Vítáme chovatele, nové přátele.

Představte se v popisu, https://www.malochov.cz/ucp.php?i=ucp_ ... ofile_info
seznamte se v Pokecu, https://www.malochov.cz/mchat
zkoukněte Nepřečtené příspěvky, https://www.malochov.cz/search.php?sear ... nreadposts
počtěte si v Článcích. https://www.malochov.cz/kb/index
Založte nová Vlákna s vašimi dobrými i špatnými zkušenostmi. https://www.malochov.cz/
Sdílejte s námi čas, fotky, příběhy.
Řekněte ostatním Co vám dnes udělalo radost, https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=5
postěžujte si v Když se nedaří, tak se nedaří. https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=4
Inzerujte v prodeji i nákupu, vyměňujte, darujte. https://www.malochov.cz/viewforum.php?f=47

Nebojte se na cokoliv zeptat. Radíme si navzájem jak chovat, pěstovat, vařit, kutit, udržitelně a spokojeně žít.

Stříhání ručníma nůžkama

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Re: Stříhání ručníma nůžkama

Nový příspěvek od Hhippie » 14 čer 2019 11:49

Predpokladam, ze dospelyclovek je dost inteligentni na to, aby si uvedomoval nebezpecnost nacini, ktere bezne pouziva. Ale rozumim tu poznamku a peci. Clovek se muze poucit i z cizich preslapu :mrk:
Uprimne...bez toho, aby mi ji podpiral, bych s ni nehla. Takze ja jsem si rekla, aby mi s bi pomahal a navigovala jsem si ho, kde ma byt a co delat. Kdyby nebyla tak klidna, nezvladla bych ji :smutek:
Ale tak...taky zkusenost. Ptat se, jak jsou asi velke..(nebo cim krmej - rohlickovy uz nestriham! :vytlem:) ono lidi maji spatny odhad, ale tohle byla fakt masina!
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 14 čer 2019 14:18

Zrovna jsem to vcera rikala Kubikovi, ze prace strihace je narez, protoze ty podminky...to si clovek nevybere. Bud je nekde uprostred poli, takze je tam vyhen, nebo je v hale, kde je dusno a vedro taky... takhle jsem byla pritomna, kdyz jsem jela s Davidem z Vrbetic. Dokazu si tipnout, ze tam tech 35st. klidne bylo... uz po prvni z nej lilo :nene:
Přílohy
AD068A56-9983-4942-8989-6F573389A673.jpeg

DAD David Abrahám
Co chovám: drůbež, kočky, kozy, psy, ptactvo, skot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám » 14 čer 2019 23:17

že bych viděl za těma nůžkama OSB desku ? :))
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

DAD David Abrahám
Co chovám: drůbež, kočky, kozy, psy, ptactvo, skot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám » 15 čer 2019 06:01

Tak to joó, tam se to tak nebere :vytlem:
Ještě když to vyšlo levně :andel:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 15 čer 2019 08:02

Davide, dobre Ty :souhlas: :))

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 15 čer 2019 08:15

:)) :)) Kážu vodu a sám piju víno, mastnáček. :vytlem:
Tykání vítáno.

minie

Nový příspěvek od minie » 16 čer 2019 21:18

ten musel být pěkně spálený :udiv: Si říkám, že u mě nakonec ještě nejsou úplně nejhorší podmínky, když to vidím :vytlem:

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 17 čer 2019 10:32

Minie: oni maji veskrze dobry zaklad. To mas jak pokryvaci - taky jsou na strechach do pul tela a vypadaji po 14 slunecnych dnech jako kdyby byli z Jihu :mrk:
To ale nic nemeni na tom, ze podminky strihacu zrejme opravdu casto nejsou zavidenihodne...
Ja nevim, mam malo zkusenosti a u tech malochovatelu jsou podminky vzdy trochu kostrbate...to by mohl asi Mastnacek vypravet, vid?

Ja byla nekolikrat zavrena se zviraty v malem chlivku (treba i bez dveri, zabarikadovana paletami, ze me pak vysvobodej :)) ), nebo taky proste kde jsme ovci ulovili a slozili...nebo pod pergolou a ovce se nosily pres zablaceny dvorek... a tak :vytlem:

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 » 27 čer 2019 09:05

Jo, takhle někdy po stříhání vypadá stříhač :))
:profesor:

Justa
Co chovám: drůbež, ovce, psy, včely a jiný hmyz

Nový příspěvek od Justa » 02 črc 2019 19:04

Hhippie píše:
08 čer 2019 22:14
Justě udělej nůžky jen pod podmínkou, že se taky zůčastní nějaké střihačské soutěže! :vytlem:
Mě radši ani neodpověděla na SZ, když jsem jí psala ohledně Vrbětic... :nene:

Justa o tom nevedela a moc se omlouva 😪

Justa

Nový příspěvek od Justa » 02 črc 2019 19:07

Citovat uz nebudu, a ve zpravach mam jen nejakou smazanou

Justa

Nový příspěvek od Justa » 02 črc 2019 19:09

nahrala jsem video na youtube, po shlednuti uznate ze to na soutez neni 😖😎😃

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 02 črc 2019 19:34

V SZ byla podpora pro ucast ve Vrbeticich.
Ted uz chapu. Ale jsi statecna, ze ses do tijo pustila a kdyz clovek chce, tak si nastuduje trochu ty “hmaty” a postupne se vystriha. Na rozdil ode me jich mas hromadu, tak mas na cem trenovat :mrk:
Kdyby nekdo videl me, jak jsem zacinala s nuzkama na papir... :))

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 02 črc 2019 21:50

Justo skvělý, za mě :souhlas:
Mám skvělý nůžky od mastnáčka, mám výbornej strojek elektrickej a co? Chodí k nám střihač. :usmev:
Tykání vítáno.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 02 črc 2019 22:11

Ja musim rict, Jani, ze mam ze strojku fakt respekt. Ti kluci to umeji a stejne kdyz jsem videla, co s tim umeji udelat za zraneni... jako...nastrihle trislo...krve jak z vola :nene:
Mela jsem radost, ze jsem dnes ostrihala tri ovecky bez jedineho zastrihu. Byly desne divoke, bestie. Nastesti mi to vynahradil beran - krizenec kamerunskeho - takze napul nahatej! :)) takze skoro zadna prace na nem.
Akorat jsem asi na pani majitelku nebyla uplne medova, protoze jsem jaksi alergicka, kdyz do telefonu rikam, co je potreba a prijedu k ovcim navolno, ktere se pak lovi na kyblicek (ona s miminem na brise..). “oveckoo, oveckooo, pojd seeem...” (ovce: nakaslat - nejsem blba, abych se nechala chytit...). Byla jsem nastvana hlavne proto, ze bych si byla byvala pred posledni prebrousila nuzky, ale ovce se dostala do takove pozice, ze sla ulovit a byla to otazka vteriny, tak jsem po ni sahla a holt ostrihala. Ale uz to bylo tupejsi a suffolka ma houzevnatou vlnu... achjo :nene:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 02 črc 2019 22:28

Tomuto jednání obecně nerozumím. Stává se to při mnoha příležitostech. Lidé neposlouchají co jim říkáš, anebo poslouchají, ale mají to na háku.
Však ono to nějak dopadne.
Když jsem kadeřničila, dlouhá léta, tak u mně se nečekalo, pracovala a objednávala jsem tak, aby každý přišel na řadu v objednaný čas. Vysvětlovala jsem zákaznicím i zákazníkům, že je nutné, aby chodili přesně. Pokud se na jednoho čeká, posunou se a musejí čekat i další. :cert:
Něktěří si z toho nic nedělali a mysleli si, že si budou chodit jak se jim zachce. Mno, jednou dvakrát jsem jim domlouvala, po třetí jsem je poslala pryč, bez ostříhání. Jo jo.
Tykání vítáno.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 03 črc 2019 08:22

Myslim, ze to pani pochopila, kdyz jsem ji rekla, ze by se ji klidne mohlo u nekoho jineho stat, ze si necha zaplatit cestu a neostriha, kdyz nema ovce pripraveny. Ze nikdo neni zvedavy behat po vybehu a lovit bazlive ovce. A ze proto jsem ji o to zadala dopredu, protoze mi to stezuje praci. Ze toho strihac mnoho nepotrebuje, ale zakladem je, ze jsou ovce zavrene na jednom miste, aby mohl v klidu pracovat.. tak treba priste... :nevim:
Je to tezke, no.. moji klienti nejsou chovatele. Jsou to drzitele par ovci na spaseni neudrzovanych pozemku prevazne a nemaji casto vhodne prostory ani pro ty ovce, natoz manipulaci s nimi... a ani neznaji chovani tech zvirat. To, ze si ovce od nich prijde vzit tvrdy rohlik fakt neznamena, ze se necha chytit, kdyz uvidi, ze se neco deje... snad se alespon pouci pro priste.. :usmev:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 04 črc 2019 07:07

Kapka empatie stačí a každému dojde, že střihač potřebuje mít ovce předem zavřené v malém prostoru, suché, že potřebuje mít připravený přívod elektřiny, pokud má el. strojek. Je to minimum.
Je dobře, že jsi to paní vyložila , Veru.
Vzpomínám, když jsem k tobě přijela pro Chucka, jak jsi měla stádečko pěkně pochytané v malém prostoru, čekalo, až si vyberu. :souhlas:
Tykání vítáno.

nitraner
Co chovám: králiky, ovce, psy, ptactvo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner » 13 črc 2019 17:02

Taky střiháme ručně.
😂😂😂
P_20190713_165345.jpg
:nitraner2:
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

nitraner
Co chovám: králiky, ovce, psy, ptactvo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner » 13 črc 2019 19:08

[attachment=0]P_20190713_180408.jpg[/atta chment]
:mastnacek: to viš že jsem ji k tomu pracovnímu nasazení pustil i hudbu. 😂😂😂 Radio Haná.
Ale zaspíva si i sama. 😂😂😂
:nitraner2:
Přílohy
P_20190713_180408.jpg
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

Odpovědět