Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Houby známé i neznámé
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Houby známé i neznámé
Opravdu mají strukturu kuřecího masa. Ne chuť. Napadlo mě teď, že by se možná ta mírná nakyslost mohla spíš využít. Na maso je dobrá marináda z oleje, hořčice, česneku, rozmarýnu, papriky a kari. To by asi bylo dobré i tady na to. Tak až ho u nás někdo příště najde, mohli bychom to zkusit, ta kyselost by se takhle ztratila.
- andre.marek
- Příspěvky: 1644
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1427 poděkování
- Dostal poděkování: 1616 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Houby známé i neznámé
Sírovec je pro nás jedna z nejlepších hub. S kari omáčkou a rýží je to lahůdka.
-
honzauta
- Příspěvky: 240
- Registrován: 02 kvě 2019 23:32
- Dostal poděkování: 412 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- andre.marek
- Příspěvky: 1644
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1427 poděkování
- Dostal poděkování: 1616 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Houby známé i neznámé
Používáme nějaký recept z internetu. Sírovec na kari, manželka říká, že lehce předvařuje dle receptu.
Hlavní je sbírat mladé, tlusté plodnice, musejí jít dobře krájet.
Na řezu je vidět ta středová, jemná část, okraje jsou tuhé, ty nevařit.
Hlavní je sbírat mladé, tlusté plodnice, musejí jít dobře krájet.
Na řezu je vidět ta středová, jemná část, okraje jsou tuhé, ty nevařit.
-
honzauta
- Příspěvky: 240
- Registrován: 02 kvě 2019 23:32
- Dostal poděkování: 412 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Houby známé i neznámé
Děkuji,
našel jsem tyto recepty, zkusím tedy tu verzi s předvařením. Sírovce jsou mladé, vyrostly za poslední týden, včera jsem si vzal žebřík, utrhl si pár plodnic, rukama zkusil trhat, krásně se rozpadá jako kuřecí prsa, stejné vlákna.
Na fotce je už vybledlý, natrhaný od včerejška.
https://www.houbickavkuchyni.cz/sirovec ... ce-s-ryzi/
https://www.toprecepty.cz/recept/27374- ... ri-omacce/
https://www.senzarecepty.cz/recept/pokr ... c-na-kari/
našel jsem tyto recepty, zkusím tedy tu verzi s předvařením. Sírovce jsou mladé, vyrostly za poslední týden, včera jsem si vzal žebřík, utrhl si pár plodnic, rukama zkusil trhat, krásně se rozpadá jako kuřecí prsa, stejné vlákna.
Na fotce je už vybledlý, natrhaný od včerejška.
https://www.houbickavkuchyni.cz/sirovec ... ce-s-ryzi/
https://www.toprecepty.cz/recept/27374- ... ri-omacce/
https://www.senzarecepty.cz/recept/pokr ... c-na-kari/
-
honzauta
- Příspěvky: 240
- Registrován: 02 kvě 2019 23:32
- Dostal poděkování: 412 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Houby známé i neznámé
Tak jsem kousek uřízl, žena uvařila na kari a udělala i řízečky.
Houba je měkká, ale bohužel to nemá žádnou chuť. Přečetl jsem si jak je zdravá, tak jsem alespoň pro sebe něco udělali....
Houba je měkká, ale bohužel to nemá žádnou chuť. Přečetl jsem si jak je zdravá, tak jsem alespoň pro sebe něco udělali....
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů