Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Co nám roste v sadech a na zahradách
-
Profesor1
- Příspěvky: 9481
- Registrován: 22 lis 2018 08:43
- Dal poděkování: 4443 poděkování
- Dostal poděkování: 5047 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Když stříkneš těsně před kvetením nestihnou dospěláci naklást vajíčka - pilatka švestková.
Navíc ještě nelétají včely.
Navíc ještě nelétají včely.
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
- andre.marek
- Příspěvky: 1644
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1427 poděkování
- Dostal poděkování: 1616 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Záhon zůstane přes léto prázdný, nic dalšího tam samozřejmě není.Hhippie píše: 19 dub 2026 22:10 Tomu rozumím. Dokud jsou venku. Ale co pak s tím záhonem? To celé léto udržujete takhle holý záhon? Sázet se tam asi nic jiného nedá, to by se okopáváním zničily cibulky, ne?
Tak jsem to myslela… to mi vrtá hlavou![]()
- andre.marek
- Příspěvky: 1644
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1427 poděkování
- Dostal poděkování: 1616 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
No nikdy jsem to v žádném doporučení neviděl, ale třeba to funguje. Problém je, jak udržet postřik funkční po tak dlouhou dobu co kvetení někdy trvá. Když se stříká po odkvětu, tak už žádné včely na ty květy nelétají. Navíc se snažím stříkat k večeru.Profesor1 píše: 19 dub 2026 22:46 Když stříkneš těsně před kvetením nestihnou dospěláci naklást vajíčka - pilatka švestková.
Navíc ještě nelétají včely.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Takhle kvete lepotica, a na dvorku třešeň. Jsou stejně staré. Od roku 2019. Poněkud rozdíl,v sadu je asi víc hryzců než na dvorku.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Je to smutné.
Všude se předhánějí v tom, jak moc děsivé předpovědi napíší… příroda trpí, moc se nedaří ani na zahradě… krom sucha, které tedy zatím můžeme redukovat zaléváním, mi prostě nic neroste… tak 3x týdně vše zmrzne, takže rostliny, co jsou odolnější, sice neumřely, ale téměř nepřirůstají… a ty choulostivé, co mám vysázené v květináčích a přenáším na noc dovnitř jsem včera zapomněla venku… musím vám říct, že tohle je úplná frustrace a zmar…
Vždycky mě vlastně nadzvedne, když někdo o něčem říká, že je to plevel… upřímně… když nemáte podmínky a když není dobrý rok… tak ani “plevel” neprospívá… ono se to snad nakonec dohoní… každý rok to tak je… ale myslela jsem si, že když seji na konci dubna, je to dostatečně pozdě… a stejně ne. A to na mrkvích třeba, je, že se sejí v březnu… hahaha… tak ve Španělsku možná…
Všude se předhánějí v tom, jak moc děsivé předpovědi napíší… příroda trpí, moc se nedaří ani na zahradě… krom sucha, které tedy zatím můžeme redukovat zaléváním, mi prostě nic neroste… tak 3x týdně vše zmrzne, takže rostliny, co jsou odolnější, sice neumřely, ale téměř nepřirůstají… a ty choulostivé, co mám vysázené v květináčích a přenáším na noc dovnitř jsem včera zapomněla venku… musím vám říct, že tohle je úplná frustrace a zmar…
Vždycky mě vlastně nadzvedne, když někdo o něčem říká, že je to plevel… upřímně… když nemáte podmínky a když není dobrý rok… tak ani “plevel” neprospívá… ono se to snad nakonec dohoní… každý rok to tak je… ale myslela jsem si, že když seji na konci dubna, je to dostatečně pozdě… a stejně ne. A to na mrkvích třeba, je, že se sejí v březnu… hahaha… tak ve Španělsku možná…
-
Profesor1
- Příspěvky: 9481
- Registrován: 22 lis 2018 08:43
- Dal poděkování: 4443 poděkování
- Dostal poděkování: 5047 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Cérko, ty jsi tak netrpělivá. Dřív se v dubnu nesadilo nic. Teď nás zahradnictví a polští prodejci nalákají, vysejeme, nakoupíme a stejně to v té zimě čučí a pozdější výsev a nákup to dožene a předežene. Jó, zalévat se musí vím dál víc. Zatím ještě je čím zalévat.
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Včera jsem se vrátila skoro o půlnoci. Ve skleníku mám papriky, rajčata, dva lilky, celery, už lezou cukety a dýně ze semínek. Manžel vše zakryl bílou a silnější tmavou netkanou textilií. Tedy vyjma lilků. 
asijskou zeleninu a sazenice kedluben a brokolice nezakrývám. v sedm ráno byla kolem skleníku jinovatka, voda ve vaně a kýblu byla komplet zamrzlá, cca 4mm? vše přežilo, i nezakryté lilky
sazenice rajčat i paprik jsou ještě malé, ale ony to doženou. lilek je koupený v Sedlčanském zahradnictví, kde paní má jen nevytápěné skleníky. asi otužilý. Také pomáhá dát do skleníku několik konví s vodou, ráno, ona se prohřeje přes den,a to pomáhá, taky tam mám jako cestičku pár kamenů. V noci jsem zvažovala zapálit tam svíčku, ještě jsem to neudělala nikdy, a tak jsem to nechala tak.
asijskou zeleninu a sazenice kedluben a brokolice nezakrývám. v sedm ráno byla kolem skleníku jinovatka, voda ve vaně a kýblu byla komplet zamrzlá, cca 4mm? vše přežilo, i nezakryté lilky
sazenice rajčat i paprik jsou ještě malé, ale ony to doženou. lilek je koupený v Sedlčanském zahradnictví, kde paní má jen nevytápěné skleníky. asi otužilý. Také pomáhá dát do skleníku několik konví s vodou, ráno, ona se prohřeje přes den,a to pomáhá, taky tam mám jako cestičku pár kamenů. V noci jsem zvažovala zapálit tam svíčku, ještě jsem to neudělala nikdy, a tak jsem to nechala tak.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Mno… tak žádná extra hitparáda zatím..
Napodruhé vyseté okurky, cukety a dýně, co zmrzly v květináčích, mi zpoloviny sežral slimák… taky letos neklíčí semena z Culina Botanica. Takže ještě, že může jít člověk alespoň na jistotu se semínky z běžného obchodu.. takže místo zajímavých asijských okurek budeme rádi za nakládačky a salátovky. A jak nám s nimi bude prima!
Rajčata a papriky zatím čekají ve fóliáku.
Dnes jsem přesila mrkve a petržele. Těžko říct, zda se řádky ještě dozahustí… semtam jsem to prosela i okrasnými kytkami, kdyby nová semínka nevzešla
A na půlku záhonu, co měla být petržel, jsem dala pár semínek barevného mangoldu.
Tak prostě uvidíme, co to udělá.
Brambory vyletěly v posledních dnech rychle ze země, ale teď jsou nějaké smutné, tak nevím, co se děje. Myslím, že úplně mráz nebyl… tak snad se mi to jen zdá.
Těším se, zda se zas ujmou mezi zeleninou květiny. To mě docela baví
Napodruhé vyseté okurky, cukety a dýně, co zmrzly v květináčích, mi zpoloviny sežral slimák… taky letos neklíčí semena z Culina Botanica. Takže ještě, že může jít člověk alespoň na jistotu se semínky z běžného obchodu.. takže místo zajímavých asijských okurek budeme rádi za nakládačky a salátovky. A jak nám s nimi bude prima!
Rajčata a papriky zatím čekají ve fóliáku.
Dnes jsem přesila mrkve a petržele. Těžko říct, zda se řádky ještě dozahustí… semtam jsem to prosela i okrasnými kytkami, kdyby nová semínka nevzešla
A na půlku záhonu, co měla být petržel, jsem dala pár semínek barevného mangoldu.
Tak prostě uvidíme, co to udělá.
Brambory vyletěly v posledních dnech rychle ze země, ale teď jsou nějaké smutné, tak nevím, co se děje. Myslím, že úplně mráz nebyl… tak snad se mi to jen zdá.
Těším se, zda se zas ujmou mezi zeleninou květiny. To mě docela baví
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Proč sejete okurky do květináčů? Zdá se mi lepší je vyset přímo na místo, nemají pak šok z přesazení.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Polní okurky salátovky seju také přímo na místo. Uprostřed záhonu dám lepší půdu kolem natáhnu netkanku tmavou,celou dobu vegetace mi mezi okurkami neroste plevel, vím kam zalévat. Ještě lepší by bylo okurky podložit nějakou oporou, to nemám, tak takto. Okurky do skleníku se předpěstovávají, aby byla brzká sklizen.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Protožr potřebuju už větší sazenice, abych měla alespoň šanci je uhlídat před vší havětí 
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Tak včera jsem konečně zasázela alespoň rajčata a papriky do fóliáku.
Když vše dnes klapne, tak nám přivezou technické fůru multikáry trávy ze sekačky, na zamulčování záhonu pod dýně.. ale musím ten bordel ještě vyplet, protože tam je plevel po kolena
je to záhon bokem, který je takový navíc… chtěla jsem ho už nechat být a zarůst jako trávník… ale na tyhle věci typu dýňoviště nemám jiný prostor… tak třeba se osvědčí 
Ale už zas začíná období “nestíhám lautr nic” … navíc s polovičním úvazkem v práci… nevím, no..
Když vše dnes klapne, tak nám přivezou technické fůru multikáry trávy ze sekačky, na zamulčování záhonu pod dýně.. ale musím ten bordel ještě vyplet, protože tam je plevel po kolena
Ale už zas začíná období “nestíhám lautr nic” … navíc s polovičním úvazkem v práci… nevím, no..
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Nemusíš to plet, stačí důkladně posekat, posekané nechat na místě, zamulčovat. Starým senem,slámou,trávou….
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
To mám taky, naštěstí je dlouho světloHhippie píše: 21 kvě 2026 06:46 Ale už zas začíná období “nestíhám lautr nic” … navíc s polovičním úvazkem v práci… nevím, no..![]()
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Se senem, slámou nemám dobré zkušenosti. Kvete to pak podle toho, co tam s tím člověk “zasel”Jana P. píše: 21 kvě 2026 07:17 Nemusíš to plet, stačí důkladně posekat, posekané nechat na místě, zamulčovat. Starým senem,slámou,trávou….
Ale že to nevypleju jsem měla taky tu hříšnou myšlenku
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co nám roste v sadech a na zahradách
Pokud se Vám podaří, aby dýně přežily a nesežralo je něco jako malé, nic mezi nimi neporoste, protože se to tam už nvejde. Meezi listy není světlo a plevel se tam neurží.
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů