Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Chov masného skotu
-
přezdívka
- Příspěvky: 1583
- Registrován: 22 lis 2018 11:53
- Dal poděkování: 467 poděkování
- Dostal poděkování: 1254 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Ty dvě označený jo, ta třetí (teda narozená v pořadí druhá) ne. Tři krávy mám neplemenný
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Tak už jsem je pustil pást, sice toho zatím extra moc není kvůli toho sucha ale půda je prohřátá tak až konečně sprchne tak to poroste rychle.
38 balíků sežraly, 1,5 zbyl, dvě jalovice navíc tak letos asi tak 50 by to chtělo, asi budu muset přikoupit, snad bude, konexe mám.
38 balíků sežraly, 1,5 zbyl, dvě jalovice navíc tak letos asi tak 50 by to chtělo, asi budu muset přikoupit, snad bude, konexe mám.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Mno… na pastvu… to je taky jen trochu vyšší anglickej trávník…
Já reálně uvažuji o tom, že koupím ještě jeden závoz sena… protože chytám čím dál větší paniku…
Já reálně uvažuji o tom, že koupím ještě jeden závoz sena… protože chytám čím dál větší paniku…
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Jo, taky si říkám.
Navíc při ceně nafty… hlásej El Niňo či kterýho… že bude teplo, nebudou sražky a otázka je, ne, zda “ano či ne”, ale “jak moc”..
Navíc při ceně nafty… hlásej El Niňo či kterýho… že bude teplo, nebudou sražky a otázka je, ne, zda “ano či ne”, ale “jak moc”..
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Už máme i kluka od naší Boženky, jedný ze dvou nejhezčích plemenných holek, tak třeba z něj bude plemeník. Všechno v pořádku, přijel jsem po práci, ještě nebyl ani úplně suchej, o kus dál ležela placenta. Stejně jako minule lesní značení
Synek navrhuje jméno Lumír, ještě to budeme diskutovat. Nevím, proč je vzhůru nohama, tak si otočte obrazovky
Synek navrhuje jméno Lumír, ještě to budeme diskutovat. Nevím, proč je vzhůru nohama, tak si otočte obrazovky
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Bych úplně zapomněl poreferovat, ve středu měla manželka volno, tak byla na chalupě a hlásí, že dlouho očekávanej porod už asi proběhl, protože viděla na dálku cupitat něco malýho černýho - zatím ostatní 4 telata jsou hnědý. Je to kluk, včera jsem ho označil - jedno z nejsnadnějších značení, co jsem zažil. Tele ve vyšší trávě za ohradníkem, žádný křoví nad ním, máma mi jasně ukázala směr, chlapec se moc nesnažil zdrhat. To je úplně jiná práce, když se s vámi chce prát 20kg tele - proti předchozím 50-55kg
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
To je kulíšek! 
To jsem si taky říkala, že místo těch pošahanejch ovcí mít dvě dextery, tak jsem na tom líp
20 kilo závidim. Zrovna jsem střihat jakoby. Jako každý rok. Mazlíci…. Chlupatí jak walliserky, dlouhý chlupatý ocas, chlupaté břicho a poctivá váha vyžrané rohlíkované ovečky.
Chápu, že to nejsou tradiční masňáci… ale úplně těchhle bojujících 60-70 kg stačí
pán mi pomáhal posadit berana a mezi tím zdrhl zbylé
tak jsem ostříhala jen dvě ze čtyřech. Fakt na prd 
To jsem si taky říkala, že místo těch pošahanejch ovcí mít dvě dextery, tak jsem na tom líp
20 kilo závidim. Zrovna jsem střihat jakoby. Jako každý rok. Mazlíci…. Chlupatí jak walliserky, dlouhý chlupatý ocas, chlupaté břicho a poctivá váha vyžrané rohlíkované ovečky.
Chápu, že to nejsou tradiční masňáci… ale úplně těchhle bojujících 60-70 kg stačí
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Včera jsem holky převedl na horní pastvinu. Trochu komplikovaně, prvních 6 bez telat za mnou šlo bez problémů, další 4 s telaty jsem tam chtěl nahnat, dvě i se svými telaty na poprvé zdrhly, ale pak to asi pochopily, když jsem poodstoupil, prošly to dobrovolně. Jenom Máša s tím nejnovějším černouškem hned jak jsem je začal volat, sbalila synáčka a vykročila opačným směrem. Pak se jí to asi v hlavě rozleželo a když než jsem napustil vodu, prošla si to sama (s teletem).
Když jsem před přesunem kontroloval a opravoval ohradník, potkal jsem tohohle fešáka - stál jsem metr a půl od něj a vůbec ho nenapadlo utíkat. Proto taky radši seču později, ta drobotina už pak má dost rozumu na to, aby před tou řvoucí příšerou (traktorem) utekla.
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Poradí někdo prosím s prodejní cenou volka? Má 8 měsíců 100% AA, do 7 měsíců dokrmovaný šrotem, očkovaný, odčervený. Na bazoši vidím ty cenovky 120, 130 kč za kg (někteří by nejradši ještě plus DPH). Váhu nemám metrem jsem naměřil 308 kg obvodem hrudníku, 280 kg obvod+ šikmá délka těla. Samozřejmě metr něco přeměřuje protože je to žádoucí co se týče léčiv ale určitě ne třeba 1/3 celkové hmotnosti.
Třeba tady by mohli být zhruba srovnatelní https://zvirata.bazos.cz/inzerat/219559 ... -bycci.php to někdo koupí za 36? nebo pán upadl z višně? Jako jsou to býci ve výsledku narostou víc než vůl ale stejně.
Třeba tady by mohli být zhruba srovnatelní https://zvirata.bazos.cz/inzerat/219559 ... -bycci.php to někdo koupí za 36? nebo pán upadl z višně? Jako jsou to býci ve výsledku narostou víc než vůl ale stejně.
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Ty ceny docela za poslední dva roky vyletěly. Plátce DPH by je měl za 30, neplátce to nekoupí.
Ale nevím, 25 bys za něj asi dostat mohl
Ale nevím, 25 bys za něj asi dostat mohl
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Tyjo, to ted koukám, jak to vylétlo, ty ceny!
Před pár lety, když jsem kupovala angusy pro nás na výkrm, se za tuhle cenu prodávala 1,5roční jalovice vhodná k připuštění…
Kluci na výkrm byli kolem 15 tisíc…
Vedro, je pěkný, narostlý, a pro někoho určitě super, že mu nic nenakryje
navíc ochočený. Jestli na to nespěcháš, tak zkus třeba 28 tisíc a snižovat cenu můžeš vždycky.
Před pár lety, když jsem kupovala angusy pro nás na výkrm, se za tuhle cenu prodávala 1,5roční jalovice vhodná k připuštění…
Kluci na výkrm byli kolem 15 tisíc…
Vedro, je pěkný, narostlý, a pro někoho určitě super, že mu nic nenakryje
- DAD David Abrahám
- Příspěvky: 5134
- Registrován: 10 říj 2018 15:33
- Dal poděkování: 2381 poděkování
- Dostal poděkování: 5186 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Jatky dávali na jaře 96,- za kilo v živom , nevím o tom, že by hovězí klesalo na ceně
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chov masného skotu
Dnes jsem měl slušnej úspěch při ochočování telat. Leonardo byl úplnej hrdina, Luiza taky dobrá, Lilly to opatrně pozorovala z bezpečný vzdálenosti. A už mu začínají růst rohy
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů