Vyplati se vubec chovat ovce?

chov ovcí a koz...
Profesor1
Příspěvky: 8381
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Profesor1 »

No jo, hezky se to čte, ale jak poznám, že tohle skopové křehké masíčko nevyrostlo na granulích, na injekcích hned po narození a na preventivním odčervování třikrát během půl roku. . .?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Vloni jsme poráželi asi čtyřletou bahnici po odstavu. Vážila 70 kg. Suffka. Nádherné kýty. Tmavé maso. Ty jsme vykostili a ponechali pro nás. Ostatek se nabalíčkovalo pro naše dvě feny howavartky.
Znovu opakuji, že záleží na plemeni. O masná jehnata je vždy zájem.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Hhippie »

Jasne, pravdou je, ze lidi 1) maji predsudky, protoze proste puvodni plemena byla vic lojovata a maso bylo opravdu vic citit, 2) to kucharky neumej uvarit.

A to je hodne nestastne spojeni... takze kdyz bude v masne vedle sebe levne veprove / krasne cervene hovezi / lakave jemne teleci nebo nezname skopove... urcite pujde z pultu jako posledni v poradi.
Navic...cena jehneciho masa neni nizka, takze lidi, kdyz nevedi, jak to pripravit, si ho proste nekoupi, protoze si to nemohou dovolit, takhle plytvat penezi... ja tomu vlastne rozumim - taky bych si dala nejaky steak doma pripraveny. Ale vubec nevim,jak na to. Takze si nekoupim platek za 200 Kc na to, abych pul vecera zvykala podrazku s presvedcenim, ze kdyz to bylo tak drahe, tak se to preci nevyhodi... :nevim:
Ja mam vyhodu kraje - tady jsou penize. A lidi hledaji domaci produkty i kvalitu. A jsou ochotni za ni zaplatit. Bohuzel mam pocit, ze o tom vic mluvi, nez konaji. Protoze kdyz obeslu sms odberatele, ze bude cerstve jehneci, vetsinou se sotva rozproda naraz jeden dva kusy... :nevim: ale postupne se ten seznam rozsiruje. A taky mozna i proto, ze delam trochu osvetu. Uz lidi nepresvedcuji, ze jehneci nesmrdi. Ono svuj typicky pach ma, ale rikam, ze jestli to chteji vyzkouset, vyberu jim vhodny kus masa a dam jim k tomu osvedcene jednoduche recepty, co zvladne kazdy a jsou zarucene. To nekdy zabira a lide se vraceji... :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo...pruser... ale pokud proste v realu ty naklady na odchov toho jehnete, aby to bylo ekonomicky rentabilni pro chovatele, takhle vysoke jsou, pak proste nelze prodavat za mene. To nedava smysl, ne?

Ja se tedy porad bavim o chovu pro uziveni chovatele, ne o hobby chovu. Tam si ceny muzeme nastavovat takove,jake chceme. Bud prodame, nebo snime sami.
Vlastne mam pocit, ze se ani nekonaly zadne predpokladane hruzy vybijeni stad a enormne nizkych cen a prebytku masa,ktere nikdo nechce kupovat...v reakci na suchy rok a malo pice... ze?
:Hhippie: Bubáci forever!
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od ivan613 »

Priznám sa ovečky som nikdy nechoval na kšeft.Vždy som na chov trošku doplácal.Hlavne že som nemusel pozemky kosiť.Seno dokupujem.Nenasuším dosť no zase mám to hneď z vedľajšejho pozemku od suseda.Je pravda že tých mojich šesť kúskov a jeden baran je oproti ostatným chovom nič.Ešte keď som choval Oxford Down tak mi v práci všetci tvrdili že maso je smradľavé a nebudú to jesť pretože všetci poznajú ovčie maso.Takže som poprosil maminku ktorá to vie pripraviť o milión precent lepšie než ja nech mi pripravý zadné stehno do práce.Nikto z nich nechápal ako je možné upraviť maso z ovečky.Nebolo to jahňa.Takže si myslím že veľký problém je v tom že ľudia nevedia to masko dobre upraviť.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od přezdívka »

Výkupce jehňat a ovcí z našeho kraje vykupoval jehňata za 43 Kč v živém, po odečtení 8% na nakrmenost. To by ještě šlo, ale vyřazené ovce vykupoval za 8 Kč v živém, taky po odečtu 8% na nakrmenost. Požadavek minimálně 10 ks na jednom místě a masné plemeno. Kříženci ho nezajímají. Je to 14 dní, co jsem zavezla na jatka dvě 7 let staré ovce a nechala si udělat párky a klobásy. Myslela jsem si, že klobásy dám do mrazáku a až bude mít manžel kulaté narozeniny, tak pro sešlost dáme opéct klobásdy na rošt. Zbylo jich jen pár na ochutnání. Budu muset nechat udělat další. Ještě, že mám z čeho.
No těch inzerátů prodám - ruším chov - za symbolickou cenu - atd....... bylo na podzim docela dost. Pamatuji si jeden inzerát někde od Rožnova - prodám 230 vyřazených ovcí za 300 Kč/ks. A za 500 jich bylo taky dost. To jsem si říkala, že než za takovou cenu, tak to dám sežrat psovi. Krmné odpady z jatek kupuji za cenu kolem 30 Kč/kg. Pes odmítá žrát samotné granule. Musí je mít něčím vylepšené. Nejvíc mu jedou zalité kozím mlékem. Teď, když kozy ještě nedojí, tak s kravským krabicákem mu taky moc nejdou.
.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Dnes jsem se vrátila z prochajdy po lesích a lukách se psy kolem páté. Nakrmila jsem ovce jablky, založila pěkné seno do krmelce a plechové vaničky, ta je pro jehnata, ale dost jim toho sežerou i matky. Rozsvítila jsem si v ovčíně a usadila se přímo na čerstvě nastlanou hlubokou podestýlku, pěkně jsem se opřela o stěnu. V kapsách jsem měla posbírané narašené žaludy. Nejprve si vedle mne lehl beránek s třemi bílými vlásky, funěl a trošku hekal, jako když má napapaný bříško moc, rozkousala jsem jeden žalud a z dlaně jsem mu ho nabídla. Kousek si zobnul a přežvykoval ho v hubince. Pak ke mně z druhé strany přiběhla jehnička, od Zakladatelky, nejmladší dvoutýdenní, okusovala mi bundu, vodítko pro psy, bradu, tváře. Pak si zalehla podle mého stehna a hlavinku mi položila přímo na nej. Užívala si očividně drbání hlavinky a zad. Další přišel nejstarší berous, drbala jsem mu plácky na růžky a pod bradou, zalehl vedle Bílého chlupa. Za chvilku dorazil jeho bratr a složil se mezi kolegy, byla jsem obležená z obou stran. Další bery mi okusoval kaničky, až mi je rozvázal a pak si mi také lehl k nohám. Bahnice se krmily senem, to vonělo po ovčíně, klid, mír, spokojenost.
A pro tyto meditační chvíle se ovce rozhodně chovat vyplatí. :srdicko: :slunce:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, máš pravdu. Letos si ty brebery malé konečně prvně užívám. Jak je mám sesypané na jedné hromadě, tak jich je letos spousta a já je chodím minimálně 2x denně opečovávat. Jsou kontaktní, nebojí se a člověk si je může uživat. Také mi dělá dobře společnost zvířat a kontakt s nimi. A proto je mám... ;) :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
nitraner

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od nitraner »

Vyplatí.
Pro radost. A maso mám taky rád. Za nic jineho peníze neutrácim. A do hrobu si nic nevemu.
😂😂😂😂😂😂
P_20190309_143820.jpg
:nitraner1:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Vidíte na zemi to prázdné místo mezi jehnaty? Právě jsem odtud vstala, seděla jsem na podestýlce opřená o zeď, všechna se postupně shromáždila, nechala se drbat na hrudní kosti, to milujou, okousala mne a a očenichala, a pak si ke mně lehla. Moje meditační chvilka, spočinutí, relax, pohoda..... :slunce: :srdicko:
Penězi k nezaplacení.
Přílohy
20190326_083252.jpg
20190326_083305.jpg
Profesor1
Příspěvky: 8381
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ta hrudní kost zabírá u všech zvířat :souhlas:
(ten toaleťák co tam visí nemá chybu :)) )
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Marion108 »

To je snad liz, ne? :))
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Profesor1
Příspěvky: 8381
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já fíííím, ale první dojem . . . . sám jsem se musel smát :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Jo Profo, já si budu mejt zadek vodou nebo utírat vlnou, a jehnatům budu kupovat toaleták. :)) no je mně to podobný. :vytlem:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od PavelIV »

První dojem úplně stejnej jako :profesor: :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Bekkky »

:slunce: :ovce: :ovce: :ovce: :slunce: JO, VYPLATÍ.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Kouťák »

Já nechovatel ovcí vám sem vstoupím.Chtěl bych si zakoupit vyčiněné kůže na chalupu.Na PC jsem prohlédl,ale radu,nebo případnou nabídku od vás uvítám.Sám se v tom neorientuji-velikost-cena atd..Děkuji předem.
Profesor1
Příspěvky: 8381
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Profesor1 »

Bohužel a k nelibosti nejen své musím konstatovat - udělejte si výlet do Polska. Velký výběr za poloviční cenu. Tak že i když se rozpadně třeba dřív, tak ji v klidu vyhodíte a koupíte novou.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od PavelIV »

Kůže asi není problém, ale když ji někdo bude vyčiňovat po domácku, tak se nedoplatíš. A ve větším se to asi nikomu moc nevyplatí.
Taky chci na chalupu ke každý posteli ovčí kůži na zem, ale ještě to má čas, za týden se bude teprv pokládat dlažba :vytlem:
:PavelIV:
nitraner

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od nitraner »

Už roste i s kůží....
IMG_20190327_180632.jpg
:nitraner1:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů