Králičí rození

chov králíků...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Tedy: to muzu. Nic vic se zkazit neda :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Pokud do nich teď nacpete sulfadimidin (v jakékoli formě, Sulfacox, ESB, sulf. prášek...) tak je v tom růstu zastavíte ještě víc, minimálně na dva až tři týdny. Já bych to nedělala. Pokud žerou, nemají průjem a jsou normálně aktivní, není důvod do nich cpát "preventivně" antibiotika... Vím, že spousta chovatelů to tak dělá, ale není to dobré. Jasně, pokud už je zdravotní problém, tak je to léčba, ale dávat to zvířatům bez zjevných klinických příznaků onemocnění je nesmysl.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Mam ho tu.
Prave ho uz delsi dobu nedavam, protoze mi bylo receno i par negativ. Tak jsem to davat prestala. Jinak prvotni info od chovatele i pani, co si bere zakrsliky do zverimexu, ze to prelecuji preventivne...
Tak ho necham lezet. Uvidime, co bude dal. Ale z chovu kraliku jsem kazdopadne dost otravena (dlouhodobe) :nene: A mrzi me, ze jsem takovy neschopny chovatel. Protoze fakt nevim, co delam blbe :zed:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Janina »

Veru na nás nemáš.
Dva dny v týdnu se stará pan Bosorka, já jsem v práci mimo. Dnes mi volal, že ráno špatně zavřel kotec, pět malých králíčat běhá po zahradě, pět jich se samicí chytil. Králíčatům je měsíc, jsou rychlá jako šípy. Zahrada je rozlehlá členitá, úkryty všude. Snad je Citka všechny neuloví, než se vrátím.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, to je na pytel. Ale spatne zavreny kotec se proste stane. :(
Jinak se Ti ale kralici mnozej, kdyz je chces pripustit, rostou, jak maji a prospivaji...u me to ale takhle bohuzel neni. A tim myslim to, ze mi ten chov kraliku proste nejde...vzdyt vis.
Tak drzim palce, at alespon nejake pochytate driv mez cuba. Zkus vyrobit tu umelou noru, jak mi tu kdosi kdysi radil. To fungovalo ;)
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Janina »

Manžel mi ráno volal, že skorem za tmy přišla sousedka, že nám po zahradě běhaj králíci. Už měl noční košili, ale šel s ní je chytat. :vytlem: Musela koukat, je to padesátiletá svobodná ženská.
Moc hodná, věděla, že jsem pryč a bude mne to mrzet, když o králíčky přijdu. Nějaké chytli, asi dva jsou ještě nezvěstní.
Hlavně, že se neztratila samice.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Janina »

Včera poražené tři samice nar.4.12.18. BuxCal(vypadá tak, ale je to směska). Dvě vážené bez hlavy a jater 1,4kg, jedna vážená s hlavou a játry 1,9kg.
Krmeno oves, seno, nyní tráva, větvičky, jablko, žaludy.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jsem tedy porazila toho samce, co jste skonstatovali, ze kvuli nemu nerostou mladata. Protoze nerostou ani od jedne samice, tak problem asi nebude v holkach, ale v nem. Mladi zerou jak protrzeni, ale ve 3 mesicich maji sotva kilo (ne v kuchynske uprave, ale v zivem!! :zed:)
Jedna kralice mi jeste porodila jeden vrh (zas jen 6ks) a tu druhou uz jsem radsi ani nepripoustela, protoze mi prisla blbost krmit mlade pres prazdniny, kdyz budeme casteji pryc..
Tak po prazdninach zkusim sehnat nejakeho jineho chlapaka. Snad bude taky tak ochotny skakat. Protoze tenhle byl v tomto ohledu fakt super! Skoda, no... :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Tedysek »

Jurášek
Jurášek
S maminou
S maminou
Rostou jako z vody. :)
Snad to zas bude jeden vydařený vrh.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Zrovna jsem dnes fotila jiz otevrene hnizdo s malymi, co zacinaji koukat... :usmev:
Přílohy
C54B9B8F-10FB-4801-9D42-CCF39C0EAB59.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Janina »

Krásní nuníčci holky. :)
Včera manžel porážel dva samce a jednu samici nar. 4.12. takže 5 měsíců a týden.BUxKAL
Samci bez hlavy a jater, 1,8 kg
Samice bez hlavy a jater, 1,65 kg
Starší samice je připuštěná od 28.4., mladší samice má 9 králíčků od 14.3. a mám tam čtyři kousky od starší samice nar. 20.1. , jsou pěkní, nechám je ještě měsíc.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak po 11ti dnech už byl binec v kotci neúnosný (normálně poprvé kydám tak po týdnu, ale bohužel vlečka už byla narvaná, v traktoru nebyl startér, tak se mi to celé posunulo :nevim: takže jsem vyhodila samice do přepravky a udělala pořádek a při té příležitosti poprvé okoukla haranty - jinak samicím do hnízd nelezu.
Zrzka (Bu) připuštěná MSč má zase jen čtyři, akorát tentokrát se barvy otočily, minule tři strakáči a jeden tmavý, teď tři tmaví a jeden strakáč :blazen: (minule všechno samice, tak jsem zvědavá, jestli teď třeba zas všechno samci :)) No a modrá kříženka (připuštěná Vss) jich má sedm, čtyři černí a tři zajíci. Okotily se v jeden den, de facto ve stejnou chvíli, protože když jsem šla domů na kafe, obě rvaly chlupy a když jsem přišla krmit, tak už bylo po všem. Ale opět jsou ti od hysterky znatelně větší a není to jen nižším počtem, ona je i víc mléčná a prostě ta její mláďata jsou lepší (ikdyž jich měly početně nastejno, tak byli větší a rostli lépe)

Obrázek
Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Janina »

Králíčci narození 14.3. v počtu 12 kousků. Jeden se utopil ve vodě hned po narození, jeden spadl z výšky a rozbil si hlavu, další při nedbalém zavření králíkárny a hromadném útěku již nebyl odchycen ani nalezen. Takže 9 kousků s maminou. :usmev:
Přílohy
20190520_111006.jpg
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Mám skoro stejně staré, nar. 17.3., už jsem je 17.5. odstavila (matka Čv x Bu x Vss, otec Vss). Je jich 8, zatím prospívají pěkně.

Obrázek

No a mrňousové, nar. 30.4.

4 od zrzky (Bu) po samci MSč, ti se ještě drží v hnízdečku

Obrázek

a 7 od kříženky po samci Vss, opět macecha, hnízdo skoro rozšlapané a malí už pobíhají a zkouší vločky

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Janina »

Pěkní macíci. Ti moji jsou jak pirani žraví. :vytlem: Dostávají oves, seno, trávu, větvičky.
Budeš očkovat xchipsy a kdy?
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Já dávám směs vločky : granule : mléčné granule (poměr 5:2:1,5) a seno. Výkrm už je pak jen na směsi granule : oves (poměr 5:3) Granule jsou Pohledští Dvořáci, pro mrňata a maminy Králíček, pro výkrm KKV s probiostanem. Očkuju jen chovné, mladé na výkrm ne. Musím zaklepat, zatím nikdy nic neonemocnělo ani neuhynulo, a to jsme předchozích asi osm let neočkovali vůbec a občas přišla zpráva, že tomu nebo onomu sousedovi to popadalo na mor... Né že bych byla proti očkování nebo tak, ale nikdy mě to nějak nenapadlo řešit, nevím proč, psy a koně a prasata beru automaticky a králíky jsem nikdy tak nějak neřešila :stydim:

Tyhle už musíme pobít, nějak se to protáhlo déle než obvykle, tím že byl ten můj v lázních a doma je teprve od soboty
/nar. 5.1., tři barevní jsou od Bu po MSč a pak čtyři samci a čtyři samice od kříženky po Vss
Akorát pořád uvažuju, jestli si jednu tu straku nenechat do chovu.. :promin:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Moc hezky, Xchipsy. Trochu zavidim :mrzimeto:
Ti moji uz trochu povyrostli, ale porad je to bida. Verim, ze to dotahnou, ale bude to drahe maso... :nevim:
Ted mi vybehl z hnizda posledni vrh od vztekle matky, tak premyslim, zda ji po pdstavu malych neporazit. S kratkymi prestavkami je stale velmi protivna a skace po ruce nohama napred a vrci. Odchovava spis mene mladych (z tohoto vrhu narozenych 8 ks, prezilo 5 a to jsem jeste jednoho slepce vracela do hnizda, protoze byl vyplateny na druhem konci kotce...to nevim, proc.. z minuleho 6 ks.).
Achjo.
Takze na podzim budu hledat samici a hlavne samce. Druha samice je pekna, velika, klidna. Odchovala taky malopocetny vrh (4 ks), ale doufam v pristi vetsi uspechy :) Jeste by se mnozila, ale uz jsem nechtela, krmit plne kralikarny pres leto... staci, ze mam par zakrsliku, morce a tu velkou samici, kvuli kterym musim jezdit do skolky 2x denne, ikdyz tam nic nepotrebuji... :nevim:
Přílohy
E5EC0B23-E2F8-44D1-9A58-3F8CD86AB73A.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Škoda že je ta nová samice v plánu až na podzim, ty tři jsou velmi pěkné :stydim: Ani pořádně nevím, pro kterou se rozhodnout, jestli tu tmavou nebo straku, ale určitě bych si jednu nechat chtěla pro tříplemenné křížení (připouštět Vss samcem)...
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od andre.marek »

Nechávat potomky z křížení se moc nedoporučuje.
Ale já kdysi dávno, v dobách kdy jsem nechoval čistokrevné, také nechával pěkné samice do dalšího chovu a vždycky se osvědčily. :vytlem:
Teď, když jsem měl problémy s rýmou a neměl pořádné králíky, tak jsem také pár vrhů byl nucen udělat křížence, vypadají dobře a také je mi těch pěkných samic líto... :stydim:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Andre: ja mam velmi malo zkusenosti, ale kdyz si vezmu, jak funguji ty vesnicke chovy, pak spis neznam, ze by nekdo choval na cistokrevnych jedincich... jasne, neumim srovnat uzitkovost, ale v tech domacich chovech to lidi az tak neresej...

Xchipsy: moc se mi Tvi kralici libi! Vlastne ale ani nevim, odkud jsi...?
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti