Dupaní

chov koní...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od oreb1 »

Jestli to je hnisavé, mokré, nemazala bych to. Dezinfekci a zasypat nebo nic a nechat. Jestli je tam hnis, předtím vymačkat a pak dezinfekci.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Lisbeth »

Přidám se k ostatním, že na tom taky skoro nic nevidím, ale co mě napadlo - má to na obou nohách? Já jsem jednou nechala kobylu bez dozoru s dlouhým vodítkem, tak se do něj zamotala, až s sebou sekla a zadky si takhle tim lanem spálila až na maso, čili to bylo taky mokré - sypala jsem framykoinem, jak píše Oreb, do mokrého bych mastí nešla, maximálně - moje vetka mi vždycky říká - když nevíš honem co, polij to Betadinou, když nevyléčí, rozhodně neublíží a je to lepší desinfekce než obyč kysličník. Tak to bych možná zkusila jak první pomoc, Betadinu asi máme doma všichni a mají jí ve všech lékárnách.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Marion108 »

Diky vsem. Ono to zacalo ti dupanim, na ostatnich nohach nema nic... zkusim teda betadinou a zavolam veta co mi rekne, pac to jsem fak zvedava, z te nohy se delal seskrab a na mikroskopu nic nevidel
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Lisbeth »

Marion směle do toho, můžu tě ubezpečit, že tímhle nepokazíš opravdu nic - já jsem jednou přišla z práce ke kobyle do výběhu ( v létě ), kobyla měla opuchlé oko, víčko kolem bylo trojnásobné, já totální hysterák, tak jsem volala vetce, co s tím okem, že jsem tam žádný předmět vražený nenašla, jestli jí něco štíplo jsem netušila, a ona mi řekla ať vemu stříkačku, natáhnu do ní Betadinu a normálně to oko promeju. Byl to značný tělocvičný výkon, ptže kobyla na to měla jiný názor, nicméně to fakt splasklo!! Promývala jsem ještě 2 dny a bylo po, tím chci říct, že oko jsem nijak nepoškodila a od té doby používám Betadinu na všechno, čím si nejsem jistá :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od oreb1 »

Na druhou stranu ale pak člověk pořád jen platí a platí za každou návštěvu veterináře. Což je taky blbé.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Marion108 »

Jo, za veta se hold plati, je to sileny.
Betadine do oka? :udiv: tak to bych se teda bala. Je fajn ze vam to pomohlo, ja uz mam z oci hruzu po nasich zkusenostech...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jj, mast se dává na suché, ale proto doporučuji líh. Čím víc procent, tím víc adidas. Líh vysušuje. Ta konopná domácí je dobrá i na mokvavé, nebo alespoň okolo. Ono - to bolístko si to ten mastný povlak protlačí, tak že dýchat to bude.
Po bitvě každý generál, ale když už vidím takový nějaký problém, tak sleduji nejenom to co je viditelné, ale i promačkávám a zkouším hybnost na všechny strany. Pak se může vyloučit nějaký zapíchnutý přednět a pod. I když u koně bych s tím silovým mačkáním byl asi opatrnější :usmev:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Lisbeth »

Marion, já se taky bála, to mi věř! Když jsem ho promyla, vytvořil se na oku zelený film (stejně tak jsem to po čase zkoušela na kočičím očku, když mu z něj tekl hnis) a i u kočky se vytvořil zelený film, bylo mi řečeno, že ten zelený film znamená, že v oku něco je, po 2 dnech už to zelené nebylo, a oko OK :souhlas:
Ještě bych s dovolením Profesora reagovala na ten líh - to mě taky tenkrát na tu kobylí spáleninu napadlo, ale právě vetka mi to přesně kvůli tomu, že líh vysušuje, nedoporučila - že to ránu pouze vysuší, ale chybí tam ten hojivý efekt, co má Betadine.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Profesor1 »

Mě taky vet nedoporučuje líh, navíc že tam můžou být zbytkové cukry a tím se podpoří hnisání, ale naštěstí jsem nikdy na jeho radu nedal. Líh byl dříve v každé desinfekci. A že chybí léčebný efekt? To je hloupost. Pokud se líh dostane až do živého tak vyprovokuje tělo k samoléčbě! Pokud se až do živých napoprvé nedostane, nevadí, spálí hodně choproboplodných zárodků. Není nic jednodužšího než první líh a pak pro jistotu tu betadinu. Ale prozradím vám teda další tajemství. Když nemáte propolis, tak po lihu a před mastí máznout medem. To vám taky vet zavrhne, ale med nejen že desinfikuje, ale taky zatahuje rány - jizvy. Pozor ale na med z marketu. Ten zatahuje akorát vaši peněženku.
Jo a popálenina je trošku jiná věc, protože když dáte líh do čerstvé popáleniny, tak vlastně pálíte dál! Tam je postup trošku jiný.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion, to bude co clovek, to nazor.
Ja to u koni delam taky tak, ze proste volam veta, kdyz je to neco, s cim si nevim rady.
Kdybych mela lecit svepomoci, take bych volil zasyp ATB, pokud se jedna o povrchovou zalezitost.
Pokud mu tamtudy vylezl nejaky absces z kopyta, pak to stejne bude chtit nejlepe vycistit vetem a podat prislusne ATB.
Pokud prislibil, ze dorazi treba do zitra, Nematlala bych na to nic a pockala na nej. Pokud to hnisa zevnitr, je treba, aby se to vycistilo. Hojivymi vecmi - at uz Betadine nebo bylinky, to budes akorat stahovat a zmensovat plochu, kterou se to muze cistit.
Pokud je to povrchove, pak bych asi volila na mokvave ten ATB zasyp a nechala volne dychat.
At tak nebo tak, drzela bych v suchu a cistote.
Napis pak prosim, co se z toho vyvrbilo. Diky.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Marion108 »

Vsem chci podekovat, veterinar doporucil, ze pokud nekulha, coz nekulha, tak striknout pederiprou, tak to udelam a kdyz to nezabere budu resit dal.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dupaní

Nový příspěvek od Janina »

Tak přesně tohle bych byla udělala já. Pederiprou.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti