Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100

Rajčata

Zelenina
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Hhippie »

Taky jsem nechala nějaká vysemeněná rajčata a uvidí se. Většinou nedozrají.
Mrzí mě, že jsem si všimla až při odjezdu, že mě nejdražší odrůda rajčat vykazuje nedostatek vápníku. Což lze vyřešit snadno a nepřijít o úrodu… ale ne když jste na odjezdu na 10 dní na dovolenou… :ajeje:
Takže nevím, co najdu, až se vrátíme… a holt to pořeším pak, no :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čtenářka
Příspěvky: 505
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 2223 poděkování
Dostal poděkování: 759 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od čtenářka »

Letos je úroda opravdu xxl :souhlas:
Přílohy
20250830_180139.jpg
20250830_175924.jpg
20250830_180630.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Hhippie »

To je paráda, Čtenářko! :souhlas:
Nám letos, nevím z jakého důvodu, rajčata pořádně nezrají… :nevim: mají plodů celkem dost… ale nezrají :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čtenářka
Příspěvky: 505
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 2223 poděkování
Dostal poděkování: 759 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od čtenářka »

Taky mi začala červenat teprve před 1-2 týdny, ale teď se to rozjelo... :hura:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 3116
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 8799 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Kouťák »

Už dozrávají i venku.Konečně.Ze skleníku se už zavařuje všechno možné a tak poslední se bude vyrábět kečup a to mě štve,že to odpařování trvá tak dlouho.
IMG_1023.JPG
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Jana P. »

Dnes k ránu nám napršelo 7mm, je zataženo a prý ještě pršet bude, říká meteoradar, takže se také pustím do kečupu. 🤦🏻‍♀️
rajčata jsou letos pěkná, pěstuji tři rezistentní odrůdy Crimson Crush a Rose Crush a Rubylicious,ty jsou na jídlo výborné, a nějaké obyč. Plísen nás nepostihla, nedostatek vápníků ano, hlavně u biftekových, ty já nejradši. asi dvakrát jsem to přestříkla wuxalem, nějaké ztráty jsou , ale jde to. Málo jsem asi zalévala v určitou dobu. Taky mi krtek pod rajčaty vrtá a pak jsou kořeny často ve volném prostoru a ne v hlíně. :vztek:
Jíme je už dlouho, tuhle jsem udělala omáčku na pizu či těstoviny, nebo tak. Dám do pekáče pokrájená rajčata, přidala jsem něco cibule, česneku, oregano,tymián,šalvěj, sůl, trocha octa, trocha cukru, peču. Když ubude, rozmixnu ponorákem, přidám množství bazalky, ještě krátce do troby,pár minut. Pak do sklenek, zavařím do sklenek. Hodí se to do ledasjakého vaření, i pod maso, prostě až se zima zeptá.
Rajčata jsem zas sadila do vrstveného záhonu. A budu v tom pokračovat, až nynější rajčata odklidím, začnu na stejné místo kupit vrstvy všeho co se na zahradě a u zvířat najde, padané ovoce, posekanou trávu, bude li jaká, listí, králičí a slepičí podestýlku, popel ze dřeva, skořápky, prosypu vápnem, trochu štěpky, a na jaře zasadím sazenice. Je to takové lenivé zahradničení. :vytlem: Rajčata se mohou pěstovat na stále stejném místě. Tedy pokud netrpí chorobou, obzvláště při mém způsobu pěstění.
Přílohy
IMG_3859.jpeg
IMG_3789.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od PavelIV »

Biftekový jsou ty růžový? Ta barva zhruba sedí :vytlem:
:PavelIV:
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Jana P. »

Ano biftekové jsou růžové, jmenují se Rose :usmev:
IMG_3860.jpeg
Jednu rostlinu mám i ve skleníku, neměla jsem jí už kam dát.
Přílohy
IMG_3862.jpeg
IMG_3861.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Hhippie »

Přivezla jsem si dnes sadbu rajčat od mamky. Jsou to nítěnky vysoké, ale u těch to vadí míň než u paprik (které vypadají dost podobně :nene: )… otázka však zní… má už někdo zasázená rajčata jinde než ve skleníku? Já mám jen fóliovník a venek… a zmrzlí teprve mají být… :otraveny:
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hlásí že ranní mrazy mají přijít, tak že ještě čekám .
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čtenářka
Příspěvky: 505
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 2223 poděkování
Dostal poděkování: 759 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od čtenářka »

Taky čekám, do středy to už vydržím :mrk:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 3116
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 8799 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Kouťák »

Předpovědi se rosničkářům moc nedaří,ale raději ještě do konce týdne počkám.Ve skleníku to už hezky roste.
IMG_3176.JPG
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od PavelIV »

Žena už byla taky netrpělivá, ale přemluvil jsem jí, ať do středy počká
:PavelIV:
honzauta
Příspěvky: 240
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 412 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od honzauta »

Chlubení se cizím peřím - rajčata mé ženy, před 3 týdny se chystala na dovču, tak aby ji doma nepřerostly, tak je dala ven, zabalené v geotextilli. Jestli bude v předpovědi mráz, opět je zabalí...
Přílohy
IMG_20260511_084932.jpg
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hlásí deště, tak to by mrznout snad nemělo. Snad :)) Těch pár dnů už všechno vydrží.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Hhippie »

Honzo, to není cizím peřím, když je to Tvojí ženy! :vytlem: máte překrásné podmínky, takhle u domu, pod převisem střechy! :souhlas: vymazlené to máte :mrk:

Kouťáku, Ty ta rajčata podsazuješ něčím, pro využití plochy, nebo ve skleníku máš jen rajské?
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 3116
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 8799 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Kouťák »

Hhippie,letos ve skleníku mám pouze rajčata a dvě hadovky.Pomalu kašlu na zahradničení.Letos jsem si vymyslel nová vrata do dvora a tak dělám základy.Už 14 dnů kopu do 70cm hloubky.Žádnou technikou se tam nedostanu,tak krompáč,sbíječka a lopata.Musím to stihnout do poloviny června zabetonovat,tak zahrada musí počkat. :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Hhippie »

Ty seš fakt hustej! Malej bagřík by se tam určitě dostal! Ale seš jak muj táta! Taky musí ukázat, že to dokáže! A pak jste sedření jak blázen! achjo s váma! :blazen:
(Zkušené ženy, v kolik letech tak muži dostávají rozum…? :)) )
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ženských se neptej, ženská nemá kapacitu to postřehnout, natož pochopit :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rajčata

Nový příspěvek od Františka. »

Muži jsou úplně jiná linie než ženy, jejich chování se věkem nemění. Není to výhoda?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů