Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100

Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Zelenina
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Deno překrásné místečko pro posezení s kávičkou. Pivonky máš božské.
Moje mamka zahradničila prakticky do konce svého života, poslední dva tři roky tedy,dle stavu mysli, někdy řezala a stříhala to, co opravdu nedávalo smysl, většina přežila. Ale jestě poslední léto si vysadila tři rajčata, pak ovšem zapomněla, že jsou k jídlu. Zemřela v bezmála 94 letech. Zahradu neměla velkou,ale vždy vypěstovala hodně jídla pro sebe. Vyjma posledního měsíce, stále žila v bytě v domě, který postavili s tatínkem a s námi. Od roku 1968 do 2024.
Já,až se podaří konečně realizovat ČOV,čekáme na povolení už celý dlouhý rok. Tak trochu zahradu přepracuji, tedy její střední část. Aby byla trochu více slunná, a pak zasadím pivonky,růže a jiné trvalky kolem takového hezkého posezení, jako máš ty. ♥️
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Pivoňky miluju. Zasadila jsem si pro začátek dvě. Ale taky se jim moc nedařil. Mají poddolované kořeny a musela bych asi hodně zalévat, aby měly z čeho kvést… a já mám v hlavě nastaveno, že o okrasné rostliny se potřebuji starat co nejmíň, takže holt někdy něco vykvete, jindy ty květy napůl pomřou.
Stejně jako většina plodů malin a ostružin například. Rostliny mají sílu na sebe sama a odnožování, ale na tvorbu květů nebo plodů už téměř ne… takže v tomhle směru je to taky smutné… ale třeba to postupně nějak vyladíme a vychytáme ty bolístky hlodací :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Včera jsem zasela polní okurky. Porostou do obou stran podložené textilií, jak se rozrostou ještě jí roztáhnu, po sklizni ji dám pryč samozřejmě.
IMG_3668.jpeg
Jahodiště. Letos jsou sazenice krásné silné hodně kvetou plody ještě nezrají, asi v červnu.
IMG_3671.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, promiň, asi jsem Tatar… okurky rostou jakoby ze středu do boků na tu fólii?

Já bych moc ráda používala fólii… ale bojím se, že se zas rozpadne a zadělá mi další záhony :zed:
Tamta měla být taky odolná proti UV. A byla úplně nová. A rozložila se do 14 dnů!!!
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

To se mi nikdy nestalo, používám černou netkanou textiii i opakovaně, na tyto účely. Musel to být nějaký šmejd, ono se to na první pohled nepozná.
Ano okurky porostou od středu do stran, nasměruju je tam. A takto bezpečně vím, kde zalévat. Když se porost rozroste, není vidět, kde vylézají sazenice ze země, a tak se zbytečně polévají listy a urychlí to plísen.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čtenářka
Příspěvky: 505
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 2223 poděkování
Dostal poděkování: 759 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od čtenářka »

Kamarádka, když sází semínka okurek do země, má v textili jen vystřiženou díru cca 10 cm a aby věděla, kde zalévat, tak tam hned dá tyčku. Už to dělám taky tak :mrk:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 0 hostů