Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
-
Dena
- Příspěvky: 432
- Registrován: 21 úno 2020 20:11
- Dal poděkování: 1877 poděkování
- Dostal poděkování: 607 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Běžce chovám devět let, bezpečně vysbírají slimáky i jejich vajíčka. Je pravda že když jsem vysadila sazeničky salátu bylo třeba záhonek provizorně oplotit než povyroste ale nemůžu říct že by kromě salátu něco zničili. Oni potřebují velký prostor, rádi běhají z jednoho konce zahrady na druhý, co je důležité - aby měli dost vody na zapití. Mám po zahradě rozmístěných asi osm kyblíků plus nádoby na koupání. Může se stát že když uloví větší sousto a nemůžou ho zapít že se udusí. Ono zapíjejí všechno a pořád.
Hhipie ten potok by je určitě lákal, jsou ve vodě jako doma. Jsou sice zvyklí chodit na noc domů ale někdy zůstanou na zahradě a musím je zahnat ale jdou bez odmlouvání.
Loni jsem kupovala tři mladé kachničky, za jednu pán chtěl 200kč.
Hhipie ten potok by je určitě lákal, jsou ve vodě jako doma. Jsou sice zvyklí chodit na noc domů ale někdy zůstanou na zahradě a musím je zahnat ale jdou bez odmlouvání.
Loni jsem kupovala tři mladé kachničky, za jednu pán chtěl 200kč.
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Zahájil jsem letošní boj s fialovým morem (neplést s premiérem
). Tohle dneska padlo, ještě mi tak 2 hodinky práce zbyly. Hotový už jsem nefotil, spěchal jsem na hokej.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Krásná práce.
Toto máme za sebou, nyní se už jen u lesa krčí pár kytek.
ovšem nedělám si iluze, jistě se zas rozleze.
Ovšem, v okolí se nám rozmáhá ten hnusný bodlák, jak opravdu píchá tak, že se nedá vzít skoro do ruky ani když máte silnou rukavici. A je velký jako kráva.
A také se znovu rozlézá pryskyřník. Ovcím nijak nevadí ani čerstvý, pro králíky to není. V seně nevadí. Takže to je celkem oki.
Kopřivy na letních pastvinách tuhle manžel sekal, ovce je pak sežerou.
Toto máme za sebou, nyní se už jen u lesa krčí pár kytek.
Ovšem, v okolí se nám rozmáhá ten hnusný bodlák, jak opravdu píchá tak, že se nedá vzít skoro do ruky ani když máte silnou rukavici. A je velký jako kráva.
A také se znovu rozlézá pryskyřník. Ovcím nijak nevadí ani čerstvý, pro králíky to není. V seně nevadí. Takže to je celkem oki.
Kopřivy na letních pastvinách tuhle manžel sekal, ovce je pak sežerou.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Jani, ten tu mám já. Fakt se nedá manipulovat ani v rukavicích, viď? Já to říkala! Normálně projde skrz tlustou kůži pracovních rukavic! Hrůza!!! 
Lupinu mi sežrali slimáci, takže její invazitou se trápit nemusím
Lupinu mi sežrali slimáci, takže její invazitou se trápit nemusím
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Je to odporný bodlák opravdu. Vyrejpáváme a také usekáváme květy. A pak na vidle jedině. A daleko zahodit
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
-
Profesor1
- Příspěvky: 9481
- Registrován: 22 lis 2018 08:43
- Dal poděkování: 4443 poděkování
- Dostal poděkování: 5047 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Tak pastvina už rozkvétá 
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
-
Profesor1
- Příspěvky: 9481
- Registrován: 22 lis 2018 08:43
- Dal poděkování: 4443 poděkování
- Dostal poděkování: 5047 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Tak orchideje už se zase předvádí.
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
K profesorově květeně přidám tu “naší” 
Dnes, na procházce s klientkou, jsem potkala asi nejkrásnější barevný divoký porost, jaký jsem kdy viděla. Vážně!
A smála jsem se, kolik set a tisíc korun a kolik času a hektolitrů vody nás stojí, vypěstovat něco alespoň podobně krásného kolem našich domovů..
Vtipné.
Byla to úplně pohádková krajina
ani na té fotce to tak nevyzní…
Dnes, na procházce s klientkou, jsem potkala asi nejkrásnější barevný divoký porost, jaký jsem kdy viděla. Vážně!
A smála jsem se, kolik set a tisíc korun a kolik času a hektolitrů vody nás stojí, vypěstovat něco alespoň podobně krásného kolem našich domovů..
Vtipné.
Byla to úplně pohádková krajina
-
Jana P.
- Příspěvky: 7192
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6162 poděkování
- Dostal poděkování: 6991 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Veru to je opravdu moc krásné, co to je za rostlinu?
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Prý divoká ostrožka.
Já se jí snažila zaset u sebe na zahradě jako okrasnou ostrožku stračku, protože se mi moc líběj, ale neujala se mi… přitom na té louce je úplný úhor, vedro, sucho, tvrdo… těžko říct, no… prostě asi potřebuje jiné podmínky než u mě na zahradě.
Já se jí snažila zaset u sebe na zahradě jako okrasnou ostrožku stračku, protože se mi moc líběj, ale neujala se mi… přitom na té louce je úplný úhor, vedro, sucho, tvrdo… těžko říct, no… prostě asi potřebuje jiné podmínky než u mě na zahradě.
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Nejsem Veru, snad to nevadí. Ostrožka - pryskyřníkovitá rostlina běžně rostoucí v polích. Ve světlejší formě se pěstuje i na zahradách.
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů