Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100

Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Louky a pole
Dena
Příspěvky: 432
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1877 poděkování
Dostal poděkování: 607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Dena »

Běžce chovám devět let, bezpečně vysbírají slimáky i jejich vajíčka. Je pravda že když jsem vysadila sazeničky salátu bylo třeba záhonek provizorně oplotit než povyroste ale nemůžu říct že by kromě salátu něco zničili. Oni potřebují velký prostor, rádi běhají z jednoho konce zahrady na druhý, co je důležité - aby měli dost vody na zapití. Mám po zahradě rozmístěných asi osm kyblíků plus nádoby na koupání. Může se stát že když uloví větší sousto a nemůžou ho zapít že se udusí. Ono zapíjejí všechno a pořád.
Hhipie ten potok by je určitě lákal, jsou ve vodě jako doma. Jsou sice zvyklí chodit na noc domů ale někdy zůstanou na zahradě a musím je zahnat ale jdou bez odmlouvání.
Loni jsem kupovala tři mladé kachničky, za jednu pán chtěl 200kč.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od PavelIV »

Zahájil jsem letošní boj s fialovým morem (neplést s premiérem :vytlem: ). Tohle dneska padlo, ještě mi tak 2 hodinky práce zbyly. Hotový už jsem nefotil, spěchal jsem na hokej.
20240523_182429.jpg
:PavelIV:
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Jana P. »

Krásná práce. :souhlas:
Toto máme za sebou, nyní se už jen u lesa krčí pár kytek. :vytlem: ovšem nedělám si iluze, jistě se zas rozleze.
Ovšem, v okolí se nám rozmáhá ten hnusný bodlák, jak opravdu píchá tak, že se nedá vzít skoro do ruky ani když máte silnou rukavici. A je velký jako kráva. 🐄
A také se znovu rozlézá pryskyřník. Ovcím nijak nevadí ani čerstvý, pro králíky to není. V seně nevadí. Takže to je celkem oki.
Kopřivy na letních pastvinách tuhle manžel sekal, ovce je pak sežerou.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, ten tu mám já. Fakt se nedá manipulovat ani v rukavicích, viď? Já to říkala! Normálně projde skrz tlustou kůži pracovních rukavic! Hrůza!!! :zed:

Lupinu mi sežrali slimáci, takže její invazitou se trápit nemusím :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Jana P. »

Je to odporný bodlák opravdu. Vyrejpáváme a také usekáváme květy. A pak na vidle jedině. A daleko zahodit
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak pastvina už rozkvétá :vytlem:
Přílohy
IMG_20250302_160520.jpg
IMG_20250302_160614.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 9481
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 5047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak orchideje už se zase předvádí.
Přílohy
IMG_20260521_085946.jpg
IMG_20260521_090029.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Hhippie »

K profesorově květeně přidám tu “naší” :andel:

Dnes, na procházce s klientkou, jsem potkala asi nejkrásnější barevný divoký porost, jaký jsem kdy viděla. Vážně!
A smála jsem se, kolik set a tisíc korun a kolik času a hektolitrů vody nás stojí, vypěstovat něco alespoň podobně krásného kolem našich domovů.. :blazen:
Vtipné.

Byla to úplně pohádková krajina :srdicko: ani na té fotce to tak nevyzní…
Přílohy
IMG_3705.jpeg
IMG_3703.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Jana P. »

Veru to je opravdu moc krásné, co to je za rostlinu?
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Hhippie »

Prý divoká ostrožka.
Já se jí snažila zaset u sebe na zahradě jako okrasnou ostrožku stračku, protože se mi moc líběj, ale neujala se mi… přitom na té louce je úplný úhor, vedro, sucho, tvrdo… těžko říct, no… prostě asi potřebuje jiné podmínky než u mě na zahradě. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Nový příspěvek od Františka. »

Nejsem Veru, snad to nevadí. Ostrožka - pryskyřníkovitá rostlina běžně rostoucí v polích. Ve světlejší formě se pěstuje i na zahradách.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů