Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Kýchající kuřátko se celkem zotavilo. Vetka prohlásila, že je v pořádky a na snůško to vliv mít nebude. Roste, je mezi ostatními, ale občas si ještě kýchne.
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

To je krásné arus.
No vidíš, a já bych s ním sekla o zem a ono je v pořádku. Kdo by to byl řekl. :udiv:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Jani, když já jsem zvyklá všechno "zamodlit"...a pak jen čekám, co se bude dít :vytlem:
:arus:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

Prosím zkušené chovatele slepic, kteří si je odchovávají od vajíčka. Letos jsem měla několik kvočen, tak jsem jednu nasadila. Vyměnila jsem vejce s neteří, protože já nemám kohouta. Nakonec mám 4 kuřata. Už jim jsou 3 měsíce. Je to polotěžké plemeno. Wyandotka křížená s nevím čím. 2 kuřata mají listový hřebínek a 2 růžicový. Pořád je pozoruju a okukuju a nějak nemohu poznat, jestli to budou kohouti nebo slepičky. Pořád všechna kuřata vypadají stejně. Kdy začínají mladí kohouti kokrhat?
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Mým kuřatům bylo v sobotu 16 týdnů a kohoutci už dávno kokrhají, ale jak dlouho nevím. Ani nevím jestli všichni, protože ten největší kokrhá pořád, tak jsem ztratila přehled. Já mám vlašky a tam se to pozná hned.

Obrázek
Tady jim byly 3 měsíce
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Mám z 6ti nejméně tři, možná čtyři , kohoutky. Jsou křížení a mají i růžicové hřebeny i normální. Kokrhá vlašák, ten je i krásný. Ostatní moc néé, ale mají silnější nohy a ocasy jim rostou. :D přezdívko vyfoť. Kouknem na to.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

To je ten problém vyfoť. S touhle technikou si netykám. Masnáček potvrdí. Nakonec si koupil i bez fotky. Když řeknu, že jsou berani krásní, tak jsou krásní.
Vlašáci jsou ranější a lehčí plemeno a taky rozdíl v ocasu je u obou pohlaví markantní. U Wyandotek zas ten rozdíl v ocase není takový.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Mělo by se dát taky poznat podle peří v sedlovém závěsu. Kohoutci mají úzká špičatá peříčka.
Je to pěkně vidět na té mé fotce. Kohoutkovi vpravo už krásně rostou uprostřed světlá dlouhá peříčka. Slepička vedle má peříčka kulatá.
Škoda, že nemůžeme vidět fotky. Já mám také s technikou problém, fotky mi musí stahovat manžel. Ale včera mě napadlo, že mám vlastně foťák v mobilu, který skoro nepoužívám. Vyfotila jsem koláč a za chvíli byl tu. Nefotí sice tak dobře, ale na rychlou informaci to stačí.

Obrázek
Tady je moje druhá, samostatně stažená fotka do malochovu. Před chvilkou jsem fotila kohoutka, co má krásně kropenatý hrudníček. Asi si ho tu budu muset nechat, krasavce. :usmev:
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Fotim jen mobilem. :souhlas:
To je krasavec! 💗
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Děkuji. :usmev:
Můj mobil je pěkná vykopávka. Ještě tlačítkový, ale mě to stačí.
:433:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tak i u nás si jedna dokázala schovat hnízdo.
Ráno vyvedla dvě kuřátka z poza trámu nad jeslema co odděluje podstřešní prostor.
Tak to snad dají ve zdraví :usmev:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Mám je v králíkárně. Kvočna to tam třikrát za hodinu přehrabe z jedné strany na druhou. Večer je to ale vše v jednom zadním rohu kde má ďůlek a drží prcky pod křídly do doby než začne hřát sluníčko.
IMG_20191025_081227.jpg
IMG_20191025_081214.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jamarov »

Mě teď ještě sedí slípka...musím ji oddělit od ostatních,furt ji otravujou a nanášejí nová vajíčka...už pochybuju ,že z toho něco bude,navíc bych je musela dát někam do tepla. Něco jsem prosvítila,ale chybí mi funkční líheň.Je to škoda,když se jí pak několik kuřat vyklube a ostatní v různých vývoj.stádiech zůstanou a vychladnou :smutek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Kohoutek a tři slepičky, pět měsíců. Šest kuřátek bylo 3:3.Jednoho kohoutka slovil dravec, jeden skončil v mrazáku, a tenhle třetí? Je nejkrásnější.
Jedna slepička je celá černá, rýnská, a dvě jsou celá Kvočinka Olánková. Zatím nenesou. Jsou drobnější ale moc pěkné.
Přílohy
slípky5mes.jpg
slípky5mes.jpg1.jpg
slípky5mes.jpg2.jpg
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

To je tedy krasavec!
Já včera vyměnila jednoho kohoutka za králíka :jakoby: v kuchyňské úpravě. Tak už je v troubě.
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Javorko ve skutečnosti je ještě krásnější, nedokážu ho dobře vyfotit. Je takový menší, asi po mamince, moc krásný. Jako malovaný. Přesně takhle bych si představovala kohoutka do slabikáře. Kohoutka kohoutkovitého. Pan B naléhá na jeho poražení, ale mně se fakt nechce. Ráda bych ho z někým vyměnila za cokoliv, jen aby mohl žít.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Toho by bylo opravdu škoda. Tak ho zkus nabídnout, třeba by si ho někdo vzal. Taky se snažím kohoutky někam umístit. Zatím jsem poslala do světa 3 a 2 jsou zamluvení. Ten pán, co si tu byl včera pro kohoutka, už mi večer psal, že by si klidně vzal ještě toho, co si chci doma nechat, kdybych si to rozmyslela. :))
To bych mohla mít ještě jednoho králíka. :))
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

První bílé vajíčko 😍 váží 44g, to druhé má 56, také je menší než jiná. Mladé slepicky už začaly snášet, holky moje zlaté.
Přílohy
20191130_123945.jpg
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Senzace! :potlesk:
U nás ještě nic. Zrovna dnes jsem viděla jednu stříbrnou slepičku, co si hledala místo, kam si sedne (zvolila nejvyšší místo, bednu se slámou, co tam spává kočka). Po chvíli vidím slepičku na zahradě, ale nenechala tam nic.
Už by mohly, holky začít. Vejce by se hodily, poslední dobou je to dost bída. Mám tu 17 slepic a 6 kohoutů a dnes jen 2 vejce. Nese ještě jedna kachna od běžců, to se tedy divím, když už je taková zima.
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Javorko přesně! Mám dvě dvouleté hybridky, a ty nesou ob den. Takže mám jedno vejce denně, už nějaký, dosti dlouhý, čas. :usmev: Lonské, tři, kříženky nic, maj přestávku, a mladé , tři, snad začnou. To bude vajec! Na Vánoce. :potlesk:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů