Sušení sena

Louky a pole
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Nemam kam dat ted hned baliky...tam nahoru to nejde... senik na baliky by mel stat v prubehu leta...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kde se vzal, tu se vzal mráček a už hodinu prší prší jen se leje :usmev: za mocných poryvů větru na seno v řadách :smutek:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

Dad :plac:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

No co :prekvapeni:
Však už to tu někdo psal - seno má alespoň jednou zmoknout.
Mašinka to ještě obrátí a pak se uvidí podle počasí co s tím.
Zato poposkočí otavy a narostou. Radši tohle než sucho jako poslední roky.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Taky jsem dnes po třetí hodině seknul další 1000 parcelu a zavolal Jirka že prodal poslední ovce a že ty 3000 m pastviny co ráno seknul si mám obrátit a zklidnit.
A to jsem vyhlásil stop stav :cert:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od andre.marek »

Já v úterý dodělal další 3000m, 70 malých hranatých balíků, včera večer ještě sbalíkováno 30 balíků na dalším pozemku, ponecháno na hromadě pod plachtou, už nebyla síla a světlo k dokončení. Dnes to uklidím a letošní sena hotovo :)) Otavy už bývají jen takové trošky...
Nakonec docela úspěch, na to jak to na začátku vypadalo s tím počasím :souhlas:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od arus »

Mastnáčku, jak je sušení s technikou jednoduché :souhlas:
My, co máme jen dvě ruce, dvě nohy a jedno motúčko, tak bych tu vaši plochu sušila a sklízela 14 dní. Při hezkém počasí. :stydim:

Dnes odpočívám, nesuším, přestože je venku krásně :ajeje:
Seník mám skoro plný dole i pod střechou a to mám sklizeno asi 60 procent plochy. Co s tím zbytkem, můžu to nechat jen tak ležet?
Naposledy upravil(a) arus dne 13 čer 2019 10:29, celkem upraveno 1 x.
:arus:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od arus »

Mastnáčku, ještě to pamatuji. :mrzak:
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Vim to pouze z vypraveni, babicka tehda kvuli drine nekolikrat potratila, dobytka nebylo malo a pro me je stejne nepochopitelny jak to zvladali... :nevim:
Tata rikal, ze kdyz prisel ze skoly, mel na stole seznam veci, ktere musel do vecera udelat, kydani, sekani kopriv, obraceni sena... dnes by me za tohle udali na socialku, jak to ale tehda mladezi prospelo, v utery vecer mladej s nama sklizel takovou malou loucku jeden vozik a jak se soptil... :ajeje:
Naposledy upravil(a) Marion108 dne 13 čer 2019 10:44, celkem upraveno 1 x.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od přezdívka »

Už si ani nedokážu představit, jak jsem všechno stíhala. Rekonstrukce baráku, dvě malé děti, plný dvůr drůbeže a sena se dělala na hrábích a na půdu vidlema a tam to ještě postrčit až dozadu. Sekalo se kosou. Větší plochu posekal soused s traktorem s lištou. Pak jsme si pořídili MF 70 a po čase k ní obracák. Takže většina práce byla na manželovi. Já jen zahrabovat a slkádat. Měli jsme malého nákladního Barkase. Synovi bylo 6 roků a byl nahoře na fůře a přišlapával vichy sena, jak je tam děda dával vidlema. ........Vůbec si nedovedu představit, že by tohle dělala vnučka, které je teď 6. ......
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Syn se zapojuje rad, jen tedy, kdyby nekteri vedeli v kolik jsme se vecer vraceli... :hihi:
No jo, ale ty decka to desne bavi maji to jako hru. Muj chlap tohle obdobi prospal, respektive situace neumoznila aby decka zapojil a ted je pozde, kluk je proste uz velkej a tohle je blbost, nebavi ho to a nevidi v tom smysl... nema k tomu vztah, obcas mam pocit, ze tu s nama zije mestak z vesnice... :pche:
Přílohy
IMG_20190610_194434.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jamarov »

Marion,mame to stejne.Taky nebudu psat v kolik chodi kluci spat tenhle tyden :stydim:
Do tmy se dela venku a je to desne bavi. Ten trilety se kolem mota a pozoruje a ten 8lety uz opravdu pomaha a vydrzi dlouho ,odmenou jim je jizda na vleku nebo na ctyrkolce. Ze stroju jsou nadseni a tesi se na traktor...
Krome posekani delame celou pudu sena ve stodole rucne,s hrabema susime, navozime a muz hazi vidlema na pudu,ja prehazuju a uslapavam.Fukar nechce kvuli pozarum.Zna to asi kazdy kdo zacinal,akorat my zaciname uz 11let :))
V cem vidim velkou nevyhodu, delat vse rucne,nebo jako driv....je to,ze dnes nezije vic generaci spolu. Diky tomu se to asi taky dalo zvladat lepe...treba kdyz se babicky postaraly o deti nebo domacnost a mlady mohli delat.Stihat vse je narocny. Taky se ucily deti ucte ke stari a vracela se starost a pece prarodicum. Byla to prirozena soucast zivota a kolobehu.
Kdyz se tu zastavi tchyne a zustane treba dva dny,deti vezme do lesa,na kolo,nebo uvari,slozi pradlo,odveze deti na krouzek usetri mi tolik casu ze zasnu kolik toho pak stihnu.
V zari z vesnice odchazel posledni 97 lety hospodar,meli kravy,vsechny louky tu sekali kosou.Jeste loni jsme od neho meli posledni seno.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Nase deti maji tedy taky pohodovy zivot - nijak nedrou, ale zapojuji se do kdejake cinnosti - at uz pece o domacnost, nebo pomoc na hospodarstvi. O pomoc je zadam, ale ony se i ptaji, zda mohou udelat to ci ono. Nemame to zautomatizovane, protoze hospodarstvi nemame u domu, ale maji zatim zajem pomahat. Jsou 6 a 9 let. Nektere domaci prace uz neresim. Treba sklizeni pradla ze susaku a uklizeni si do skrini. I ta mala si posklada tricko a da na kominek. Nevadi jim to. Rady myji nadobi a nebo se obslouzi, co se jidla tyce...neni nic pravidelne, delam to spis ja, ale nemaji problem, kdyz je do procesu zapojim. Prijde mi to v poradku a samozrejme. :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Moje deti to take nemaji jako povinnost, ale jsou motivovany systemem odmen... a to seno, kdyz syn si hrozne moc preje kravu, a tak to je jasny, vi, ze krava sezere moc sena a to se musi nasusit. :vytlem:
No a taky o praci kolem zvirat se rvou, ja tam moc nemuzu brat oba, protoze jsou to spunti 3 a skoro 6 let a uhlidat je kolem konu neni vubec jednoduchy... vozeni, hlazeni atd maji za odmenu, normalne je cely vybeh i pastviny ohrazeny tak, ze se tam nedostanou, eda vchodem a dcera jeste branky neumi otevrit, mam to totiz nasponovany a syn vi, ze nesmi...
No, ale vite jak sousedi dost blbe koukaj, kdyz decka hulakaj po noci kolem baraku, jeste, ze je to jen par dni v roce... :stydim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
nitraner

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od nitraner »

:hura: :hura: :hura:
Než začal slejvák, stihl jsem zaplachtovat seno na vlečce.
:hura: :vytlem:
:nitraner2:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

Zítra doveze místní velkochovatel ovcí dva balíky sena. Má je krásné, velké, utažené, opravdu těžké. Přesně vím, co sušil a sbalil. Za jeden chce letos i z dovozem 1000 Kč. :usmev:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak se to zacina plnit...
Přílohy
IMG_20190613_165743_compress69.jpg
IMG_20190613_165758_compress86.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
nitraner

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od nitraner »

👍 :marion:
Nafoukej plnou, jak seno slehne, bude pulka.
:kyticka:
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Rozhodili jsme to po cele plose a nechavame vydychat... senomet fouka na blby misto, bude v budoucnu jinde z jine strany, ale ted se to musi jeste posouvat... no coz furt je to ctvrtinovy cas oproti vidlim... jsem rada, ze ho mame a kdy se povede koupit senomet, kdo kteryho jsem hazela jako mrnavy spunt... :)) jak je ten svet maly...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Kouťák »

Všichni už máte skoro usušeno a já jsem nechal zahradu pro sousedovic koně.Když jsem jim to řekl,tak bylo velké nadšení,ale zahrada krásně zarostlá,ale nikdo sekat nejde.Tak nevím,zda nemysleli,že jí posekám,usuším,odvezu a složím do seníku.Tak ještě počkám,protože ti jejich koně jsou moji mazlové.
IMG_2351.JPG
IMG_2336.JPG
IMG_2339.JPG
IMG_2334.JPG
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů