HOLUBI

Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Kouťáku, já bych nerada, ale mám strach, kam až se vydá.. kdyby to po téhle střeše vzal na opačnou stranu, už je na ulici..víc doleva a je u sousedů.. a nedostane se zpátky, u nás má různé mezistupně (na klimačku----na střechu letní kuchyně---na balkon....) ale jinde pokud by slétl na zem, tak je v prd*li..
Bílou už jsme střihli, protože lítala na půdu snést vždy první vejce, pokaždé ho dáme do holubníku a druhé už snese tam a sedí.. nevím proč to dělá :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Tedysek »

Chipsy sousedovo holuby potkam i 3 km za zahradou. A nas pes je jeste pekne prozene po poli sem a tam ... ja bych mu letani doprala. Aspon poroste svalstvo. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

xchipsy, to už můžete místo holubů chovat slepice, když nechcete, aby lítali :vytlem: .
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Marion108 »

Myslim, ze slipky planuje, uz maj superluxusni bydleni... :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, já vím, ale nelítací holubi mně nějak nejdou pod nos :usmev: . Ale i to chápu, má je na maso...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Naše slepice lítají jak motyli.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Bosorko, taky tak ladně poletují a usedají lehce na květiny :vytlem: ?
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Oreb, on king je víc slepice jak holub (i ksichtem :blazen: A ať si klidně lítají, ale ne tolik :bublina:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Ladně poletují a usedají sousedě na záhony. :bublina:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak tenhle pár, to je rarita.Pozoruji je,co jsem si je přivezl.Nehnou se od sebe a jak vidíte i spolu svorně sedí na vejcích
DSCN0773.JPG
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Mají se opravdu rádi. :srdicko: Jinak si to neumím vysvětlit.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak jsem dnes pozoroval ty moje kaskadéry a začínám je podezřívat,že schválně provokují jestřába.Létají kolem lesa,sedají na zem a hned zase vzlétnou.Odpoledne jsem slyšel pokřik sokola a tak čekám,že je z to brzo vyléčí a dá jim pořádně na frak.
DSCN0872.JPG
DSCN0874.JPG
DSCN0883.JPG
DSCN0876.JPG
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Holoubci jak z třech oříšků. :koutak: :koutak: :koutak: :koutak: :koutak: :koutak:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

S maminkou na procházce... :))

Obrázek

Úplně vpravo hnědý Pípek (nejstarší), rovněž vpravo černý (nejmladší) a jeho hnědý sourozenec (úplně vlevo). "Druhorozený" černý vlevo a "hrdlička" (původní zbarvení hnědočerné kapraté, teď má i nějaká bílá peříčka) ze třetího hnízdění. Zcela nejnovější (líhnutí 11.8.) jsou ještě v pelíšku, momentálně sedí taťka, když šla mamina courat po venku - ta rezavá mašina uprostřed fotky :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

No a musím ty mrňouse pochválit, matka Zrzka už na ně byla hnusná, tak jsem je jeden den přenesla navečer do nového holubníku k ostatní mládeži. Ráno vypustila, přes den procházkování, navečer zalezli pod bryčku. Tak jsem je vyšťourala a opět odnesla do nového a předevčírem i včera už tam zaparkovali sami, šikulouni :souhlas:
Bílého a černého (od pštrosky a cikána) jsme sprostě sežrali (jednak to byli stejně kříženci - a já chci zůstat u kingů - a druhak už tady začínalo být nějak přeholubováno a nepřehledno :blazen: Od bílého páru byla bílá dvojčata, bohužel jedno se omylem přejelo autem (oni se blbci přes den pod něj schovávají, blbě se vyhánějí a člověk myslí, že už je vyhnal, sedne do auta a on se tam blb vrátí a neuhne... :plac: Tak zůstal jen jeden bílý, toho ale taky čeká nádivka. Pošťák (pracovní označení podle barvy) od pštrosky a cikána půjde taky na talíř. Ti mají "nová" dvě mláďata, cirka tři týdny a pštroska znovu sedí. Bílí mají jedno mládě (jedno vejce rozbili ještě během sezení :hrabeti: a už se také chystají znovu sednout.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipy,hezky jsi rozjela chov.Množí se to jak myši a u mě jsem dnes nakroužkoval dalších 5 holoubat a všechno kolem sedí na vejcích.Holuby nejím a tak jsem zvědav,co s tím budu dělat,pokud nezaúřaduje nějaká škodná.
DSCN0877.JPG
DSCN0882.JPG
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Zdenku proč nejíš holuby? Protože je chováš na mazlíky? Jako já psy nebo kočky? Myslím otázku vážně.
Znám několik vášnivých rybářů, kteří nejedí ryby. Chytí je a pustí. A taky dost houbařů, kteří milují sbírání, ale houby nejedí.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

To ano, ti kingové jsou úderníci. A to nás od chovu zrazovali, že blbě sedí, že rozmačkávají vejce atd... :blazen: Letos mají páté mladé, jsem zvědavá, kdy si zavelí, že už dost... Dostali jsme od chovatele kroužky (já vím, nemá se to :stydim: takže ti nejmladší už jsou ofiko a ti úplně nejčerstvější budou taky. Teď jsem telefonovala s předsedou ZO, příští neděli jedu za nima na schůzi vyplnit přihlášku (a zaplatit :)) a bude ze mě člen a začnu to dělat pořádně. Pořád jsem říkala - když jsem něco čistokrevného sháněla (králíky, slepice..) "mě nejde o výstavy apod., mám to jen pro užitek a radost..." no a vida, ono to nebude tak úplně pravda, nakonec se do toho asi pustím. Ikdyž teda s těma výstavama nevím, je mi líto jak jsou tam zavření v klecích, lidi na ně čumí,můžou tam něco chytit.... Králíky určitě nechám tak, jak jsou (tedy užitkové křížení dvou plemen, ikdyž, možná k Vss nebo k MSč pořídím stejnou samici :blazen: ale u těch kingů bych ráda něco zkusila. Nemám ambice na poháry, to jsem si užila kdysi s malamuty dostatečně, spíš je škoda, že 99% chovatelů jsou důchodci a mladí nemají zájem.. Ke slepičkám příští rok pořídím kohouta a koupím líheň, ne že bych byla takový nadšenec, ale po té nervové anabázi se sháněním to nechci absolvovat za pár let znovu a tudíž chci být v obměně hejna soběstačná.

Jani, já jsem zrovna ten houbař, co rád sbírá, ale do huby to nedám :blazen: A ryby hrozně ráda chytám, ráda je jím, ale strašně strašně mi vadí ten smrad rybiny :otraveny:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,když jsem choval masná plemena,tak jsem holuby jedl jako Xchipsy.Poté jsem choval Německé výstavní cca 32 let a to jsem holuba už neochutnal.Při brakování jsem je převážně daroval mladým chovatelům,nebo neorganizovaným kamarádům.V době,kdy jsem vyšlechtil červené a žlutě kapraté a dosáhl nejlepšího chovu v ČR,tak seznam zájemců byl tak velký,že někteří čekali i tři roky.Posledních 5 let šlo vše do ciziny a za pár holubů jsem si mohl koupit prase.Barevnohlávci,které mám dnes, na jídlo také nepůjdou,protože se snažím o polodivoký chov a nevím jak mé pokusnictví dopadne a zda něco zimu přežije.
Máš ale pravdu,že můj vztah k holubům se za ty roky změnil a nejvíc k tomu přispělo to,že když jsem přijel z výstavy a pustil po třech dnech holuby do holubníku,tak sledovat přivítání je zážitek,který když někdo uvidí,tak by holuba nikdy nezabil.Měl jsem holuby vždy ochočené tak,že když jsem holuba posadil doprostřed stolu,tak se točil a předváděl jak mohl a nikdy neuletěl.A to je důvod,proč holuby už nejím.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Kouťáku, prosím jestli můžu dotaz jakožto začínající chovatel :papouch: (ne, papoušků ne samozřejmě, ale jinej pták tu není, už jen slepice :blazen:
Zajímalo by mě, jak je to s "oficiálním" (nebo jak to nazvat) chovem, prostě jaké jsou tam podmínky. Vím že u králíků musí být oba rodiče tetovaní, obodovaní z výstavy, pak se píše připouštěcí potvrzení, vystavují se rodokmeny (musí to potvrdit hlavoun), tetuje se..... Tak se mi zdá být divné, že by u holubů stačilo jen mrsknout na nožku kroužek a mám čistokrevného holuba, se kterým můžu na výstavy... Nebo fakt jo? Díky.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti