Ohrady

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

Xchipsy - já mám krávy venku pořád, do přístřešku zalezou jen když je hodně velkej ceďák. Když mají možnost vlézt do přístřešku, tak bych je venku nechal (pokud je dost chrání před větrem, tj. ze tří stran)
Marion - třeba mají integrovanej lepší meteorologickej radar než naši meteorologové :))
:PavelIV:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Lisbeth »

Pavle mám to stejně - kobyla nonstop venku s možností se schovat a paradoxně v tomto počasí deštivo/větrno/chladno je neustále venku, přístřešek je netknutý, piliny nerozválené, voda neupitá, když pro ní odpo jdu a zavřu ji na box, kde má ňaminy, vydrží tam v tomhle počasí s bídou hoďku a už kope do vrat a chce ven...člověk (já) chodící ve vaťáku a drkotající zuby to prostě nepochopí... :vytlem:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

Díky všem, v 11 jsem je pustila, chvíli nepršelo, teď jen tak mží, tak ať si poradí.. :promin:
Zavírání včera v pohodě, huply dovnitř, já za náma přivřela, no problém pak byl dostat se ven, cpaly se do dveří taky, ale dala jsem to :blazen:

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak jak to bylo včera v pohodě, dnes ani ho*no :smutek: Zavřít se nenechaly, Ála už tak "zdivočela", že ke mě radši nejde blíž jak na tři metry. Ani kyblíky se žrádlem nejsou dost silná páka. Tak smůla, zůstanou přes noc puštěné, zvládly se schovat v dešti, snad to udělají i v noci a nic se nestane (jako zamotání se potmě do lanka apod...) Ale nic nenadělám, do lasa je chytat nebudu :hrabeti:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak nejak jsi to predpokladala, vid? Ze se za chvili nebudou chtit nechavat zavirat... :)) Ono je to pro ne jen prospesne, kdyz si ten system mohou delat podle sveho. Kdyz maji dostatecne zazemi (a to maji), tak vic netreba. Ony si poradi :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Mno, ony si poradí, ale xchipsy se dnes moc nevyspí. :usmev:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

Ale vyspím, kašlu na ně, už jsem se kolem nich naskákala až až a nervů měla taky dost :vyhlizim:
Dokoukám hokej a spím, ráno budíček ve 4 a jdu na srnce :jizlivec:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

:udiv: jako takhle? :hajnej:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak nějak :hihi:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Tak to jsi holka šikovná. Já tak mouchu, komára a tak.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Jan »

Tak zatim jsem vyřešil ovce nákupem karisítě 4mm oka 15x15. Mám Qessantsky ovecky a mimo strkání hlavy skrz celkem nemají potřebu utíkat.
Asi jim teda koupim to ovčí pletivo, a ty sítě jim nechám jako košáru.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Jan »

ta největší tam párkrát strčila hlavu, beran nemůže a dvě menší to zatim ani nenapadlo. tak uvidim.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
nitraner

Re: Ohrady

Nový příspěvek od nitraner »

P_20190526_172250.jpg
P_20190526_172244.jpg
Už se to rýsuje.
😀😀😀😀 :nitraner1:
nitraner

Re: Ohrady

Nový příspěvek od nitraner »

Mastnacku, nic nebudu sušit. Spasou. Hlad je nejlepší kuchář.
Brána tam je, i na traktor. Navíc ty kuly pujdou uřezat na 120 cm. Na výšku palet.
😂😂😂😂 Řunářovská zeď.
Když bude počasí, tak to do 14 dní bude hotové.
Mám bubnovku.
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Hhippie »

Nitraner: neber to jako rypani. Dotaz je myslen naprosto vazne: nedelaji Ti problemy myslivci a dalsi “dobrodivci” chodici krajinou kvuli tomu, ze narusujes raz krajiny a hlavne jeji prostupnost? Protoze treba my mame na katastru nasi obce narizeni, ze oploceni ohrad nesmi mit vic nez xy cm a ze musi byt prostupne pro zver (neptejte se me, jak tam mate udrzet ovce a zaroven to nechat prostupne pro divoka zvirata... :blazen::)
:Hhippie: Bubáci forever!
nitraner

