Škodná

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Kostey »

Já si teď málem fotopast objednal, ale místo toho jsem nakonec koupil dvířka ke kurníku, které se po setmění samy zavíraj a s rozbřeskem zas otevíraj. Jsou i se solárem, takže nemusím řešit elektřinu :souhlas:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Jamarov »

A ktery? Taky jsem koukala. Ale to jsem mela driv dokud jich bylo pres 50 :plac: Ted mam uz jen 9ks a zadne ztraty, vsichni spi na strome.
Fotopast jsem taky chtela ale stoji dost krom toho ze uvidim o jakeho predatora jde to nic nevyresi. Kdyz byly prokousane krky byla to asi kuna a kdyz mizi beze stop a vejce zustavaji tak zas liska.
O vikendu davam past tak uvidim,ale kuna pry do zeleza nepujde.A pokud se liska chyti tak ona to taky nemusi byt vyhra...pokud ma liscata jako ze asi jo,tak oni pak delaji sami skody jeste vic.

Jo a videla jsem nejaky patent na internetu jak za financni obnos posle dotycny mail jak si sestrojit dle navodu prulez kudy projde slepice tam i zpet ale kuna ani liska ne.
Tak to by me fakt zajimalo na jakym principu by to mohlo fungovat.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od xchipsy »

Fotopast se dneska dá koupit za pár korun, já mám třeba Acorn, která dnes stojí kolem 3 tis., dá se koupit i levnější no a samozřejmě i dražší, to jsou ty co mají video se zvukem, neviditelný přísvit a odesílání přes GSM. Že "to nic neřeší", no právě u té s GSM vám přijde na mail fotka nebo video (nebo na mobil MMSka, záleží na nastavení) a můžete vyrazit zakročit - pokud teda nemáte chov kilometr od domu :))
Navíc to dnes umí fakt kvalitní fotky a videa a člověk je mnohdy překvapen, co všechno se mu na pozemku v noci pohybuje... Já ji teda využívám jen v revíru, protože doma nám - zatím - nic neškodí, ale nikdy neříkej nikdy.. :blazen:

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Jamarov »

Kamaradovi prave ukradli :cert:
Jako urcite je to zajimavy vedet,protoze ve vesnici vedle se objevil medvidek myval :nesouhlas:
Myslite ze by dokazal tak velke skody na drubezi? Nevim jak lovi ani jak ho chytit...
A druhe misto kam bych ji rada dala je spousty km od domu...jenze...jaky muze mit zaber? Asi bych jich musela mit vic...aby to melo smysl :smutek:
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Kostey »

Mám objednané tyhle dvířka: https://www.adeka.cz/detail/adk104-komp ... im-panelem

A fotopasti jsem vybíral a vybíral a koukal nejdřív na modely za 2500, ty mi přišly moc obyčejné, tak pak za 5000kč a pak jsem si řekl, že když si dvojku ještě přidám, tak už to bude něco. Pak jsem se vrátil na zem a řekl si že přece nedám tolik za blbou fotopast, která mi drůbež neochrání a radši koupím dvířka ke kurníku.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od PavelIV »

Asi toho vím o slepicích málo, ale když se teda automaticky otevřou a zavřou dveře, tak co zaručí, že slepice už při setmění budou v kurníku. Nebo je to nějakej slepičí zákon? :vytlem:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Kostey »

Je tam nějaké zpoždění toho zavírání.
A když nezalezou, tak je to prostě jejich blbost.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od oreb1 »

Slepice prostě zaleze, ona to ví, kdy má jít spát, podobně jako bažanti.. Třeba kachny chodí později.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Janina »

Ráno jsou vzhůru dříve než jim otvíráme, s nadšením čekají. Večer se mi zdá ještě dostatek světla, a ony už jsou v kurníku na hřadech. Naše slepice chodí spát ještě za světla. Třeba kolem šesté. Budu je sledovat a kouknu i na čas. :usmev:
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od honzauta »

Takhle maká fotopast z Aliexpressu asi za 800 Kč, dělá i pěkné videa, problém je, že nejde pořádně nastavit čas a datum, nebo to prostě neumím a tužkový baterie, 4 kusy tam vydrží max. 5 dnů

Obrázek
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od honzauta »

Ještě obrázek ze dne za přímého slunce. Fotopast čeká ny vydru, ale hříšník byly volavka, dojíždějící zbytky po vydře.

Obrázek
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Jana P. »

Pozor na to
https://www.denik.cz/krimi/jihlavsky-so ... d=13686452
Soud řeší liškovraždu. Ženě hrozí vyšší trest než za úmrtí při dopravní nehodě
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Zabití z nedbalosti, mělo by se to posuzovat stejně jako sražení autem, včera se zrovna jedna zrzka válela na obchvatu Kolína, takže našim puťkám se zas o 1 % zvíšila šance na přežití :souhlas:
O týrání by mělo jít jen když prokážou úmysl ne ?
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Jana P. »

Nevím. Když nechám bytost ve sklopci měsíc např. Je to úmysl? Nebo tam drží odtučnovací kůru?
Farmářka pravila, že je to snad na vydru a že tu by odvezla daleko a pustila. Ale nekontrolovala. Nikdo by to nepřežil
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
kosta
Příspěvky: 757
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od kosta »

Kuny.Poslední tři dny u nás řádily kuny.Běhaly po střeše budily nás.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Kouťák »

Začínají si čistit své teritorium,kde zůstane pouze jedna a bude mít mladé.V červenci se páří a v březnu má mladé,tak se máš na co těšit, až je začne učit lovit.Vyhnat,odchytit do sklopce a odvést hodně daleko,ale přijde tam další.Pro mě je to marný boj a jediná možnost je dobře krmit,aby nelovila.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

pro toho kdo nemá drůbež a jinou drobotinu ke slovení je to dobré k omezení potkanů, na seníku a sýpce si je hýčkám, od domu je honím
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Františka. »

S kočkami a psy se taky moc nesnesou. Mívala jsem tu vždycky nějakou, ale asi už jejich místo zabraly kočky. Hlavně že tu nejsou myši, kuny i kočky jsou na ně výborné. Legrační je, že mně kuny nikdy nevadily, ale už je tu nemám a tam, kde jim vadí, je mají pořád.
Nenapadlo by mě, že by měly tak dlouhou březost, skoro 8 měsíců.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Hhippie »

Na Konferenci jsme mezi sebou chovatelé probírali krom vlků také další škody způsobené na ovčích stádech.
Kamarád z Jižních Čech má dlouhodobě veliké škody kvůli krkavcům a liškám. Přichází o mnoho jehňat (ani náhodou ne jen těch čerstvě narozených).
Ukazoval např.fotku staršího kusu bahnice, která měla rozervanou a sežranou půlku krku tak 20x20 cm, kdy bylo jasně vidět, jak vykrvácela (louže čerstvé krve pod ní). A vyklované oko. Takže se nejednalo o padlý kus, na kterém by jako mršině pak hodovali. Kdoví, co vše se na ní nažralo. Našel jí zcela čerstvou.
Prý není ojedinělé, že lišky stejně jako třeba vlci spolupracují při lovení. Dokonce si navzájem pomáhají odtáhnout kořist.
Nechci být necitlivá vůči chovatelům ovcí ve vlčích oblastech, ale mám pocit, že ochrana proti vlkům je ještě tak nějak realizovatelná. Ale ochrana proti ptákům je prostě zcela mimo lidské možnosti… :mrzimeto: kort v kombinaci s liškami a rysy, se kterými se v těchto lokalitách potýkají… :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodná

Nový příspěvek od Bekkky »

S krkavci, kteří jsou chránění, je problém I zde. Nezažila jsem, že by dělali škody na stádu s většími jehňaty a ovcemi, ale zažila jsem, kdy značně škodili u stáda, které se bahnilo venku. Napadli čerstvě narozená jehňata, vyklovali jim pupečník a jehňata vykrvácela nebo jim klovali oči. Taky napadli ovci a vyklovali jí kůži okolo ocasu a ona taky asi do týdne uhynula. Ovce se naučily jehňata chránit mezi sebou a ihned sežraly placentu, prakticky dřív, než z matky vypadla, stálý u ní další ovce a placentu žraly. Ale taky zabralo, že jsme nad sítí pouštěli draka v podobě dravce. Když trochu fouká, udrží se ve vzduchu pořád. Ale je blbý když spadne do sítě...
Nemohlo se stát, že se ta ovce zavalila, nemohla vstát a tak ji napadli? Nebo jiné problémy, že ležela. To by bylo možné...
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů