Stříhání ručníma nůžkama

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Toho se prave “bojim” - hysterickych majitelu dvou tri miniovci, ktere berou jako pejsanka... ale pani je informovana a odvazna, tak si rozsirim obzory. Treba nakonec strihnu i Johnovi ty dve oussantky vedle nasi vsi, na ktere se mu nechtelo jet :))

Tak dik za prakticke rady. Snad si to osaham. Na zac.tydne mam jet na (pro me) vetsi stado, tak si treba tak odrovnam ta nacata zada, ze uz nepojedu ani na miniovci, ani na soutez... :prekvapeni:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Jan »

Moje qesantky jsem koupil jako zadredovane koule, tak jsem 2 nejmenší a s nejhoršim stavem zkusil ostříhat . Ne nužkama na ovce, ale krejčovskejma.
šlo to strašně, byl problém, že jednou jsem první trochu střihnul - bohužel , ale ona sebou ani nehnula a nebečela. Ohledně těch výrůstků na krku - co se stane, když by se ustříhly ? Protože jsem je teda vůbec neviděl. No ocásek jsem taky skoro nestříhal, tam to bylo podobný, ten byl taky špatně vidět.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane, zacinala jsem taky z beznych nutek na papir. Akorat ja s tim byla schopna tehda opizdlat normalni masnou ovci! :vytlem:

S temi cingrlatky na krku - uz se tu o tom kluci kdysi bavili. Ze se stava, ze je strihac prehledne. Nestane se nic. Ony zrejme nemaji pro telo zadnou funkci...takze je z toho trocha krve a pak se to zahoji a na pristim strihani uz nic neprekazi :mrk:
Samozrejme si na to pokusim myslet a obstrihat je.. :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Mastnacku, diky za peci. Uprimne zrovna cekam na vlak a jedu strihat sve druhe stado “na kseft” :stydim: abych jeste nahnala nejakou techniku a zkusenosti. Nevim tedy proc mam tu potrebu, kdyz stejne soutezim sama se sebou o posledni misto, ale pro ten pocit, ze jsem pro to udelala maximum asi.. snad nevypovědí záda. :smutek:

Shodou okolnosti mame ve stredu ve skolce nožíře, tak planuji zkusit donest nuzky jemu. Ma japonske brousky, dela to dobre, tak snad bude alespon takovy profik, ze kdyby si nevedel rady, rekne to pred tim, nez neco zprzni... :nevim:
Na ct mam jeste tu jednu oussantku, ale na tu planuji vytahnout ty male Bergery.
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Jan »

Takže jsem včera ostříhal první ovci - qesantku. Teď vypadá úplně jinak, byla hnědá a je černá. A podstatně menší :) , Chudinky je nutim se prodírat tim křovim s hlohem, a párkrát se tam chudinky šprajcly, tak aby mi tam nezaložily odbory či co :) .Myslim, že je asi 2 roky stará a nebyla vživotě stříhaná.
Možná rada pro úplný začátečníky, jako jsem já - při stříhání nejde o to ostříhat vlnu, ale (aspoň v mym případě) o nalezení cca 2 cm vláken mezi kůží a hroudou dredo filcu. Bylo to super - jako mrtví kožojedi a tak. No ještě se zeptam, jak fixujete ovce ? Na videu, co sleduju rusáky tak maj přípravek něco jako písmeno H , kam daj ovci nohy a zajistěj. No a ona jim pak neuteče a stříhají na stole. Zkoušel jsem svazovat, ale nějak se mi z toho potvory vyvlíkly, tak mi je pak syn držel za nohy - což je nepraktické (jsem rád, když mi děti pomáhaj a nerad bych to vyplejtval na blbosti) . Tahrůza, co jsem tu viděl s tou lamou, tak to je asi zbytečný.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od minie »

takhle oškubat mi šla velká ovce, ale ne každá. Ouessantky zatím nikdy, budu muset na ni číhnout.
hhippie...věřím, že bys na zvonečky nezapomněla, ale ne každá je má, ty co máme teď, tak ani jedna.
Všichni, kteří stříháte tyhle prcky, tak klobouk dolů. Jsou pěkně mrštné :souhlas:
Na videu, jak sříhá na stole nůžkama, tak jsou ovečky jak voškubánci, to fotky, které jste sem na diskuzi postupně vložili (i do jiných témat), tak jsou mnohem plyšovější :souhlas:
Jen tak dál střihači :ruzicka:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Mastnacek: to posledni video... :)) nejak mi to prislo jako kdyz teplejm kadernikum na kadernicke soutezi misto holek dali ovce :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Jan »

Ohledně škubání - to bych jim neudělal, to by nešlo. Tak jako na prvnim videu mi to samo nešlo. I když jsem si to nemyslel, tak mam asi tupé nůžky.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Jan »

S tim pižlánim - úplná hrůza to neni - maximálně je potřeba jim trochu pomoct, aby se křížily, Když jsem chytil takový ty jako vlákna, tak dobrý, ale když dredo filco chuchel , bylo to horší. Uvidím, vyzbrojen novými znalostmi mě ještě čeká beránek a ty dvě ovečky, co jsem jim opižlal jen ty dredy.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Tyjo, ja uz bych to bez te ochrany palce nechtela. Dokonce jsem si sahla i na poslednim strihani :nene: a to byla jedina dira v rukavicich, ktera tam je... :ajeje:
A to jsem jedinej exot, ktery striha v rukavicich... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od PavelIV »

Bez ochrany ani ránu :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavle: presne! :vytlem:
Mastnacek: mno...ja bych to radsi moc nerozebirala... :stydim: Kdyz uz pr.ruka nemohla na tech 6ti ovcich, tak jsem si na hrbete ma te nejhutnejsi vlne pomohla do stisku druhou rukou. A prave si sahla na horni ostri rukou levou :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Nech si to, jo? :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Sice je to asi praktictejsi na uschovu (ta pacicka - ochrana palce prekazi, ze se nuzky nedaji cele zastrcit do pouzdra), ale na druhou stranu - ja jsem rada, ze tam tu ochranu mam. Na zacatku jsem si parkrat ty Bergery pohladila a nepotrebuji si to opakovat... :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Pro pokrocilejsi. Tak to se me netyka :vytlem:
Tak to vubec nevim... nejak jsme spolecne ceny neprobirali... :nevim:
Snazim se na Youtube nahrat videa z el.strihani a vubec se mi to nedari :( Tak snad se jich dockate.... :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak oussandě cingrlátka na krku zůstaly :blazen: je legracni, kdyz je takova malinka ovce ostrihana. Nebylo na tom nic sloziteho, jen jsem pouzila ty mensi Bergery a byla trochu vztekla, ale manipulace jako s velkou ovci...pohodinda :mrk:
Jeste jsem smikla kopytka zakrslicim, co s ni bydli a za pul hodky jsem byla hotova :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Justě udělej nůžky jen pod podmínkou, že se taky zůčastní nějaké střihačské soutěže! :vytlem:
Mě radši ani neodpověděla na SZ, když jsem jí psala ohledně Vrbětic... :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Kamarááádi, tak na tohle nemam!
Vymazlinkany rohlickovy ovecky, co maj metrak fakt strihat nemuzu!!
Pan ji celou dobu drzel za kopytko a rikal: “Holcicko moje, to zvladnem!” :))
Naprosto stejna situace jako u lidskeho porodu... jsem myslela, ze se pocuram smichy!!
Ale kdyby mi ji nepomahal podpirat a pridrzovat, nemela bych na to ji ostrihat :nevim:
Přílohy
58583F1F-E6DA-4327-A0C9-5C734826E11A.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od minie »

hhippie...to měl spíš říkat tobě to: " Holčičko moje, neboj, to zvládnem, ne :)) :)) :))
mastnacku...koukám, že děti počítají na dětském počítadle kolik nůžek ještě zbývá, co :vytlem: Zkušenost klidně napiš veřejně, nejsem střihač, ale je fakt, že spousta chovatelů si neuvědomuje, že být v blízkosti střihače pro ně může být nebezpečné, tak, ať to vidí. Pro dost dětí je to taky atrakce a nacpou se samozřejmě co nejblíž, protože přes rodiče není vidět, že? Takže se střihači nebojte ozvat :souhlas:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie »

Predpokladam, ze dospelyclovek je dost inteligentni na to, aby si uvedomoval nebezpecnost nacini, ktere bezne pouziva. Ale rozumim tu poznamku a peci. Clovek se muze poucit i z cizich preslapu :mrk:
Uprimne...bez toho, aby mi ji podpiral, bych s ni nehla. Takze ja jsem si rekla, aby mi s bi pomahal a navigovala jsem si ho, kde ma byt a co delat. Kdyby nebyla tak klidna, nezvladla bych ji :smutek:
Ale tak...taky zkusenost. Ptat se, jak jsou asi velke..(nebo cim krmej - rohlickovy uz nestriham! :vytlem:) ono lidi maji spatny odhad, ale tohle byla fakt masina!
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] a 15 hostů