Co nám roste v sadech a na zahradách

Stromy a keře
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Augenblick: tyyyyjo, fakt pojedes pro 17 proutku diagonalne pres celou republiku? :udiv: Oni to neposilaji? Vim, ze si Mastnacek a snad i nekdo dalsi nechaval vysadbu posilat...
Taky jezdim rada na vylety, ale tohle je fakt streka, tak me to jen tak napadlo... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Augenblick »

No, oni to zrovna proutky nejsou, jsou to alejový vysokokmeny a mají problém s odesláním. Menší odesílají Toptranzem. Navíc ještě pokecáme s Irčanem, tak mi z toho vychází parádní výlet ...
Tykat, díkes ....
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Janina »

Augenblicku chápu, stromy které budeme kupovat my , jsou 4 až 6leté, třešeň má zapěstovanou korunku ve výši dvou metrů. Je třeba si dojet. My tedy pojedem jen pro čtyři stromy a jen 140 km. Už se těšíme.
Mastnáčku nemám už tolik času, :vytlem: jako ty.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak jsem dnes zasadil ještě višeň Fanal,černý rybíz a na konci týdne přijdou ještě broskvoně Dniepro a Harna a už dám letos pokoj.Javorko,v kytičkách se také zlepšuji.Zasadil jsem dvě,dle mého václavky (podzimní astřičky) a prošel jsem se dnes s foťákem, co ještě kvete,než přijde za týden slibovaný mráz.
Přílohy
DSCN1312.JPG
DSCN1310.JPG
DSCN1314.JPG
DSCN1340.JPG
DSCN1335.JPG
DSCN1334.JPG
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Janina »

My v pondělí zasadili třešeň Burlat. Dnes jsem nakoupila pletivo a sázet se bude jablko Julie , Prima a Rajka. A také Čačanská raná.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Dnes jsme u nasich zobali kiwi.
Je to uplne jine kiwi, nez clovek zna z obchodu, kazdopadne chutna stejne. Jedna se o krasnou popinavou rostlinu s krasne zelenymi bohatymi listy. Plody jsou malinke, srovnatelne s angresty, ale chutove vyrazne. Jen se jich nesmi snist moc - nekomu pusobi take podrazdeni sliznic jako kiwi velke nebo treba ananas..
Přílohy
3EBECFC6-9106-4E9B-8C8C-1A08A2CE7230.jpeg
290999FE-9EBE-4040-A76F-00FEC28F773D.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Hhippie,také jsem letos nějaké kiwi nasadil.Vyrostlo to asi 2 metry,tak jsem zvědav,zda přežije zimu a zda se dočkám někdy plodů.Jmenuje se to ISSAI.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Myslim, ze se o nich rika, ze jsou velmi dobre mrazuvzdorne. Tyhle jsou na zahrade v rokline, ktera je vazne hodne chladna. Rostou tam uz par let a v pohode :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od arus »

Mně kiwi loňskou zimu nepřežilo a to jsem ho měla na jihovýchodní straně. Škoda :smutek:
:profesor: dnes jsem si vzpoměla...letos nemáte žádnou dýni, že nevidím nikde foto s naloženou vlečkou a taky mně jste nic nenabídl? :promin:
:arus:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Bekkky »

Hippie: tohle minikiwi rostlo v zámecké zahradě na Hluboké a my jsme si mysleli, že to je nějaká odrůda angreštu. Vesele jsme se s ním krmili, v té době jsme věděli, že kiwi je pták co chodí ale o ovoci jsme netušili nic. Až zpětně, když jsem u někoho na zahradě viděla, jak kivi roste a kvete mi došlo, že to byla nějaká odrůda kiwi, kterou kdysi jako exotickou vzácnost v zahradě vysadili.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od arus »

Za tohle mně asi nepochválíte...mně mrzí, že jsem to podcenila :nesouhlas:
Až opadlo listí ze stromů, tak jsem si všimla, kolik výborných jablek, teda výborných na mošt, zůstalo na stromech a na zemi. Tím, že jsem letos neměla jablka na zahradě u domu, myslela jsem, že nebudou ani na pastvinách. A tam jich je celkem dost. Mohla jsem mít možná 50l i víc, chutného moštu, který miluji.
Omlouvám sama sebe tím, že bylo plno starostí se svatbou a kuřaty, co se postupně líhla. Byla jsem povinnostmi uvázaná hodně doma. Teď už jsou z poloviny zmrzlá a zhnilá, tak je vybírám aspoň pro ovce. :smutek:
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Janina »

Arus to je mi líto, že jsi z toho smutná. Měla jsi toho prostě hodně, to se stává. Taky se ted cítím nějak přetížená, stresovaná, nespokojená. Je toho hodně, chci se nad sebou zamyslet. Srovnat priority.
Takže, jablíčka mají oveny, ty zas za rok. :srdicko:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od oreb1 »

arus, nemusí Vás to mrzet, protože je zase využijete pro ovce. A kdyby něco zůstalo venku, budou mít co jíst kosi a i někdo jiný, třeba i myši, no :)) . Když jsem měla jablka, dávala jsem je na místo, kde nebyl sníh, a kosi je úplně sezobali. Nebo je zobou i na stromech. Nemusí mít člověk všechno jen pro sebe, on to vždycky někdo sní :usmev:.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od arus »

Janinko, dělám to podobně, když cítím, že je toho na mně moc, zastavím se a odpočívám. A taky si dopřeji třezalku v tabletách, je lehce antidepresivní. A taky hledám ženskou spřízněnou duši se kterou můžu mluvit.
Taky někdy donutím svého extrovertního muže, aby vydržel moje introvertní hluboké stesky. :stydim:
:arus:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od oreb1 »

arus, i když jste oslovila Bosorku, napíšu Vám k tomu. Já osobně v takových chvílích spřízněné ženské duše moc nevyhledávám. Jsou totiž schopné svým příliš citlivým přístupem tu depresi jen prohloubit místo nějaké povzbudivé činnosti :usmev: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb: kazdy potrebuje neco jineho. A tak je to v poradku. Dulezite je najit to, co funguje :mrk:

Arus: take me mrzi, kdyz takhle neco podhodnotim. Ale stava se to kazdemu. Proste nemuzeme byt na vic mistech najednou a mame jen vycerpatelnou zasobarnu energie.. jak rika Oreb: nemusime mit vse pro sebe. Jablka neprijdou vnivec, ale jen budou k uzitku jinym bytostem. To je dobry nahled na vec :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Janina »

Arus chápu, mám jednu velmi dobrou kamarádku, už 35 let. Moc dobře si rozumíme. :usmev:
Dnes mi velmi pomohla skupina, do které pravidelně chodím každé úterý. Jsou v ní muži i ženy, je možno případný problém probrat z různých úhlů. A hned je líp.
Naposledy jsme se viděli před dvěma týdny, to mne štípla sršeň do ruky. Já už na to dávno zapomněla, přebolelo to. Oni se ptali, jak se daří, zda je vše v pořádku. Z toho je vidět, že co považujeme v současné chvíli za problém může být za dva týdny fuč, dočista zapomenuto. :vytlem:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od arus »

Přesně tak, Jani, když se o starosti, či trápení s někým podělíme, zmenší se, nebo zmizí. Když se podělíme o radost, naroste zvětší se. :ajeje:
:arus:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Javorka »

Letos jsem poprvé vysela tykev olejnou. Plody jsou už pěkně zralé, tak jsem jednu rozkrojila a vybírám semínka, která se už nemusí loupat. Jsou moc dobrá, ale mohlo by jich být víc. Co s dužinou? Zkrmit zvířatům, nebo by se dala jinak zpracovat?
Chuť nic moc, Hokaido je lepší. Snad si slepice pochutnají.

DSC03416.JPG
:433:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od oreb1 »

Javorko, zvířatům nebo na povidla s kořením, na dýňové zelí se smaženou cibulkou a kmínem (obojí se dá zavařit), jako náplň do slaných buchet taky s kmínem a cibukou. Stejně jako jiné dýně, dodáte chuť kořením a přídavkem něčeho výrazného.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů