Kočka hubne

Vplížíme se tiše do kočičí říše. Kočka, nejlepší mazlík pro zaměstnaného člověka? Jaké plemeno zvolit do bytu? Druhy krmiva a steliva. Kastrace ano či ne? Kočičí nemoci. Vhodný vysavač na kočičí chlupy.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka hubne

Nový příspěvek od Marion108 »

Lidi jsou fakt divny :hrabeti:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka hubne

Nový příspěvek od Tedysek »

Arus, odcervovat nelze preventivne. Asi jako u hosp zvirat. V pondeli odcervis, v utery se zvire vycisti, ve stredu se muze nakazit klidne znovu.
Kockam temer nerozumim, ale ani stara kocka by nemela byt mimo kondici. Jasne, nebude mitbuzasne lesklou pusznou srst, nebude mit hromadu svalu... ale nebude kostra potazena kuzi ani valec. Tady bude mit kocka nejaky zdravotní problem. Jaký, to uz musi odhalit veterinar. Ani u psa bych si v takovem pripade netroufla hadat.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka hubne

Nový příspěvek od Janina »

Tak pokud chodí ven a žere přemnožené myšky a chytá ptáky a pak žije s vámi doma, kde jsou děti, možná je půl roku dlouhá doba. Tak jsem to myslela.Eliška to napsala super.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka hubne

Nový příspěvek od Marion108 »

:tedysek: nechces zalozit vlakno o odcerveni psu? Zrovna me znama sokovala, ze ji veterinarka dala pripravek na odcerveni a ma to psovi davat kazde 3 mesice.... :udiv: coz to povazuji za uplnou pitomost... tedy jestli to funguje jako u hospodarskych zvirat...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka hubne

Nový příspěvek od Janina »

Oreb desetiletá kočka není stará.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka hubne

Nový příspěvek od arus »

Naše kočka chodí ven, ale nic tam nežere, myši neloví, už ji ani ptáci nevzrušují. Ignoruje i jejich nálety na ni. Žere jenom doma.
:arus:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka hubne

Nový příspěvek od oreb1 »

Mladá taky ne :usmev: . Ale kočkám nijak speciálně nerozumím, tak to nechávám na dalších.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka hubne

Nový příspěvek od xchipsy »

No rozhodně bych neotálela s návštěvou veterináře, protože to může být i dost závažné. Moje kočka (kdysi moje, po odstěhování se zůstala u mamky) byla celý život zdravá a čilá, pak se to najednou začalo lámat (teď z hlavy nedám, kolik jí bylo, ale myslím že taky něco přes těch deset), sice pořád dobře jedla, ale rychle ztrácela váhu a tím i energii. Odčervení nic neřešilo (navíc celý život žila v bytě, takže by ani neměla kde co chytit), na krvi se nic nezjistilo, padlo podezření na ............. tááák a teď kdybyste mě zabili, tak si na to nevzpomenu, ale zkusím to dohledat v mailech, nechtěla jsem ji dál trápit dalšími a dalšími vyšetřeními, které by to (možná) definitivně potvrdily - stejně by to ničemu nepomohlo, protože léčit to nešlo - takže jsem ji nechala uspat (bylo to v létě 2016), byla už jen vychrtlá troska... (a to mě ještě naštvala vetka, chápu, eutanazie přímo do srdce působí na mnohé lidi drasticky, ale já nejsem žádná cíťa, ona věděla, že tohle znám a bylo by to v pohodě a stejně se jí bůhvíjak dlouho rýpala nejdřív v jedné noze, pak v druhé, nemohla najít žílu, Sunnynka plakala, já vetku prosila, ať to píchne do srdce a ona že zkusí ještě zadní nohu..... :nene: :hrabeti:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka hubne

Nový příspěvek od arus »

Xchipsy, to je smutný příběh s vaší Sunny. :plac:
Ta naše se zvetila, znovu žere a vypadá lépe. Za vetkou jsem nešla, ale kdyby něco, tak popadnu kočku a navštívím ordinaci. Mám výhodu, že ji mám blízko. :usmev:
:arus:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti