Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100

Chov masného skotu

Vše o chovu skotů...
přezdívka
Příspěvky: 1583
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 1254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od přezdívka »

To budou plemenná telata?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Ty dvě označený jo, ta třetí (teda narozená v pořadí druhá) ne. Tři krávy mám neplemenný
:PavelIV:
Vedra
Příspěvky: 485
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 898 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Vedra »

IMG_20260429_173844_393.jpg
Tak už jsem je pustil pást, sice toho zatím extra moc není kvůli toho sucha ale půda je prohřátá tak až konečně sprchne tak to poroste rychle.

38 balíků sežraly, 1,5 zbyl, dvě jalovice navíc tak letos asi tak 50 by to chtělo, asi budu muset přikoupit, snad bude, konexe mám.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno… na pastvu… to je taky jen trochu vyšší anglickej trávník… :mrzimeto:

Já reálně uvažuji o tom, že koupím ještě jeden závoz sena… protože chytám čím dál větší paniku… :otraveny:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Kupuj hned, letos vyroste míň, cena půjde nahoru.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Hhippie »

Jo, taky si říkám.
Navíc při ceně nafty… hlásej El Niňo či kterýho… že bude teplo, nebudou sražky a otázka je, ne, zda “ano či ne”, ale “jak moc”.. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Už máme i kluka od naší Boženky, jedný ze dvou nejhezčích plemenných holek, tak třeba z něj bude plemeník. Všechno v pořádku, přijel jsem po práci, ještě nebyl ani úplně suchej, o kus dál ležela placenta. Stejně jako minule lesní značení :souhlas:
Synek navrhuje jméno Lumír, ještě to budeme diskutovat. Nevím, proč je vzhůru nohama, tak si otočte obrazovky :vytlem:
20260430_164542.jpg
20260430_182343.jpg
:PavelIV:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Dnes
20260501_153101.jpg
20260501_153038.jpg
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Hhippie »

To je super, že jsou odvážní a zvědaví :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Bych úplně zapomněl poreferovat, ve středu měla manželka volno, tak byla na chalupě a hlásí, že dlouho očekávanej porod už asi proběhl, protože viděla na dálku cupitat něco malýho černýho - zatím ostatní 4 telata jsou hnědý. Je to kluk, včera jsem ho označil - jedno z nejsnadnějších značení, co jsem zažil. Tele ve vyšší trávě za ohradníkem, žádný křoví nad ním, máma mi jasně ukázala směr, chlapec se moc nesnažil zdrhat. To je úplně jiná práce, když se s vámi chce prát 20kg tele - proti předchozím 50-55kg :))
20260505_172448.jpg
20260520_165358.jpg
20260520_171513.jpg
20260521_162711.jpg
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Hhippie »

To je kulíšek! :srdicko:
To jsem si taky říkala, že místo těch pošahanejch ovcí mít dvě dextery, tak jsem na tom líp :nevim:

20 kilo závidim. Zrovna jsem střihat jakoby. Jako každý rok. Mazlíci…. Chlupatí jak walliserky, dlouhý chlupatý ocas, chlupaté břicho a poctivá váha vyžrané rohlíkované ovečky. :blazen:
Chápu, že to nejsou tradiční masňáci… ale úplně těchhle bojujících 60-70 kg stačí :nevim: pán mi pomáhal posadit berana a mezi tím zdrhl zbylé :cert: tak jsem ostříhala jen dvě ze čtyřech. Fakt na prd :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Včera jsem holky převedl na horní pastvinu. Trochu komplikovaně, prvních 6 bez telat za mnou šlo bez problémů, další 4 s telaty jsem tam chtěl nahnat, dvě i se svými telaty na poprvé zdrhly, ale pak to asi pochopily, když jsem poodstoupil, prošly to dobrovolně. Jenom Máša s tím nejnovějším černouškem hned jak jsem je začal volat, sbalila synáčka a vykročila opačným směrem. Pak se jí to asi v hlavě rozleželo a když než jsem napustil vodu, prošla si to sama (s teletem).
20260524_185715.jpg
Když jsem před přesunem kontroloval a opravoval ohradník, potkal jsem tohohle fešáka - stál jsem metr a půl od něj a vůbec ho nenapadlo utíkat. Proto taky radši seču později, ta drobotina už pak má dost rozumu na to, aby před tou řvoucí příšerou (traktorem) utekla.
20260524_162753.jpg
:PavelIV:
Vedra
Příspěvky: 485
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 898 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Vedra »

Poradí někdo prosím s prodejní cenou volka? Má 8 měsíců 100% AA, do 7 měsíců dokrmovaný šrotem, očkovaný, odčervený. Na bazoši vidím ty cenovky 120, 130 kč za kg (někteří by nejradši ještě plus DPH). Váhu nemám metrem jsem naměřil 308 kg obvodem hrudníku, 280 kg obvod+ šikmá délka těla. Samozřejmě metr něco přeměřuje protože je to žádoucí co se týče léčiv ale určitě ne třeba 1/3 celkové hmotnosti.
IMG_20260530_075743_442.jpg
IMG_20260530_075729_385.jpg
IMG_20260530_075714_270.jpg

Třeba tady by mohli být zhruba srovnatelní https://zvirata.bazos.cz/inzerat/219559 ... -bycci.php to někdo koupí za 36? nebo pán upadl z višně? Jako jsou to býci ve výsledku narostou víc než vůl ale stejně.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Ty ceny docela za poslední dva roky vyletěly. Plátce DPH by je měl za 30, neplátce to nekoupí.
Ale nevím, 25 bys za něj asi dostat mohl
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Hhippie »

Tyjo, to ted koukám, jak to vylétlo, ty ceny!
Před pár lety, když jsem kupovala angusy pro nás na výkrm, se za tuhle cenu prodávala 1,5roční jalovice vhodná k připuštění… :nevim:
Kluci na výkrm byli kolem 15 tisíc…

Vedro, je pěkný, narostlý, a pro někoho určitě super, že mu nic nenakryje :souhlas: navíc ochočený. Jestli na to nespěcháš, tak zkus třeba 28 tisíc a snižovat cenu můžeš vždycky.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 5134
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 2381 poděkování
Dostal poděkování: 5186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jatky dávali na jaře 96,- za kilo v živom , nevím o tom, že by hovězí klesalo na ceně
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od PavelIV »

Dnes jsem měl slušnej úspěch při ochočování telat. Leonardo byl úplnej hrdina, Luiza taky dobrá, Lilly to opatrně pozorovala z bezpečný vzdálenosti. A už mu začínají růst rohy
20260602_193816.jpg
20260602_194039.jpg
20260602_194328.jpg
:PavelIV:
Vedra
Příspěvky: 485
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 898 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov masného skotu

Nový příspěvek od Vedra »

Děkuji za rady.

PavelIV: pěkně sametoví.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů