Ohrady

chov ovcí a koz...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Sakra s tim zvířectvem jsou furt nějaký problémy! :blazen:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Lisbeth »

Ale kdepak, musím vám to trochu vyvrátit, zvířata jsou děsně bezva, proto je přeci chováme, no ne? :)) Já tedy za sebe musím říct, že kobyla plně respektuje vyhrazený prostor, výběh má skorem hektar, bílá páska je pro ní zákon a to až do takové míry, že respektuje vše bílé natažené ve vzduchu, snad i kdyby to byly spoďáry :)) Na zahradě jsem jí teď vytvořila jakýsi paddock paradise, normálně zahradu mulčujem, ale jak je všeho málo, tak jsem zaujala jiný taktický postup :vytlem: jenže jak ochránit brambory, záhony, keříky a stromky že, když ta naše popelnice žere všechno...místa, kam nechci, aby chodila, jsem ohradila bílým provázkem z hranatých balíků, který jsem připevnila na bílé tyčky z kamíru, jen v jedné řadě asi 50 cm od země a kobylu do toho systému bílé změti vypustila, no už takhle fungujem měsíc, od provázku si drží odstup, jako kdyby v tom bylo 10 000V a vypásá pochopitelně daleko líp než sekačka a hlavně potichu :vytlem:
P.S. Jeden ze sousedů už přišel s návrhem, jestli bych to takhle nevypásla i u nich, když vidí, jak to kobyle "jde", tak máme asi o žvanec postaráno :vytlem:
Xchipsi nezoufej, to se časem poddá!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Lisbeth »

Mastňáčku, tohle chápu, já taky dycky říkám, že nemám ohradu proto, aby se kobyla nedostala ven, ale proto, aby se NIC nedostalo k ní! Já to zase řeším z důvodu toho magora, co tu má ty lvi, má i mnoho velkých psů a ty mu často zdrhaj (hádej kam), ohrada prostě kobylu chrání před magory, ona si párkrát sáhla, 2x i omylem přeze mě a od tý doby z toho má vítr! Vlka tu naštěstí nemáme, nedovedu si toto představit, stačí mi ti cizí psi!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Mluvíš mi z duše. Zwartblí beránci okusujou kůru z olšových kůlů co pan Bosorka vylepšoval ohradu, takže v sadu budou problémy, palice maj furt strčený skrz pletivo, protože za plotem je tráva zelenější, vobtěžujou bahnice, ty je tedy nešetřej, beránci lítaj vzduchem. Suffolky jsou takoví klidný, fakt bezproblemovy. Zwartblíci mi připadaj jako kozenky.vymejšlej kde co. Když nalámu větvoví z bříz olší tak ho pěkně žerou. Suffky nikdy zájem o větve nejevily.
Chcem nechat dvě jehnice, tak jsem zvědava. :usmev:
Lisbeth :)) spoďáry :milos: :mir:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Lisbeth »

Teda Jani, když to tak čtu, tak si říkám, že kobyla je sice k prdu - ve smyslu, že nedává maso, mléko ani vejce, ale aspoň tu svou kýbloidní kebuli nestrká kam nemá :)) to jsou prostě radosti a strasti chovatelství :vytlem:
Mastňáčku, u nás ani myslivci s touhle existencí nechtějí nic mit! Takové rádoby pejskaře tu máme dva, jejich psi lítaj všude, dříve jsme měli normálně zahradu a dvorek otevřený, když jsme třeba byli venku, teď musí být vše zaligrované, cizí čokli už jsem ze dvora vyháněla 3x, některé jsem stihla nakopnout nebo majznout lopatou, ale přitáhli zas, jsou hladoví, tak hledají, musíme všude zavírat... a po venku chodit ozbrojeni - já nosím od té doby boty s kovovou špičkou, při kopnutí to v něm jen hekne, ideální je mít po ruce lopatu, když je to větší čoklisko. Jsou to lidi, s kterými nikdo nechce nic mít, jinak ti prořežou gumy u auta nebo zničí cokoliv jiného...nemá to cenu...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od honzauta »

Kostey: http://www.almvizovice.cz/sitove-ohradn ... 2600-d-hte

Já jsem kupoval v Kamíru, tam teď ale mají jen verze 12kV

Budu li kupovat další tak toto je můj favorit: https://www.kamir.cz/elektricky-ohradni ... vokou-zver
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Kostey »

honzauta: jeden zdroj hezčí než druhej. :souhlas: Jen tu je taková drobnost a to ta, že to co ti ale zdroj ukazuje, ještě neznamená že tolik na ohradě opravdu je :usmev:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Marion108 »

Musim zkouseckou obejit ohradnik a zkouset ruzna mista, nekdy nekopou treba jen dva metry a ten pachek to vzdycky pozna! Takze Kostey, ma pravdu.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od honzauta »

To je možné, že hodnoty nejsou úplně košer, nicméně je funkční, podle displeje člověk posoudí stav ohrady.

Když dočtete návod, tak ta píší, že řídící jednotka upravuje ( snižuje) sílu výboje a prodlužuje interval, když detekuje narušitele. Proto odpovídá novým normám.

Je to můj již čtvrtý ohradník a neměnil bych.

Nedokáži si představit jak můžou 2 metry ohrady nefungovat, jak proud prochází dál - bezdrátově :vytlem:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Marion108 »

Treba kdyz se prerusi dratek nebo se do toho opre trava nebo je tam spoj, nikdy se mi nestane, ze to vubec nekope, ale proste je tam min nez muj blbon respektuje...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od honzauta »

Na to je výhoda displej, že člověk nemusí běhat okolo ohrady se zkoušečkou ( já ji navíc ani nemám ) a vidí stav ohrady. Dokonce když klesne napětí pod 3000 V, tak začne blikat červeně. Zdroj bydlí u slepic, tak když se ráno otevírají a večer zavírají, tak se na něj mrkne a nic víc neřeším.

Ohrady buduji poctivě, drátky splétám.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak dnes je u nás ještě hnusněji než včera, fučí, chvílema prší, zima jak v Rusku, měla jsem cukání je dneska nepouštět, ale je třeba, aby si zvykaly, tak v 10 jsem tam šla. Čekala jsem, že jakmile začnu operovat s dveřma (je to bývalý chlaďák, takže pákové závírání, silné gumy..jde to ztuha a blbě..) že hned uslyším šustění slámy a vyskočí jak rakety.. Prdlajz, obě ležely a ještě na mě čuměly jak na cizí :blazen: (na to, že se tak trochu nesnášejí, tak vždy leží celkem blízko sebe, jedna byla v rohu po oknem, druhá vedle jeslí) Krmení, co jsem jim nechala v kyblíkách, bylo pryč, zda ho sežraly obě nebo jen jedna nevím. Ven se jim samotným nechtělo, se mnou šly, když jsem zase zalezla, zalezly taky :vytlem: Chuděry se teda ale třepou jak ratlíci, je jim očividně zima. Chvilku (jedno cígo) jsem tam s nima pobyla a pak šla pryč. Hrnuly se se mnou, ale vida, nejspíš už pochopily, že plot kouše, protože metr a půl před brankou brzda a dál nešly, jen začaly mečet. Naštěstí je to jen takové slabé pomekávání (jinak bych měla obavy ze sousedů, byť nejsou úplně blízko). Ještě jsem je chvíli šmírovala ze zahrady, klasika, chození podél plotu a čučení...
Teď jsem na ně načíhla znova, jsou v klidu, pasou se, čumí, pořád se drží spíš u branky a vrat než někde naprostředku či u boudy... Se jim divím, že nezalezou, když je tam taková kosa...
Tak už jsem víc v klidu jak včera (no jo, moc to prožívám :blazen: ještě uvidím, jak nám klapne večerní zavírání. Koňa jim tam dneska nedám, stejně je to akorát rušivý element než uklidňující..

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

To je problém lanek a pásek. S výkonnějším zdrojem se mohou při výboji - probíjení přepálit. To se u pozinku 2,2 mm snad nestane.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Kostey »

Já to tu napájim 25J zdrojem a taky bych neměnil.
Vyrábět se už nesmí, ale používat jo. :souhlas:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Marion108 »

Dad, letos jsem uz cast musela dat novou a to byly ty pasky a lanka loni novy, byly prepaleny na nekolika mistech s to kdyz na to koukam mate nekteri jeste silnejsi zdroje, ja tehda koupila ten nejsilnejsi co v kamiru byl... kdyz to nekde jde do zeme, tak mi to taky cervene blika, ale kratke naruseni nebo jen to probijeni mezi dratkama to teda nezaznamena...
Vetsinou pokles poznam podle chovani kona, a jdu merit, loni mi ohrada nekopala jen na jednom metru pred ruckou a kuzlata tam probihali, ale to byla moje chyba, nebylo to na druhe strany brany propojeny.... driv jsrm taky omotavala dratkama, nejak na to dlabu posledni roky... :plac:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Kostey »

He he zrovna před chvílí jsem si sáhnul. Suveréně jsem chytil lanka v domnění že jsem si to vypnul a ono :bobek:
:kostey:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Jamarov »

Co te nezabije :)) :souhlas:
Pavel tu psal ze lanko i po vypnuti neprijemne brni...no tak ja vypnu zdroj,vytahnu z elektriky a pak se dotykam jeste pres stazeny rukav :)) posera... :stydim:
A jsme kdysi jako blbci cestou z lomu z regecka zkouseli v nekolika lidech sahat na ohradnik kdo dyl vydrzi....no jo :stydim: :andel:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

Když nám jednou za uherák přijel pomoct starší syn, tak jsme ho nechali asi třikrát přeskočit ohradník, než jsme mu řekli, že je vypnutej :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

Pouštíte kozy a ovce ven ikdyž prší? Včera ty blbky couraly po výběhu déšť nedéšť, do boudy se šly schovat jen na chvíli a pak zas ven.. A to poprchávalo tak střídavě, chvilku a pak zas nic... Dneska od rána prší tak "jemně", ale prší. Navíc je všude mokro i proto, že pršelo celou noc (13mm). Tak nevím, jestli je jít pustit, nebo je dneska nechat zavřené... :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Marion108 »

Kozam otevru a pokud neni extra hnusne jako vitr, dest a chladno, tak couraj, nekdy se schovaj, prezvykuji uvnitr... jsou ale dny, kdy vystrci cumak a ani za nic ven nechcou...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů