Alergie na blesi kousnuti

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od Marion108 »

Zdravim, kdo jste se s tim setkal? Fene se pred asi deseti dny zdelal prvni stroupek, mela zcuchane misto na srsti, tyden pozoruji drbani a v obasti zadi se urputne drbe a kouse, lize, ma tam mokvave bolacky a uz i lyse mistecko... volala jsem veta, dal mi advantix spot on, blechu jsem na ni nenasla, ale na cernym psovi je male napadeni videt blbe... je to 48 h od aplikace toho spot onu a stale se kouse v oblasti te zadi, tak jsem mu vecer volala a rikal, ze ta reakce muze trvat jeste nekolik dni s ze jedine reseni, je dat kortikoidy tabletu nebo injekci... mama mi rano vyzvedla injekci, ale stale o tom premyslim, zda je to nutne...
Vcera uz ze zoufalstvi jsem ji do srsti aplikovala kremelinu a neem, drbat se prestala, ale ted to zase pokracuje... :plac:
Mate s timto problemem zkusenosti?
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Znám to od kocoura. Vydrbal si po sobě kusy od srsti do krvava. Pak se udělaly drobné stroupky se zanícením. Jezdilo se za vetem na injekce. Víc si nepamatuju. Vypadalo to hnusně. Kocourovi se to již neopakovalo.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od Marion108 »

U nas takto... :smutek: ted se to zhorsilo... kortikoidy ji tedy pichnu, lec velmi nerada...
Přílohy
IMG_20190724_174926.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od oreb1 »

Jeden můj pes to měl taky a měl dost velkou hnisavou ránu na zádech. Dostal antibiotika, ránu mu vyčistili a já jsem ji také denně dezinfikovala. Dostala jsem mast s kortikoidy, ale tu jsem mu nakonec nedala. Trvalo to asi 3 týdny, než se rána zavřela a nikdy se to neopakovalo. Doktorka říkala, že je to alergie na bleší kousnutí. Druhý pes nic a oba jsou jinak bez blech. Možná to byl ten důvod - že nejsou na blechy zvyklí :vytlem: .
Profesor1
Příspěvky: 8383
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od Profesor1 »

Pokud se to jednou "rozjede" tak už to svědí až do úplného zhojení. Zase jste zapomněla na slivovici - desinfekci? Denně několikrát.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od Marion108 »

Dekuji, tak ja to tedy budu dezinfikovat... ano, vet rikal, ze se to stava hlavne u psu, co se s blechami nesetkali vubec nebo jen velmi malo... :smutek:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od Bekkky »

Já to měla kdysi u psa taky, vet nám předepsal šampon na podrážděnou kůži za 800kc a pak jsem objevila, že podobné složení má přípravek na koupání ovcí v desetinove ceně. Pak jsem objevila i arparit šampón na podrážděnou kůži a ten taky pomohl. Ránu jsem desifikovala a suché okolí mazala měsíčkovou mastí. A koupala psa občas v šamponu a časem už bylo po problému. Už se to nikdy neopakovalo. Možná by na ránu pomohla i ta vraticova tinktura. Viz. Oddělení bylinek.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od Marion108 »

Bekkky, zrovna jsrm z auta videla vratice a premyslela zda by nepomohl... pichla jsem kortikoidy, tak pry budou ucinkovat tyden a do ty doby by se to mohlo zahojit... jenze tinktura trva dva tydny, tak nepomuze i hrebickova? tu mam a taky dezinfikuje a vysusuje... :nevim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od oreb1 »

Pomůže cokoliv, co čistí. Já mazala konopnou mastí, když už nebyla rána vyloženě mokvavá. Hřebíček je myslím dobrý nápad.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od Marion108 »

Oreb, tak ja jdu zkusit pokapat hrebickem, vysusuje a pak mi poradil jeden hodny pan v bylince - obchod, uz jsem kupovala predrazenou konopnou mast a rekl at zkusim svatojansky olej a ten ja mam, pry to davala jeho sestra u svych labradoru... :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na blesi kousnuti

Nový příspěvek od Marion108 »

Nezabraly ani kortikoidy... pomohla az obycejna pederipra. Tip od pani z utulku, pry jakozto lokalni atb to zabere, aby se tam netvoril hnis a za dva dny byl pokoj, parada. :souhlas: prestala se drbat/kousat ihned po nastrikani, pak jeste dvakrat a byl klid. :hura:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti