natocil peknej tutorial
https://youtu.be/yM5BptihUiM?si=C_GFrusd4_EYHKwh
Uživatelský avatar
Lostsan
Příspěvky: 574
Registrován: 29 kvě 2023 17:46
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Lostsan »

Prvni a asi posledni video z letosnich dozinek v HK

https://www.youtube.com/watch?si=nj1lnY ... e=youtu.be

A tady je zhodnoceni od Iny, to je ta z videa...

Mistrovství ČR v bladeslyšení, 16. září 2023
S Michaelem Churchousem jsme vyrazili na Mistrovství ČR v Bladeshear Bylo to zklamání.
Za prvé: Neexistuje nic, co by stálo za to vyhrát a ani letos nebylo na co se kvalifikovat. Takže není pochopitelný důvod pro to, co se tam stalo.
Účastníci byli pouze 4: Karel Svarc, úřadující mistr ČR, já (Ina Winkler, Německo), Michael Churchouse (UK) a Jakub Toms (CZ).
Říkalo se, že se použijí pravidla Bisca.
Bohužel nebylo.
Ovce byly valašské ovce.
Těžko soudit a někteří z nich nejsou v dobrém stavu.
V prvním kole jsme měli 2 ovce, potom 3, potom 4. Žádné finále nebylo.
Byli jen dva rozhodčí a vždy jsme soutěžili ve dvojicích.
Thierry, vedoucí českého stříhacího asociace a jeden z porotců, místo posuzování Karla opustil představenstvo na více než minutu. Během této doby jsem viděl druhé řezy.
Tvrdí, že ne, ale nemám důvod lhát. Obzvlášť proto, že jsme na to oficiálně nepodali stížnost, protože kdyby byla soutěž posuzována spravedlivě a správně, tak by to nic neměnilo.
Neměli jsme chytací pera. Ovce byly dovezeny k nám.
Ovce byly úmyslně převráceny nebo dokončená ovce nebyla rychle odstraněna atd. aby nám v tom zabránili. S Karlem ne a ani to nebyla chyba. Byli to stejní pomocníci jako loni, kteří nám přinesli ovečky a sundali je z prkna a tehdy to fungovalo hladce. To samé platí pro vlnu.
Nůžky nám nebylo co dávat. Diváci v těsné blízkosti, odděleni pouze jednoduchými hordami. Bezpečnost? Tady ne.
Zatím jsou to všechno věci, se kterými dokážu žít. Velký třesk přišel ve třetím a posledním kole:
Karel nejprve udělal hluboký řez (5 bodů řez) na jedné ovci a hned dvě z nich udělal na stejném místě na další ovci. To se nemůže stát, zejména u druhé ovce, pokud se k ovcím řádně chováte a dáváte pozor na to, co děláte. Proto říkám drsné zacházení.
Druhá ovce byla odstraněna z veřejného kotci, takže jsme ji nemohli vyfotit. Bylo to celé od krve.
Něco takového se může stát. Ale když se něco takového stane, musí se to správně posoudit.
Viděli jsme jen součty. I když jsme se ptali, nebyly nám uvedeny podrobné výsledky. Jedna věc byla ale jasná: Pokud by tyto 3 střihy byly správně skórovány, nemohly by být správné součty. Proto jsme podali stížnost.
Teprve po nějaké diskusi byli soudci ochotni podívat se na ovce, které zůstali v kotci. Po dalších diskusích o pravidlech bylo připuštěno, že se vlastně jednalo o 5 bodů.
Ani jsme nežádali o diskvalifikaci Karla. Jen tyto 3 škrty by výrazně změnily pořadí.
Výsledky nebyly opraveny. Místo toho se nám smáli.
Oficiální výsledky jsou: Karel 1., Michal 2., já 3., Jakub 4..
Kdyby správně zaznamenali tři 5 bodů, bylo by to: Michael 1., já 2., Karel 3., Jakub 4..
Včetně druhých střihů, kdy na desce nebyl soudce pro Karla, mohl Karel dokonce sklouznout na poslední místo.
Poté jsem byl vykázán z facebookové skupiny Českého sdružení stříhání ovcí a Thierry si mě odebral z přátel. To je dětinské.
Zatím nejsou žádné fotky, výsledky ani nic z oficiální stránky.
Nezlobíme se a nikdy to nebylo o tom dostat se na lepší místa.
Chceme jen, aby soutěže byly posuzovány spravedlivě a v souladu s pravidly.
Jsme zklamaní, že se Karel nikdy nekomentoval, i když dobře věděl, že udělal chyby.
Jsme zklamaní, že ani rozhodčí, kteří rozhodovali o mistrovství světa, nedodržují pravidla.
Jsme zklamaní způsobem, jakým se k nám chovali.
Michael a já jsme vrátili naše trofeje.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Františka. »

To je smutné, taky to, že je nějaké mistrovství, kde soutěží jen 4 lidi je smutné. Nevidím smysl toho celého a jakou cenu asi má vítězství Karla? Příště asi už bude soutěžit sám.
Uživatelský avatar
Lostsan
Příspěvky: 574
Registrován: 29 kvě 2023 17:46
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Lostsan »

Je to upadek. Ovci i kdyz spatnych meli dost. Nuzek mezi strihacema je taky vic nez dvoje. Vlasta Bischof tam chybi. Vim o minimalne trech strihacich, kteri chovaji kenty. Vcetne Kuby. Predseda asociace zablokoval Inu na FB. Je to mezinarodni ostuda. Vloni v nemecku Kuba neco vyhral. Myslim ze je nemeckej svaz uz na soutez nepozve.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od čobanak »

Uf.To mi připomíná scénu z filmu jáchimd,hoď ho do stroje,jak závodňík nárožnej nutňe musel bejt na stupňi víťezů
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Když jsem byla na pár soutěžích já (do počtu, protože nejsem střihač), tak jsem nikdy víc než cca 4-5 střihačů nůžkami neviděla. Takže nízký počet ručních střihačů je normální. Je to něco jako kdyby v textilce seděly v rohu přadlenky na kolovrátku. Je to prostě velmi okrajová záležitost systému, který se tady veskrze nepoužívá a jedná se o hobby formu profesionálního zaměstnání… :nevim:
Takhle to cítím, co se zájmu “veřejnosti” o ruční střihání týče.
To s posuzováním a vůbec popsanou formou soutěže týče je fakt smutné a fakt ostuda.
Účast mezinárodní by měla být poctou a takováhle skandálnost jen zas “uzavře hranice” :mrzimeto:
To, že celkově do střihačských akcí bylo těžké získat peníze, aby ty soutěže za něco stály a byla motivace střihačů se účastnit, to je dlouhodobá záležitost, co jsem tak pochopila. Je to prostě okrajová aktivita pár desítek lidí, z nichž jen ti, co se znají a berou to jako společensko-kulturní událost a příležitost se potkat s kolegy na jednom místě, na soutěž přijedou. Jinou motivaci asi většinou nemají… (ikdyž za mě se tehdá Vlastík snažil a ceny i pro takové loosery jako jsem byla já, byly pěkné. Ale já svou účastí na soutěži neztrácela drahocenný čas, kdy jsem mohla střihat klientům ovce za peníze, páč nejsem střihač a není to moje povolání. Měla jsem to jako koníčka a i potkat se na soutěži byla prostě milá zábava :stydim: ).
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od čobanak »

Tak u vás ve vsi asi ovce už ňigdo nemá,ne?U nás jsou ovce časťejší,já taki jednou střihal sousedovi,igdiž nejsem profesionál,ale příležitostňe střihat můžu.Nejhorší bilo je chiťit.Bili to starší liďi a sami si je nechitli.
Uživatelský avatar
Lostsan
Příspěvky: 574
Registrován: 29 kvě 2023 17:46
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Lostsan »

Hipi s tim nizkym poctem. Troufnu si rict, ze spousta nuzek ode me skoncila bud primo u strihacu ( napr. Zdrha, Sinova, Barina ) nebo u tech co meli se mnou nejakej problem tak prez nekoho. Ted vim, ze Mr.Majkl uz prodal par novejch nuzek z nastrojovky do CR.
K tomu cinknutymu soudcovani. No prece by si strihaci, kteri ze sebe delaj neco vic a krici do sveta ze dokud nemas 10tis ovci tak jses v podsate lempl, prece by si nenechali nakopat prdel od nekoho, kdo ma nastrihano par desitek nebo maly stovky a lezou mu pri strihani zada :))) Bud jsem tak vyjjimecnej talent a nebo na tom strihani neni nic tak svetobornyho. Proc se neucastni i masinkari, kdyz pan Barina ve videu rika, ze nejvetsi umeni je manipulace s ovci. Potom by automaticky mel bejt kazdej masinkar i mistr nuzkar. Neni. Neumej ty nuzky chytit do ruky a neumej si je ani nabrousit.... :vytlem:
Nemam prehled kdo jak popularizoval nuzky prede mnou, ale myslim ze nikdy nikdo, delal se z toho mucici pristroj, kterej se pouziva leda tak nekde v nahornim karabachu...pic, pustil jsem se do toho a ejhle, vsak sama znas ten rozdil. Nevim, jestli kdybych v tom dal pokracoval, jestli bych nalakal vic lidi, neskromne si myslim, ze mam tu schopnost lidi nadchnout ( a pak nasrat ). :))
Naposledy upravil(a) Lostsan dne 26 zář 2023 09:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Krásně jsi to vystihl poslední větou! :vytlem: :souhlas:
Já mám pocit, že ty nůžky v profesionálním střihačství by měly mít zastoupení. Vždyť kde všude se s nimi stále střihá, přestože tam elektřinu maj :promin:
Jinak k tomu nemám co říct. Nerozumím tomu, proč (by) Thierri rozhodcoval zaujatě - přišel mi jako fajn chlapík, kterého to baví a chce české střihačství podporovat a rozvíjet. Přinášel nové nápady a snažili se je společně zrealizovat (lepší zázemí pro střihače, pódium, aby diváci viděli a mělo to štábní kulturu..)… tak mi pořád nejde do hlavy, o co se tu hraje… :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Jana P. »

Hele 😍nekecaj a makaj
Přílohy
FB_IMG_1700512144027.jpg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Je to kluk šikovná! :vytlem: a cílevědomá :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Lostsan
Příspěvky: 574
Registrován: 29 kvě 2023 17:46
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Lostsan »

Akorat to nijak s nuzkama nesouvisi
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Jana P. »

Ovce se stříhá nůžkama i strojkem, ale manipulace se zvířetem, úchop, polohy postupy se zřejmě moc neliší. Věřím, že i zájemci o střih ručními nůžkami se dočkají informací a načerpají zkušeností. Nikde se nepíše, že nůžky jsou zakázané. 😀
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů