Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Co nám roste v sadech a na zahradách
- Kouťák
- Příspěvky: 3116
- Registrován: 21 říj 2018 12:38
- Dal poděkování: 8799 poděkování
- Dostal poděkování: 4467 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Renklodu Wazonovu jsem měl asi 10 let.Krásně rostla,krásně kvetla,ale plodů jsem se nedočkal.Nevěděl jsem,že by měla být samosprašná,tak jsem sehnal další renklodu a zasadil nedaleko.Dočkal jsem se i společného kvetení, asi dvě jara a pak jsem vzal lopatu a krompáč.Od žádného zahradníka jsem se nedozvěděl příčinu proč neplodí,ale pátrám dál.
Letos jsem na její místo zasadil největší ryngli Ontário a jestli nebude plodit,tak je to místem.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Tak to jste mě fakt nepotěšili 
Je to nejlépe prosperující strom na zahradě, když pominu ořešák…
Je to nejlépe prosperující strom na zahradě, když pominu ořešák…
- Kouťák
- Příspěvky: 3116
- Registrován: 21 říj 2018 12:38
- Dal poděkování: 8799 poděkování
- Dostal poděkování: 4467 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Hhippie,prohledal jsem tento problém na PC.Na mnoha diskuzích je napsáno,že to dělá Pilatka švestková.Klade vajíčka do květů a ani jí nemusíš vidět.Květ opadne s vajíčky,pilatky zalezou na zimu do půdy pod stromem a na jaře opět vše zničí.Postřiků je mnoho.Za pokus by to stálo né?
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Rozumím. Díky za tip. Zkusím to pohledat, jak na to.
- andre.marek
- Příspěvky: 1644
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1427 poděkování
- Dostal poděkování: 1616 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Já zkoušel postřik proti pilatce na ten špendlík - bezúspěšně.
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Nedaleko od té naší je prastarý strom zelené renklódy, vynikající a plodící. Vlastně už možná není, protože se zlomil, ale byl. Že by pilatka šla na jeden strom a na jiný o 30 m dál ne, to se mi nezdá. To samé platí o půdě, je v zásadě na obou pozemcích stejná. Některé odrůdy opyluje jen určitá odrůda, což může platit i u Wazonovy. Ale asi někdy plodit musela, jinak by ji nejspíš nikdo nemnožil a ani by nezůstala mezi pěstovanými tak dlouho. Že by dvě stě let lidi pořád jen marně doufali?
P.S. Teď jsem našla, že je cizosprašná, opylovači jsou Althanova, Zelená nebo švestky.
P.S. Teď jsem našla, že je cizosprašná, opylovači jsou Althanova, Zelená nebo švestky.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
V našem starém sadu plném vysokokmenů jabloní, hrušní, a cca dvaceti stromů pravých švestek jsme zasadili před sedmi lety čačanskou lepoticu. Je velká, kvete pravidelně, nejdříve ze všech stromů. Nyní právě rozkvétá. Zatím nekvete nic jiného. Má být samosprašná. Avšak kvete a neplodí. Hmm. Tedy, pardon, kvetou třešně.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Nojo, jenže kvete jindy než ty švestky… tak to je dost prekérka.. 
A proč v jednom zdroji píšou že je samosprašná a jinde že je cizosprašná?
Jestli si to dobře pamatuji, mělo by stačit sehnat větev rozkvetlé švestky tedy a pověsit jí do té renklódy…?
A proč v jednom zdroji píšou že je samosprašná a jinde že je cizosprašná?
Jestli si to dobře pamatuji, mělo by stačit sehnat větev rozkvetlé švestky tedy a pověsit jí do té renklódy…?
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Neví, proč to píšou, třeba to je tržně zajímavější nebo to někdy někdo napsal a všichni to od něho opisují. I u samosprašných odrůd je ale větší úroda, když je v okolí ještě další.
Jsou různé švestky, spousta odrůd, kvetou a plodí v dlouhém období. A co zkusit zasadit opylovací odrůdu? Tím byste nic neztratili.
Jsou různé švestky, spousta odrůd, kvetou a plodí v dlouhém období. A co zkusit zasadit opylovací odrůdu? Tím byste nic neztratili.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Jenže vychytat, aby to kvetlo společně, je umění… 
Zkusíme to s tou větvičkou, jestli je problém v opylení… a pak uvidíme, co dál..
Přivezla jsem 3 větve ze staré švestky. Tak snad to je správný pyl.. to se taky člověk nedozví… likvidovat ten strom by se mi nechtělo, fakt vypadá vitálně. Ale mít tu něco jen pro to, abych to tu měla… zas tak dobře na tom s místem nejsme
Zkusíme to s tou větvičkou, jestli je problém v opylení… a pak uvidíme, co dál..
Přivezla jsem 3 větve ze staré švestky. Tak snad to je správný pyl.. to se taky člověk nedozví… likvidovat ten strom by se mi nechtělo, fakt vypadá vitálně. Ale mít tu něco jen pro to, abych to tu měla… zas tak dobře na tom s místem nejsme
-
Profesor1
- Příspěvky: 9481
- Registrován: 22 lis 2018 08:43
- Dal poděkování: 4443 poděkování
- Dostal poděkování: 5047 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Zkombinuj to s tím postřikem na pilatku.
Ale musíš stříkat těsně před rozpukem květu, kdy už je vidět bílá barva, ale květ ještě není otevřený.
Ale musíš stříkat těsně před rozpukem květu, kdy už je vidět bílá barva, ale květ ještě není otevřený.
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
To jsem neměla šanci stihnout. Už je to nakvetlé.
Ale děkuji za tipy
Ale děkuji za tipy
-
Profesor1
- Příspěvky: 9481
- Registrován: 22 lis 2018 08:43
- Dal poděkování: 4443 poděkování
- Dostal poděkování: 5047 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Myšleno příště a celkově na pilatku.
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
- andre.marek
- Příspěvky: 1644
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1427 poděkování
- Dostal poděkování: 1616 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Proti pilatce se stříká při odkvétání. Ideálně když opadne 90% květů.
- andre.marek
- Příspěvky: 1644
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1427 poděkování
- Dostal poděkování: 1616 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Je to krása převeliká! 
Andre, zaujal mě záhon s tulipány.
Jak to udržuješ přes sezonu. Nebo jak najdete pak ty řádky, abyste to propleli a vypadalo to takhle?
Andre, zaujal mě záhon s tulipány.
Jak to udržuješ přes sezonu. Nebo jak najdete pak ty řádky, abyste to propleli a vypadalo to takhle?
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Nevím, jak to dělá andre, ale někdo je po zaschnutí vyndá ze země a na podzim znovu zasadí. Má to výhodu, že se cibule dají rozsadit.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- andre.marek
- Příspěvky: 1644
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1427 poděkování
- Dostal poděkování: 1616 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Tyhle jsou loni z jednoho záhonu vyryté a někdy před Vánocemi strčené do země. Ale před tím byly myslím 3 roky na stejném místě. Pleje teta od manželky, nebo tchýně, ale zrovna ty tulipány nepotřebují moc. Na jaře mají hodně listů, pak se zatáhnou a můžeš to lehce okopat, nebo protrhat.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Tomu rozumím. Dokud jsou venku. Ale co pak s tím záhonem? To celé léto udržujete takhle holý záhon? Sázet se tam asi nic jiného nedá, to by se okopáváním zničily cibulky, ne?
Tak jsem to myslela… to mi vrtá hlavou
Tak jsem to myslela… to mi vrtá hlavou
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů









