Sýry

Výrobky z mléka
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Savarka »

Já bych se toho balení do vakua nebála, spíš že to vyjde dráž, než jen potravinová fólie. V té je syrovátka taky, ale ještě navíc může vytéct ven, to vakuum je takové čisté balení. Možná to chce vychovat si zákazníky, aby věděli, že když je v sáčku syrovátka, je to normální a ničemu to nevadí. Myslím, že to mají takhle na sobě napsané i některé jogurty (nebo aspoň dříve měly), že případná syrovátka není na závadu. Taky bojuju s tím, jak moc nechat sýr vykapat. Přijde mi chuťově lepší, když je vlhčí, ale zase pak ta zbytková syrovátka vytéká.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Savarka »

Nejlíp by sýr asi vypadal v kelímku. Ale zase je to o ceně.

https://www.tomscheese.cz/Kelimek-trans ... l-d100.htm
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Augenblick »

Jj je to jak píšeš. Do teď jsme prodávali rovnou z odkapávací mřížky do mikrokretenovýho pytlíku a problém nebyl. Asi lepší řešení není. Občas se na bazoši objeví vakuová balička, která má díky fólií levnější provoz, ale to je u mě asi hudba hodně vzdálené budoucnosti 😄
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Augenblick »

Savarka píše: 02 pro 2021 18:29 Nejlíp by sýr asi vypadal v kelímku. Ale zase je to o ceně.

https://www.tomscheese.cz/Kelimek-trans ... l-d100.htm
Tyhle jsou super, používáme na pomazánky z tvarohu :souhlas:
Tykat, díkes ....
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Savarka »

Jj, ten sáček je asi nejlepší. Dneska i ty obyčejné prodávají s takovými těmi klipy, tak se to dá i jakžtakž uzavřít.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Františka. »

Košíčky na ricottu, kterou prodávají v obchodech Gran Moravia, jsou v kelímku se zaklapávacím víčkem. Nevím ale, kde je berou. To by se hodilo na sýry, které ještě odkapávají. Když to vezmu zvenku, je to kelímek s okrajem, na kterém je zavěšený košíček a přes vrch je víčko. Celé je to z bílého plastu. Syrovátka odkapává pod košíček do kelímku.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Jana P. »

Balíme maso a zeleninu do mrazáku pro naši rodinu na celý rok. Myslíte, že toto je dobra volba? https://www.datart.cz/svarecka-folii-ma ... escription
Děkuji za radu.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od pamijo »

Tuhle jsem chtěla vloni od ježíška :usmev: ale dostala jsem Silvelcrest z Lidlu :bublina: a taky stačí . Zpracovala dva :prase: a jednoho :byk: bez problémů.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Savarka »

Františka. píše: 02 pro 2021 21:03 Košíčky na ricottu, kterou prodávají v obchodech Gran Moravia, jsou v kelímku se zaklapávacím víčkem. Nevím ale, kde je berou. To by se hodilo na sýry, které ještě odkapávají. Když to vezmu zvenku, je to kelímek s okrajem, na kterém je zavěšený košíček a přes vrch je víčko. Celé je to z bílého plastu. Syrovátka odkapává pod košíček do kelímku.
Tak přesně tyhle košíčky s kelímkem jsem od někoho dostala ve větším množství - protože mu bylo líto je vyhodit. Nějakou dobu jsem do toho dávala vykapávat ricottu a není to špatné, zvlášť kdyby to člověk prodával. Když se pak ricotta vyklopí, vypadá jak z Itálie - s košíčkovým vzorem. :vytlem: Ale bylo to v době, kdy jsem ricottu ještě vychytávala a někdy jsem ji měla tak jemnou, že mi lezla těmi dírkami ven a to mi vadilo. Tak jsem si zvykla prostě jen vycedit přes lněné plátno a pak skladovat v misce jako třeba tvaroh.

Nicméně teď ty vnitřní košíčky používám jako formičky na čerstvé sýry. Už jsem stejný tvar a velikost doma měla, tak jsem to k nim přihodila. Jsou tedy z měkčího plastu, než ty, které jsem koupila, ale stačí to. Pokud by se používala celá sada (košíček + kelímek s víčkem) na prodej, nevím, jestli by to nevyšlo moc draho. Tyhle malé formičky se prodávají kolem deseti korun a plus ještě ten kelímek. :smutek:

V téhle souvislosti mě napadlo, že úplně nejlepší by bylo, kdyby si Augenblick zavedl nějaký systém zpětného odběru obalů. Ale nevím, jak je to s hygienickými pravidly, když jde o oficiální prodej. A taky je otázka, jestli by s tím nebylo víc práce, než kolik by tím získal. Ale když by to náležitě zpropagoval z hlediska ekologie - třeba by se mu dveře netrhly. :vytlem: A nemyslím to jako vypočítavost, taky mi přijde nesmyslné pořád dokola produkovat tolik plastu na obaly, když to jde i jinak.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Františka. »

Taky ty košíčky používám na čerstvé sýry, i na zrání měkkých sýrů i s tím kelímkem. Já používám plátýnko na první 2 otočení sýra vždycky, i do forem a formiček, takže nic neprolézá. A ricottu a tvaroh překapávám zavěšené.
Drahé by asi byly, ale nevím, možná ne zase tak moc, nevíme, jenže to asi vozí z Itálie. Tady jsem nic podobného nenašla.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Jana P. »

V Lidlu mají tuto https://www.lidl.cz/p/silvercrest-vakuo ... p100307322
Je to ona? Díky
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od pamijo »

Jo to je přesně ona :usmev:
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Savarka »

Plně souhlasím s Pamijo, vakuovačka z Lidlu za tu cenu poslouží stejně dobře. A ten cenový rozdíl je opravdu velký.

Na druhou stranu, sama přiznávám, že kdybych kupovala novou, hledala bych asi něco takového jako je ta ve tvém odkazu, možná přímo tuto. Myslím, že je hodně komfortní mít integrovaný držák na fólie s řezačkou. A já osobně bych chtěla tu funkci odsávání z nádob, ale já k tomu mám důvod - ochrana načatých sýrů, někdo jiný by to třeba vůbec nepoužil.

Ale zase a znova souhlasím, že mi přijde, že tyhle základní vakuovačky (oproti komorovým) se od sebe zas až tak moc neliší. V podstatě musí být schopné dělat dvě věci: odsát vduch a zatavit svár. Pro vakuování masa je to dostačující. Pro vlhké nebo křehké potraviny to chce mít možnost trochu regulovat rychlost a délku odsávání, ale to má podle mě dneska už většina vakuovaček, ne-li všechny, ta z Lidlu rozhodně ano.
Naposledy upravil(a) Savarka dne 03 pro 2021 17:29, celkem upraveno 1 x.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Savarka »

A ještě k té vakuovačce z Lidlu, líbí se mi, že součástí balení je i náhradní těsnění. A teď koukám, že má i adaptéry na to vysávání z nádob, toho jsem si před tím nevšimla. No... nevím, nevím, jestli bych nakonec taky neskončila u té z Lidlu.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Savarka »

Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Františka. »

Rozumný člověk.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od PavelIV »

:souhlas: Můžu potvrdit, že s pivem mi sýry chutnají o dost víc než s červeným vínem - hlavně s modrou plísní, camembert i tvrdej.
Hodně mi chutná dohromady trojboj - pivo, camembert, arašídy :vytlem:
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Františka. »

Ty arašídy jsou zajímavý nápad. Nemají tak výraznou chuť jako vlašské a asi víc vynikne sýr.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýry

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ano , v téhle kombinaci jsou základ arašídky. Ta jejich slanší chuť zaručí, že se nezůstane u jednoho piva :nazdravi: :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti