Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100

Husy

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
přezdívka
Příspěvky: 1583
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 1254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od přezdívka »

Husy se od jara do podzimu pasou. Pížmovky to samé. Podestýlám je senem o které už kozy nemají zájem. Pokaždé, když jim hodím hromádku, tak počkám, až ji prozkoumají a přeberou a teprve potom rozhrnu po ohrádce.
přezdívka
Příspěvky: 1583
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 1254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od přezdívka »

Koupila jsem husám směs pro lepší kvalitu násadových vajec. V loňském roce jsem měla první vejce už 31.1. Jelikož tu mám ještě pekáčové husy, tak jsem je rozdělila a ty, od kterých bych chtěla líhnout zavírám zvlášť a mají lepší krmení. No a ty pekáčové začaly snášet. První vejce bylo 15.2. a ty od kterých se to čeká na nějaké snášení dlabou. Vejce jsem spotřebovala do piškotové bublaniny. Budu mít víc přebytků slepičích vajec na prodání.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od PavelIV »

Ony vědí, co je čeká a snaží se to zvrátit :))
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od Františka. »

Jestli ono to není tím, že když se krmí až moc dobře, plodnost naopak klesá. Hnojený zalévaný kaktus taky nekvete.
přezdívka
Příspěvky: 1583
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 1254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od přezdívka »

Pekáčové dostávají jenom oves s ječmenem a ty chovné mají polovinu nahrazenou granulema, které mají podpořit snášku a líhnivost. S tou líhnivostí se teprve uvidí, ale o snášce začínám pochybovat.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od Hhippie »

A ty pekáčové proč nemohou vyvést mladé?
Příběh je to vtipný. Zvířata nám dnes a denně názorně ukazují, že je ale vůbec nezajímá, co si my myslíme a přejeme! :blazen:

Přeji, aby ty “správné” dostaly rozum a líhnutí dobře klaplo :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1583
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 1254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od přezdívka »

Protože jsou sourozenci a předpoklad líhnutí a životaschopnosti housat je špatný. To už je lepší ten piškot.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak to je na prd, to je jasné.
Tak snad to přijde i na ty dvě :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 5134
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 2381 poděkování
Dostal poděkování: 5186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Už nesou několik dní, jsou pěkně schovaný
IMG_20260222_105216.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Čtyři housata na čtyři husy. Nádhera :vytlem: . No jedna ještě sedí, tak uvidíme jestli něco přibyde. Začínají snášet ještě do mrazů, tak nevím jestli tam je chyba :nevim:
Přílohy
IMG_20260425_174134.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od Františka. »

Asi k nim dorazila zpráva, kolik hus je u Kouťáka a obávají se, že jich bude moc a Země je neuživí. Dobrovolně omezily rozmnožování v zájmu druhu :usmev: .
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Spíše neví, že zdejší zem je mlékem a medem oplývající.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od Františka. »

To nežerou, potřebují trávu.
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Husy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ale Františko no táááák. Všichni kromě Babiše ví, že aby bylo mléko musí být tráva, aby bylo plné strdí musí být květiny = více méně zase tráva.
Tak trošku důvěřujte tomu co píšu.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů