Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100

Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Zelenina
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od PavelIV »

K jakýmkoli bramborám, místo kyselý okurky.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1644
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 1427 poděkování
Dostal poděkování: 1616 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od andre.marek »

Já můžu řepu k čemukoliv :vytlem:
A moc dobrý je třeba salát ze zavařené řepy s cottage sýrem a oříšky, já mám rád kešu. To mi stačí na večeři.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4888
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 2179 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od arus »

U nás hodně jedou kešu oříšky v čokoládě.. André už jsi je měl v salátu? :vytlem:
:arus:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1644
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 1427 poděkování
Dostal poděkování: 1616 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od andre.marek »

S čokoládou v salátu ne :)) , jinak kešu také můžu v jakékoliv podobě.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od PavelIV »

André, takovej si dělá občas manželka a často ujídám :vytlem:
Kešu pražené solené, stejně tak pistácie, v případě nouze i arašídy :usmev:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4888
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 2179 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od arus »

Chlapci mňam! :grilovacka:
:arus:
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Františka. »

No vidíte, to mě nenapadlo, že Vy na tom grilu máte červenou řepu :usmev: .
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Jana P. »

Z nouze zkuste sypat na saláty a do dýňové či porkové polévky tato slunečnicová semínka z Lidlu je to překvapivě veľmi dobré :vytlem:
Přílohy
IMG_1418.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 11365
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 5755 poděkování
Dostal poděkování: 4892 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Františka. »

I samotná bez polévky jsou zrovna tahle moc dobrá.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 3116
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 8799 poděkování
Dostal poděkování: 4467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Kouťák »

Musím ukázat mou netrpělivost zahrádkáře.Zasel jsem okurky nakladačky a nic nerostlo.Zasel jsem je opakovaně a stále nic.Potřetí vyrostlo všechno. :)) Hokaido začíná růst a s celerem jsem také spokojen.Jak to je s tím sedlákem a bramborama? Už nic neříkám. :vytlem:
IMG_0335.JPG
IMG_0336.JPG
IMG_0338.JPG
IMG_0334.JPG
IMG_0337.JPG
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Hhippie »

Už teď ukazoval teploměr asi 5 stupňů nad nulou… obloha jasná… tak jakmile jsem přišla ze sboru, vzala si čelovku a šla sklízet, co se zachránit dalo :mrzimeto:
Ale třeba jen maluju čerta na zeď :nevim:
Přílohy
IMG_1148.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 7067
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 6496 poděkování
Dostal poděkování: 3895 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od PavelIV »

Asi ne, ráno namrzlý skla u auta po 6 hodině. Teploměr už teda ukazoval 3 nad nulou.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Hhippie »

Splašil se nám česnek!
Letos jsme stihli zasadit česnek ještě v zimě (asi v lednu) a dost nás překvapil, když jsem zjistila, že pomalu nasazuje na květ.
Je krásný, statný… ale z toho, že bude do měsíce na sklizení úplně radost nemám :otraveny:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Jana P. »

Každoročně sklízíme na začátku července a není to problém.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Hhippie »

Fakt? Jenže vy to máte kde skladovat - máte krásné sklípky :souhlas: to my ne.. :stydim:
Takže prostě ostříhám květy a holt sklidím, až budu muset a nějak to dopadne :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Jana P. »

Česnek neskladuji ve sklípku ani ve skepě.
Vytahám ze země, svážu po cca deseti kusech provázkem, dvě kytice proti sobě a pověsím vysoko do stodoly. Bývá tam teplo ale ne slunce. A tam visí až přes podzim. Před zimou očistím kořeny,trochu slupky,zastřihnu stonek na cca max 15cm. Vyberu na sázení, zbytek mám se skládku, je tam zima ale nemrzne.
Ty si ho pověs pod nějakou stříšku,pergolu, na půdu apod. Kam neprší a nesvítí slunce.
Přílohy
20190709_153701_Original.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak dobře. Zkusíme to. Díky :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 14469
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 3624 poděkování
Dostal poděkování: 6731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Hhippie »

Letos zkouším nový model na okurky… tak uvidíme, zda to něco pozitivního přinese :andel:
Vyvýšený záhon by byl bez užitku, tak dám nějaké okurky normálně na záhon a nějaké jsem dala takhle.. moc místa kolem toho záhonu není, ale pokud to člověk nenechá tolik rozrůst, tak to třeba půjde ok.
Koukala jsem na videonávod, že když se okurky vyštipují a odstraňují se živné listy po sklizení plodu, tak že jsou zdravější a déle plodí… tak uvidíme. Vyzkoušet můžu :andel:
Po dešti se walliserská vlna krásně vyprala :vytlem: to bývalo krásné, to po dešti umyté zářivě bílé stádo.. :srdicko:
Přílohy
IMG_3739.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 7192
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 6162 poděkování
Dostal poděkování: 6991 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Nový příspěvek od Jana P. »

Krásný to máš Veru. Určitě to bude fungovat.
:souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti