Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100

Volně žijící ptactvo

Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 3116
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 8799 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Kouťák »

Hlášení z přírody.Kam se podívám,tak všude samá housata.
IMG_3006.JPG
IMG_3037.JPG
IMG_3038.JPG
IMG_3027.JPG
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Hhippie »

U nás husy ne. Ale potkala jsem na Litavce morčici s 11 morčáčaty. Překrásná rodinka :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Františka. »

Morčice je nějaké zvíře?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Hhippie »

Ne, automobil :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Františka. »

Ptám se vážně, žádné zvíře jménem morčice neznám a ani google mi ho nevyplivl. Takže se asi ve skutečnosti jmenuje jinak - jak?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno… předpokládám, že pokud se samec jmenuje morčák, pak jeho samice také může mít jméno :nevim:
Stejně jako pštros a pštrosice třeba.

Takže jsem potkala kachnu morčáka velkého s 11 mladými..
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Františka. »

Mno - ze slova morčice jsem nevytušila, že jde o morčáka. Taky by to mohlo být morče. Ale už je vše jasné, díky za vysvětlení novotvaru :vytlem:.
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Františka. »

Předpokládám, že samce morčete nazýváte také morčákem nebo máte nějaké jiné označení?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Hhippie »

Jasně. Akorát jedni jsou pernatí a druzí chlupatí :vytlem:
To máte podobné jako s hadicí… :vtipalek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Profesor1 »

No konkrétně hipiii má jak je vidět blízko nejen ke chlupatým, ale i pernatým a na Litavce se prochází a potkává mimo aut, i morčice :)) :vytlem: :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 3116
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 8799 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od Kouťák »

Pár fotek z přírody ze kterých mám radost.Párek hoholů severních a jedna vzácnost polák kaholka.U nás jen protahuje a dnes plaval s kachnama na rybníku .Jinak běžně labuťata,kachňata a je prostě jaro.
IMG_3085.JPG
IMG_3261.JPG
IMG_3263.JPG
IMG_3286.JPG
přezdívka
Příspěvky: 1583
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 1254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně žijící ptactvo

Nový příspěvek od přezdívka »

Minulý týden nám přivezli fůru dřeva. Musíme ale se zpracováním pár dní počkat. Ve štípačce se rozhodla vysedět mladé sýkora modřinka. Na lípě před domem hnízdí dudek a vzadu na zahradě na douglasce má hnízdo holub hřivnáč.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů