oteklá tlapka

Vplížíme se tiše do kočičí říše. Kočka, nejlepší mazlík pro zaměstnaného člověka? Jaké plemeno zvolit do bytu? Druhy krmiva a steliva. Kastrace ano či ne? Kočičí nemoci. Vhodný vysavač na kočičí chlupy.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od oreb1 »

To je zajímavé, možná to vyčistí a tím podpoří hojení jen v tom místě, ale jak to působí rychle, nestačí se zlikvidovat bakterie hlubší. Tak dostala Gajdovka protichůdné rady, ale snad to nebude s čištěním přehánět a kocour to zvládne. Možná se náš pes vyléčil dřív proto, že jsem mu to mazala tak lajdácky :usmev: . Já většinu věcí nechávám, aby si s tím tělo poradilo, i u sebe. Hnis jen vymačkávat, omyju řepíkem nebo někdy kysličníkem. Ale nemusí to být nejlepší.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak Betadine je v první řadě dezinfekce, takže pokud i přes její aplikaci dojde k jakémukoli problému, není to primárně problém s mastí nebo roztokem, jako spíš v tom, že jsou v ráně bakterie, proti kterým neúčinkuje. Sice je brána jako širokospektrální, ale samozřejmě existují bakterie, které jsou vůči mnoha různým dezinfekcím rezistentní.
Já používám spíše roztok než mast, vzhledem k tomu, že máme teriéry, tak o různá poranění (ať tržná od divočáka či kousná od lišky a jezevce) není nouze, takže naředím, natáhnu do stříkačky a proplachuji. Na menší rány beru i neředěnou na gázu nebo tampon, ale pořádně p(r)olití je vždy lepší.
Samozřejmostí je také aplikace atb, nejlépe injekčně a následně per os, která by měla být dostatečně dlouhá! což mnoho chovatelů podceňuje, psovi nebo kočce je za tři čtyři dny líp, tak počkají ještě dva tři dny a hotovo. Ale minimum je deset, lépe 14 dní.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Tedysek »

Xchipsy diky :-)
My teda poraneni divocakem resili operacne. Tedy vet operoval. Dira od trisla az pod zebra. Zprvu nevypadala hrozne - jen rozthla kuze cca 5cm a nekrvacela. Pak vet rekla ze jedine narkoza a vse vycistit... no a tak byla z 5cm dirky dira min. 20cm. Tak tam teda uz bych si nelajzla to lecit sama. Povrch rany vet lecila koloidnim stribrem. Dnes uz bych nepoznala na jake strane pes diru mel. :-) smekam pred vami ze si se vsemi temi ranami poradite.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od xchipsy »

No se všemi si taky neporadím, když je to na šití, tak holt jedeme (jako ne že bych to neštupla :vytlem: ale nemám doma anestetika a i když je jaga tvrďák, já nejsem tyran :mrk:
Většinou stačí důkladně a důsledně proplachovat plus třeba Pederipra nebo stříbro a antibiotika.
Navíc pes a kočka je výhoda, že vetů jsou tři prd*le, třeba prasata si musím řešit sama komplet, takže mám doma malou (no, malou.. :stydim: lékárnu plus soused řezník vždy připraven.. :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Tedysek »

Jo taky bych brala ve vsi reznika. Ale tech tu je taky jak safranu. Pritom tu je lidi s hosp. zviraty celkem dost.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od gajdovka »

tak tlapka skoro celá evidentně odpadá i s drápky,tak to vůbec netuším, co se mohlo stát.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Tedysek »

Co na to vet?
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Hhippie »

Gajdovko, sice kocky nemam, ale vlakno sleduji. Pod mrtvou, odpadajici casti tlapky, je uz neco videt? Nebo je to jeste odchliple malo? Jak ted lecite? Porad z toho tece, nebo uz je uzavreno a jen se ceka na odlouceni mrtve tkane?
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od gajdovka »

Jsou to cary odumrele a pod tím uzavrene
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od oreb1 »

Nějaká sněť? Možná mají kočky stejnou schopnost samoléčby jako prasata. Že jim zanícená tkáň odpadne a rána se zavře, aniž by narostla náhradní.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Františka. »

Našemu kocourovi asi nějaký sok pokousal ucho nebo se někde škrábl o plot. Vlastně bych si toho nejspíš nevšimla, ale přišel se ke mně pomazlit a já jsem si ho zvedla nahoru a vidím takové zvláštní ucho, jakoby položenější a ne zašpičatělé. Byl to boltec plný hnisu. Na povrchu žádná rána, ale ucho bylo jako nafukovací polštářek. Syn ho chytil, zabalil do ručníků a do deky, což bylo opravdu obtížné, kocour se ze všeho vyvlíkal, ale přece jen se nakonec nevykroutil. Chtěla jsem kůži na uchu propíchnout jehlou, ale hnis byl moc hustý a jehla na to nestačila. Prorazila jsem ji špičkou nože a hnis vymačkala a ránu polila peroxidem vodíku. Kocour mňaukal při mačkání, ale nebyl naštvaný a když nakonec dostal kousek masa, ani neutíkal ven a šel si lehnout zpátky na židli. Bála jsem se původně, že když ho to bude moc bolet, uteče nám a už se nevrátí.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Hhippie »

Taky mám při nějakém ošetřování naší kočky péči, zda se nezmění její chování vůči nám. Zatím jsem jen odčervovala. Ale i tak je to něco, co by si sama nevybrala, kdyby se jí člověk ptal.. tak super, že jste to zvládli :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak se ze mě stal opravdu chovatel kocoura a tomu bych já osobně nikdy nevěřil,ale stalo se.Asi před 3 týdny se u mě na půdě okotila ta cizí kočka(Mourka máma) a Mourek se s ní popral.Asi chtěl koťata zakousat,což kocouři dělají.Prokousla mu obě tlapky.Levá se mu zhojila sama,ale na pravou začal kulhat.Ve čtvrtek už kulhal hodně,ale v pátek už se mu tlapka třásla a nemohl jsem ho utišit.Prchal jsem hned k veterináři.Doslal jsem CLAVASEPTIN a dávat po šesti hodinách.Má rád gothaj,tak to nebyl problém mu do kostičky prášek zastrčit.Dostal ještě pastu ,kde je plno vitamínů a ta mu hrozně chutná.Nějaký IMUN-BOSTER-COMPLEX.
Dnes třetí den už Mourek nekulhá, vydrapuje,létá za mnou jak trotl až se lekám.Venku vedro a tak bylo tři dny na chalupě krásně a hlavně,že je to už zase Mourek,i když ještě víc rozmazlenej.Musím zítra k zubaři a tak rovnou z ČB léčit kocoura.No prostě už jsem chovatel kocoura. :vytlem:
IMG_2973.JPG
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od arus »

Už se na tebe i tvého kocourka těším :hura: přijedeme v pátek ,pokud ti to bude vyhovovat,jinak se přizpůsobíme :ruzicka:
:arus:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Kouťák »

Už se také těším.Doufám,že zubař nebude chtít pracovat v pátek,ale to asi nehrozí. :ruzicka:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od PavelIV »

Ochočil si tě :))
:PavelIV:
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Dena »

Jo kočky to s námi umí. Máme stejného Mourka jako Kouťák, je stejně rozmazlený. Taky se před časem popral, měl pochroumaný ocas. Už jsem se chystala k veterináři, naštěstí se mu ocásek zahojil sám.
Přílohy
IMG_0304.jpeg
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti