Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Bahnění-ovčácké žně.
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Bahnění-ovčácké žně.
Ovce muž minulý týden převedl na letní pastviny. Narostla tam pěkná tráva, v sadu už byl delší čas golfový trávník a ovce už seno nechtěly. V pátek muž odjel na víkend k mamince do Šumperka, já měla na krku psí smečku a ještě v sobotu ráno Lindi že doveze vnuky. Nevlastní vnučky měly narozky a oslavičku, tak že tam s kluky pojedem. V pátek jsem vařila a uklízela, a v sobotu brzy s psí smečkou letim na pastviny, kontrolujeme dvakrát denně. No jasně, že se narodila dvě jehňátka.
naší v současnoti nejstarší, šestileté ovci.Pravděpodobně nad ránem, jak mají ovce ve zvyku. Placenty ležely poblíž, ovce na nohách a jehnátka u ní, rodila uprostřed pastviny, i když mají přístřešek, vyhrabané kolo na hlínu, jehnátka zahliněná, ale aktivní,
ovce s nimi komunikovala, starala se, hlídala. Tak děj se vůle páně. Telefon jsem neměla,na dokumentaci, tak jsem si říkala, jestli přijde liška, tak o nich budu mužovi jen vyprávět.
Oslava se vydařila, byl tam i mladší syn, tak že u nás bude do neděle a pomůže. Byla jsem ráda a mohla jsem ještě za soumraku běžet na pastvinu na kontrolu. Vše oki a měli jsme s psíma holkama rychlou prochajdu skoro noční přírodou s čelovkou.
V neděli dopoledne už jsme šli na prochajdu s dětma a synem a stále vše v pořádku, už jsem i zjistila, že jeden černoušek je kluk a druhý holka.
Tak máme dvě jehnata skorem tříměsíční a nyní novorozenata.
a další dvě ovce vypadají, že budou rodit někdy za měsíc, bo co.
Oslava se vydařila, byl tam i mladší syn, tak že u nás bude do neděle a pomůže. Byla jsem ráda a mohla jsem ještě za soumraku běžet na pastvinu na kontrolu. Vše oki a měli jsme s psíma holkama rychlou prochajdu skoro noční přírodou s čelovkou.
V neděli dopoledne už jsme šli na prochajdu s dětma a synem a stále vše v pořádku, už jsem i zjistila, že jeden černoušek je kluk a druhý holka.
Tak máme dvě jehnata skorem tříměsíční a nyní novorozenata.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Bahnění-ovčácké žně.
Jen kratičké video pro pobavení 
Já se také “pobavila” - poslala jsem ho neprozřetelně chovateli, od kterého mám 3 loňské jehnice (ty se ještě připouštět nedaly) a dostala jsem zpátky, že je zklamaný, že shetlandské ovce křížím…
Upřímně… jako základ chovu jsem od něj nedostala zrovna top kvalitu, byť jsem si jela přes celou republiku a nestály zrovna málo… takže by mě fakt nenapadlo, že by s tím mohl mít problém. Což mi je upřímně dost u zádě… ale spíš se mě dotklo, že to takhle komentoval…
Mno… mám domluvenou prohlídku stáda jiného chovatele, který má daleko větší výběr a bude prodávat na konci léta loňské jehnice, takže na nich rovnou půjde chovat a má i nepříbuzné berany dokonce ve zbarvení, které chci… tak se asi nemusím trápit jedním názorem… ale spíš mě to fakt nadzvedlo
Já se také “pobavila” - poslala jsem ho neprozřetelně chovateli, od kterého mám 3 loňské jehnice (ty se ještě připouštět nedaly) a dostala jsem zpátky, že je zklamaný, že shetlandské ovce křížím…
Upřímně… jako základ chovu jsem od něj nedostala zrovna top kvalitu, byť jsem si jela přes celou republiku a nestály zrovna málo… takže by mě fakt nenapadlo, že by s tím mohl mít problém. Což mi je upřímně dost u zádě… ale spíš se mě dotklo, že to takhle komentoval…
Mno… mám domluvenou prohlídku stáda jiného chovatele, který má daleko větší výběr a bude prodávat na konci léta loňské jehnice, takže na nich rovnou půjde chovat a má i nepříbuzné berany dokonce ve zbarvení, které chci… tak se asi nemusím trápit jedním názorem… ale spíš mě to fakt nadzvedlo
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Bahnění-ovčácké žně.
Video je pěkné.
Však ale nemáte shetlandského berana, ne? Tak jeden rok to tak velká škoda není.
Však ale nemáte shetlandského berana, ne? Tak jeden rok to tak velká škoda není.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Bahnění-ovčácké žně.
Ovce měly po přechodu na letní pastviny průjem, nic tragického. Včera jsme s mužem aplikovali Sputop, odčervení, dala jsem jim k dispozici tanin, co jsem tu měla, a donesli jsme jim žok sena. Vypadají spokojeně. Jehňátka jsou krásná, už jsme delší dobu neměli černouše, spíše bílé stádo, a nyní ta kombinace bílé matky černé děti je hezká. 
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Bahnění-ovčácké žně.
Pro letošek jsem kvůli dvěma ovcím, co se daly připustit, berana fakt nepořizovala. Pro mě to znamená mít dvě “stáda”, tedy dvojí starosti. Dost ráda jsem si alespoň jeden rok odpočalaFrantiška. píše: 27 dub 2026 23:15 Video je pěkné.
Však ale nemáte shetlandského berana, ne? Tak jeden rok to tak velká škoda není.
Ale ani nevím, jestli jsou pak ty shetyny prodejné, tak jsem s tím plemenným fakt nespěchala..
-
přezdívka
- Příspěvky: 1583
- Registrován: 22 lis 2018 11:53
- Dal poděkování: 467 poděkování
- Dostal poděkování: 1254 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Bahnění-ovčácké žně.
Kousek od nás je Farmička s.r.o. a v registru plemeníků za r. 2025 má uvedené berany několika linií. Jaké má barvy netuším. Asi jste si to už taky našla.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
přezdívka
- Příspěvky: 1583
- Registrován: 22 lis 2018 11:53
- Dal poděkování: 467 poděkování
- Dostal poděkování: 1254 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Bahnění-ovčácké žně.
Ráno jsem byla na pastvině, ovce byly takové poplašené, rozběhlé na více místech, neklidné. Ještě jsem koukala na tu, co dle mne měla rodit brzy. Nic krom neklidu jsem neshledala. Bylo cca deset. Odpoledne kolem čtvrté už jí manžel na pastvině našel i s dcerkou. 
Takže v sobotu dvojčata a za 4 dny jehnička. Máme pět jehnat od tří ovcí. Poslední ještě možná porodí.
Takže v sobotu dvojčata a za 4 dny jehnička. Máme pět jehnat od tří ovcí. Poslední ještě možná porodí.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host