Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100

Pižmovky - informace o chovu

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
přezdívka
Příspěvky: 1583
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 1254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pižmovky - informace o chovu

Nový příspěvek od přezdívka »

přezdívka píše: 03 zář 2025 23:28 Jarní kachňata jsem prodala. Manžel se rozhodl, že další vejce jim bude sbírat. Pižmovky zas nejsou tak blbé. Když jim vejce v hnízdě nepřibývala, tak si našly utajené místo a tam zasedly. Dnes jedna přišla s 11 kačaty. Asi tak za 14 dní přivede mladé ještě jedna. Vím kde sedí, ale prostě je nemožné se ke hnízdu dostat. Kolik jich přivede bude překvapení.
Tak pro letošek akce pižmovky versus můj muž je u konce. Kachnu s 11 kačaty se ještě povedlo prodat. 7 září přišla kachna s 9 malými a dneska doufejme, že už poslední, taky s 9 kačaty. Jak tak seděly v různých úkrytech, tak jsem se nemohla dopočítat. Někdy přišly, když jsme krmily a někdy ne.
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pižmovky - informace o chovu

Nový příspěvek od Františka. »

To zní úplně pohádkově. Čas od času se jako kouzlem odněkud vynoří další a další pižmovky a vedou si mladé.
Kupodivu je nesežrala liška ani nic podobného, když tak seděly někde nezavřené.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pižmovky - informace o chovu

Nový příspěvek od Hhippie »

Tohle je prostě fakt nejsamostatnější drůbež na dvorku!
Škoda, že to neumíme škubat… jinak o nich člověk neví, roste to samo z trochy žrádla a ještě jsou hezké na pohled :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pižmovky - informace o chovu

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kačica si včera výška taky se čtyřmi, jako husa.
Přílohy
IMG_20260425_100226.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pižmovky - informace o chovu

Nový příspěvek od Hhippie »

Něco jí je sežralo? Naše vyváděly tak mezi 12 a 20 mladými..
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pižmovky - informace o chovu

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ale vůbec né. Já to mám všechno blbě - všechno dohromady. Několikrát měla hnízdo rozhrabané od slepice, kdy jsem vajíčka sbíral okolo a vracel do hnízda. Ani jsem nevěřil že něco vysedí.
Teď je něco sežere, mám tam kočky, tak nevím.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů