Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Porod kozí prvničky
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Už jem psala, může to trvat klidně čtyři dny, než i bude na nohách jisté. Teď to zvládají, Elvíra ještě počítá s tím, že kůzle neumí všechno, za dva dny už může ztrácet trpělivost a pak bude opravdu potřeba kontrolovat, jestli je napité. Ale podle popisu to vypadá dobře.
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
U kůzlat jak které, některá také mají velmi dlouhé nohy a ty se jim rozjíždějí nebo ohýbají spíš obráceně
.
-
Vlaštovka
- Příspěvky: 509
- Registrován: 20 srp 2024 18:38
- Dal poděkování: 29 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
To josefinino kuzle bylo 2 krat tak velke a to byla mensi koza a stalo okamzite tak pevne a behalo, ze uz prvni den od odpoledne tak vecer pobihal...
je pravda, ze jsem si vsimla a prijde mi, ze ma nesmyslne dlouhe zadni nohy
jasne.
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Bývá to po kozlovi, já měla dva takové hodně vysoké a jejich děti měli hodně dlouhé nohy po narození.
-
Vlaštovka
- Příspěvky: 509
- Registrován: 20 srp 2024 18:38
- Dal poděkování: 29 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Tak odteď už opravdu věřím, že má asi šanci. Čůrá, začal mít takovou tu mlíčnou stolici a má pořád plné bříško. Když ho dám pod kozu, jde ke struku sám, napije se a už začal pít i z toho druhého struku, když dopije z prvního. To předtím vůbec nedělal. Musím ho teda vždy trochu odstříkat, ale myslím, že pár dní a už to nebudu muset ani dělat
je teda ale stále plandavý, nicméně už méně a začal být zvědavý
-
Vlaštovka
- Příspěvky: 509
- Registrován: 20 srp 2024 18:38
- Dal poděkování: 29 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Tak to vypadá každým dnem lépe a lépe
Kozlík je čím dál tím zvědavější. Po noci musím odstříkat a až pak asi pije dobře. Elvíra má čím dál tím více mléka. Dneska už jsem oddojila skoor půl litra ráno, to čumím, Josefa tolik neměla. Dojím ráno a pak večer po napití kůzlete jinak je nechávám. Břicho má plné, mokré od čůrání, kaká pevnou mlíčnou stoličku, Je už o dost pevnější a už se úplně normálně zvedne ze země
Do chovu to není, je to samozřejmě řízek, s tím jsme počítali tak jako tak, ale jsem ráda, že to bude aspoń ten řízek
Mám nutkání je už dneska pustit ven.... 
-
Dena
- Příspěvky: 432
- Registrován: 21 úno 2020 20:11
- Dal poděkování: 1877 poděkování
- Dostal poděkování: 607 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Vlaštovka
- Příspěvky: 509
- Registrován: 20 srp 2024 18:38
- Dal poděkování: 29 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Asi to dám ještě sem, než z něj budou klobásy
což bude asi rychle. Už me začíná štvát
takže je už asi v pořádku. Nahání slepice, poskakuje, zdrhá mi z chlíva a nechce zpátky
to mu tedy rychle otrnulo.....a trochu se zvětšil....kozlík samozřejmě 
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
To jsou krásné zprávy! 
Taky mě jehňouši štvou - jsou to malé hadimršky, všude se protáhnou a nejraději vegetí v krmelišti na seně samozřejmě!
Taky mě jehňouši štvou - jsou to malé hadimršky, všude se protáhnou a nejraději vegetí v krmelišti na seně samozřejmě!
-
Vlaštovka
- Příspěvky: 509
- Registrován: 20 srp 2024 18:38
- Dal poděkování: 29 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Tak dneska ránonjsem zkusila poprvé neoddojovat. Chci ji dojit jen jednou denne, nemam ted prostor delat to vicekrat. Tak uvidime. Kdyz to nepujde, udelam to zas 2 krat. Ale najela bomby. Kozel uz skace jak kamzik. Nabiha na kohouta, ten z nej ma tiky
pije nejvice z toho leveho struku, ten odstrikam par ml, ten druhy je vzdy nacpany, ale kdyz oddojim, pije z obou. Uvidime. Snad jsem to nepo. Ale uz pije pekne tak snad by to melo byt dobry. Vecer jsem oddojila a ted zas vecer...ale z toho praveho struku ma za den skoro litr a pul
to mi prijde dost teda
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Je to hodně, ale i když budete oddojovat a on pít, stejně se množstí nejspíš sníží a už to nebude takový balón.
-
Vlaštovka
- Příspěvky: 509
- Registrován: 20 srp 2024 18:38
- Dal poděkování: 29 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Tak jsem zkusila vcera vubev nedojit, aby pil sam, kdyz uz beha a skace. Protoze Josu jsem nemusela oddojovat
A dneska rano z jeden struk vypity a ten levy napnuty(ne cerveny a ne tvrdy) a oddojila jsem 2 litry
A dneska rano z jeden struk vypity a ten levy napnuty(ne cerveny a ne tvrdy) a oddojila jsem 2 litry
-
Vlaštovka
- Příspěvky: 509
- Registrován: 20 srp 2024 18:38
- Dal poděkování: 29 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14469
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3624 poděkování
- Dostal poděkování: 6731 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Sice je to škoda, ale slepice ocení namočené zrní nebo pečivo v mléce, ne? Že se to spotřebuje i tak 
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6496 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Vlaštovka, já myslel, že stojíš o mlíko. Bude vyrábět míň, když to necháš jen na prckovi
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Mléko má výjimečnou schopnost snižovat dvě hodiny po nadojení počet mikroorganismů, které obsahuje. Záleží samozřejmě na tom, jak moc a od čeho byla noha špinavá, ale počet mikroorganismů se snižuje i tak. Je to na Vaší úvaze, ale vzpomeňte si na bače na Slovensku, u některých je těch noh v mléce opravdu hodně a nezabývá se tím nikdo. Nepropaguju špatnou hygienu, jen někdy je přílišná zbytečně, což třeba není Váš případ
.
-
Vlaštovka
- Příspěvky: 509
- Registrován: 20 srp 2024 18:38
- Dal poděkování: 29 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Chci mleko, ale 2 litry z jednoho struku me uz prijde jako dost teda, tak jsem se to snazila ,,jeste nezhorsit,, uvidime. Ona do toho slapla a mela na noze nejaky bordel a ne vabny. Takze bohuzel smula
to by se nevycistilo ani pro sebelepsi vuli 
-
Františka.
- Příspěvky: 11365
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5755 poděkování
- Dostal poděkování: 4892 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
Jasně, to už vypadá jinak, než letmé smočení úplně suché nohy. Ale nasala jsem to proto, že spousta lidí to o téhle vlastnosti čerstvého mléka nic neví.
-
Profesor1
- Příspěvky: 9481
- Registrován: 22 lis 2018 08:43
- Dal poděkování: 4443 poděkování
- Dostal poděkování: 5047 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Porod kozí prvničky
O té vlastnosti mléka nevím, ale o nožkách, bobkách , ocasech v geletě plné mléka při dojení na salaších vím. A následný sýr z tohoto mléka byl vždy vynikající

„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host