Re: Ohrady

Nový příspěvek od nitraner »

Myslím taky naprosto vážně. 😂😂😂
Pronajal jsem si pozemek na pasení ovcí, stím že bude oplocen.
A tí co nejsou schpní zajisti aby se divočaci nepřemnožili, jsou mi tak nějak ukradení. I další darmoráči.
Navíc je to zahrada za obytnou části.
:nitraner2:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

Nitraner, tady bych se jakožto myslivec ohradila, pokud to bylo myšleno tak, že jsme to právě my, kdo může za přemnožení černé zvěře. Ono to totiž není tak černobílé, pokud vám zemědělci naser*u na 120 hektarů řepku, pak je jedna úzká polní cesta a dalších třeba 80 hektarů zase řepky, pak polní cesta a 100 hektarů kukuřice...JAK!!! v tom proboha chcete lovit? Jistěže je taky "nižší" plodina, třeba pšenice, ale kolik si myslíte, že je z toho divočáka v tom obilí vidět? Tak možná čtvrt hlavy nebo kousek hřbetu a na to se fakt střílet nedá (nehledě na skutečnost, že absolutně nevidíte, zda to není bachyně vodící selata, takže střílet jen tak na kousek prasete, který je vidět, je rozhodně nepřijatelné. Prasata nemají žádný důvod z těch lánů chodit ven. V řepce mají klid, do vedlejší pšenice se dojdou nažrat a pak zase zpátky.. Jediný okamžik, kdy jdou 100% ven je až je "tlačí" lišta kombajnu. A to není lov, ale poprava a hnusárna (nehledě na bezpečnost, opět nemožnost spolehlivého obeznání zvěře a v tom kalupu taky riziko spíš zmrzačení než spolehlivého ulovení...) :nesouhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od oreb1 »

xchipsy, máte pravdu. Ne vždycky je to jednoduché. Navíc jsou prasata blízko lidí, takže se všude nedá střílet. Tady u nás jsou myslivci a zemědělci jedno a totéž. Do minulého roku divočákům přes zimu nechávali na poli vždycky kus kukuřice. Konečně letos poprvé už ji sklidili všechnu a prasata aspoň přes zimu rýpou topinambury. Mají krmení všude dost, není potřeba je přikrmovat.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Profesor1 »

Unás žádné lány nejsou a přemnožené je všechno. Hosti ze Švícar a pod. se holt vyplatí. Myslivců jako nasr. . . .ných, ale většinou staří a ti pokud nemají v mrazáku prázdno tak nikam nejdou, pardón - NEJEDOU!!! -louka nelouka.
Když zvěř udělá škodu, tak každému tvrdí že si má ohradit (tady mají lidi menší políčka), ale to není pravda , ohradit se mí jen ovocsad. Nech si ohradí oni!
Jestli Xchipsi tvrdíte že to nejde, což tvrdí i tady, tak na co ta organizace je?!?!,Buď nech se najde řešení, nebo nech se ta organizace zruší.
Jestli že je něco přemnožené a dělá to škody, tak bachyně nebachyně, masakr nemasakr . . . .. .
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Lisbeth »

Chápu Xchipsy, ale i Profesora - u nás je to jak přes kopírák, obří lány jako psala Xchipsy tu nemáme, ale menší lány jo, jenže právě místní myslivci jsou všechno starší chlapi 60+ a právě jedou tím stylem, dokud je mrazák plný, nestřílí se. Když mají naháňku a střelí 2 kusy, tak to je svátek, černá je přemnožená, až to bolí. Je zcela běžné potkat stádo prasat v pravé poledne 50m od posledního baráku, nebojí se (ale my jo). Výběh mám oplocený 3mi řadami pásky, přesto v něm včera bylo ryto, naštěstí jen trochu a na místě kde to nevadí, ale i tak, páska nepoškozená, zvládnou proskočit mezi první a druhou řadou. To množství černé a to, že se s tím u nás nic nedělá mě trochu děsí....
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] a 14 hostů